dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał Munder Zobacz post
    @SzymonKc....


    Dziękuję..ale, żeby sprawa była jasna(oczywiście dla mnie) miałem 4 bary, po założeniu reduktora mam 3 bary...aby powrócić do ciśnienia zbliżonego do 4 barów kręcę śrubką w stronę plusa czy minusa..???
    Przekręć i sprawdź, od razu nie wybuchnie , ale zgodnie z logiką zwiększamy w stronę plusa.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Munder

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cześć wszystkim...

    Specialnie do kolegów @Kaizen oraz @SzymonKc....

    Dziś w nocy miałem cykliczny program wygrzewania Legionelli. Jak,może pamiętacie mam już założony reduktor (z 4 na 3 bary). Manometr na bańce, w swej szczytowej wartości pokazał 5,8 bara i już po trosze zaczął kapać (nie dużo ale kilka kropel poleciało)

    W związku z tym sprawdziłem dziś ciśnienie wstępne w bańce(przypomnę 12 L i 4 bary ciśnienia wstępnego).
    Zakręciłem główny zawór i spuściłem wodę, której naleciało 4 litry (! !? ?) Nie wiem czy to dobrze, chyba za mało, bo wcześniej, któryś z Was wspominał, że będzie jej ok 10 - 15 L....
    Sprawdziłem ciśnienie miernikiem ciśnienia do opon...Jako, że mam nie wygodne podejście do zaworu butli, pomiar mój nie zawsze był dokładny, ale przy kilkukrotnych próbach średnia pomiarów wychodziła 2 - 2,5 bara (to też chyba za mało, bo pisaliście, że znacznie niższe od sieciowego, to problem, no chyba że jako wyznacznik, służy teraz zredukowane do 3 barów)

    Proszę o opinie co teraz mam robić..??

    Pozdrawiam

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Munder Zobacz post
    Proszę o opinie co teraz mam robić..??
    Dopompuj ciśnienie wstępne do 2,8 bar (jak zmienisz ustawienie na reduktorze to zmień też ciśnienie wstępne - ma być 0,2 bara niższe, niż na reduktorze).

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Munder

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dopompuj ciśnienie wstępne do 2,8 bar (jak zmienisz ustawienie na reduktorze to zmień też ciśnienie wstępne - ma być 0,2 bara niższe, niż na reduktorze).
    ...sęk w tym, że ja nie chcę tego reduktora bo mimo iż jest to 3 bary, to na pietrze jest słabe ciśnienie...
    Czy powrót do sieciowych 4 barów i dopompowaniem bańki nie załatwi sprawy cieknącego zaworu bezpieczeństwa..??

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Munder Zobacz post
    Czy powrót do sieciowych 4 barów i dopompowaniem bańki nie załatwi sprawy cieknącego zaworu bezpieczeństwa..??
    Ustaw jakie chcesz na reduktorze (byle nie wyższe, niz masz z sieci) i napompuj wstępne o 0,2 bara niższe.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Munder

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ustaw jakie chcesz na reduktorze (byle nie wyższe, niz masz z sieci) i napompuj wstępne o 0,2 bara niższe.
    ..czyli np. reduktor na 4 a wstępne 3,8 bara....i wtedy wrócę do tego co było (z sieci 4 bary) i zawór nie będzie przepuszczał...dobrze zrozumiałem...? ?

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Munder Zobacz post
    ..czyli np. reduktor na 4 a wstępne 3,8 bara....i wtedy wrócę do tego co było (z sieci 4 bary) i zawór nie będzie przepuszczał...dobrze zrozumiałem...? ?
    Tak. Z drobnym doprecyzowaniem, że reduktor zagwarantuje Ci, że z sieci nie wejdzie więcej, niż 4 bary. A bywa, że w sieci pojawia się na jakiś czas wyższe ciśnienie co bez reduktora spowodowałoby napełnienie naczynia.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Munder

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tak. Z drobnym doprecyzowaniem, że reduktor zagwarantuje Ci, że z sieci nie wejdzie więcej, niż 4 bary. A bywa, że w sieci pojawia się na jakiś czas wyższe ciśnienie co bez reduktora spowodowałoby napełnienie naczynia.
    Dziękuję...

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Masz 2 możliwości, zostawić reduktor na 3 bary, dopompować naczynie do 2,8 i kapać nie powinno, ale będzie niskie ciśnienie na górze.
    Usunąć reduktor, wymienić naczynie na 18l (poniżej 200zł) i zostawić je na fabrycznych 4 barach. Na 99% nie będzie kapało, na naczyniu 12 l będzie.

    Usunięcie reduktora jest wyjściem lepszym niż ustawienie go na 4 bary, mówimy o regulacji ciśnienia statycznego, natomiast reduktor powoduje również spore straty ciśnienia dynamicznego, które jest istotne dla dobrego wypływu wody z kranu, a z tym masz problem na górze.

    Jeżeli chcesz się bawić, możesz w środku nocy (gdy nie ma rozbioru z sieci wodociągowej) sprawdzić ciśnienie w sieci (wyższego raczej nigdy nie będzie) i ustawić naczynie o 0,2 bara niżej. W praktyce jednak te wstępne 4 bary przy naczyniu 18 litrów powinny rozwiązać problem, chyba że w wodociągu bywa ciśnienie wyższe niż 4,5 bara. Wtedy zostaw reduktor i nastaw go na 4,2 bara, naczynie 18l na 4 bary.
    Ostatnio edytowane przez SzymonKc ; 17-10-2021 o 09:23

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Munder

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    74

    Domyślnie

    @SzymonKc
    Dzieki,rozwaze to co napisałeś o większym zbiorniku, tyle, że teraz (I jeszcze przez jakiś czas) nie ma mnie w domu. Jak wrócę za kilka dni, pogadam że swoim hydraulikiem aby coś zrobił w tym kierunku...
    Pozdrawiam

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony