dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Porysowany, przetarty od drzwi parkiet

    Witajcie,
    potrzebuję poradzić się, w jaki sposób odratować przetarty parkiet. Ile mogłaby kosztować fachowa naprawa i jak takie coś można zrobić samemu bez specjalistycznego sprzętu? Niestety lokatorzy nie dali znać, że drzwi opadły, na skutek czego powstało to przetarcie. Rysy są na głębokość do 1-2mm, a samo przetarcie zajmuje powierzchnię ok. 22 x 35cm. Z góry dzięki za poradę.

    Ostatnio edytowane przez SmartFox ; 01-10-2021 o 13:50

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    jak to lakier to cyklinowanie - właściwie pozostaje cyklinować całość.

    Jak olejowosk można się bawić.. Niestety po zdjęciach widzę, że lakier.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie można wymienić tych klepek? To jest gdzieś przy drzwiach, więc na skraju. Buczyna, nie jakieś egzotyczne drewno, powinno dać się załatwić i pewno to będzie tańsze, niż cyklinowanie całości?

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiśYogi Zobacz post
    Nie można wymienić tych klepek? To jest gdzieś przy drzwiach, więc na skraju. Buczyna, nie jakieś egzotyczne drewno, powinno dać się załatwić i pewno to będzie tańsze, niż cyklinowanie całości?
    Jasne, że można, trzeba tylko je zerwać i wziąc pod uwagę, że pewnie już takich nie sprzedają więc kolor będzie się różnił + nawet jak sprzedają to kolor przez upływ czasu będzie baaaardzo odbiegał od pozostałych. Jak komuś nie będzie przeszkadzała taka "jasna plama" na podłodze to działaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    Jasne, że można, trzeba tylko je zerwać i wziąc pod uwagę, że pewnie już takich nie sprzedają więc kolor będzie się różnił + nawet jak sprzedają to kolor przez upływ czasu będzie baaaardzo odbiegał od pozostałych. Jak komuś nie będzie przeszkadzała taka "jasna plama" na podłodze to działaj.
    Jakie sprzedają? Takie rzeczy można zrobić na zamówienie. Stolarz z dobrą piłą i materiałem, jest spokojnie w stanie zrobić takie klepki. Wiem, ja codziennie robię przy pile. A kolor dobiera się na próbniku. Bierze klepkę do sklepu, buczynę, kupuje i maluje. Kolor tego buka jest częsty. Ja wiem, że ciocia Zosia wie, że były zmieniane klepki i zawsze zauważy
    Cyklinowanie jest w porządku, gdy są liczne uszkodzenia, ale przy kilku klepkach, bym nie chciał, bo traci się na grubości parkietu, a jeszcze ten kurz w domu. Nie warto.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Jeżeli pozostały parkiet jest już powycierany to można pomyśleć o cyklinowaniu całości.
    Można też cyklinować przedpokój lub wyszlifować te zarysowania a resztę zostawić.
    Najlepiej jak zadzwonisz do tych co cyklinują i może od nich otrzymasz sensowną pomoc.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiśYogi Zobacz post
    Jakie sprzedają? Takie rzeczy można zrobić na zamówienie. Stolarz z dobrą piłą i materiałem, jest spokojnie w stanie zrobić takie klepki. Wiem, ja codziennie robię przy pile. A kolor dobiera się na próbniku. Bierze klepkę do sklepu, buczynę, kupuje i maluje. Kolor tego buka jest częsty. Ja wiem, że ciocia Zosia wie, że były zmieniane klepki i zawsze zauważy
    Cyklinowanie jest w porządku, gdy są liczne uszkodzenia, ale przy kilku klepkach, bym nie chciał, bo traci się na grubości parkietu, a jeszcze ten kurz w domu. Nie warto.
    Dołożone drewno z dobranym kolorem inaczej się będzie wybrawiało w czasie niż to, które leży już lata. Więc na starcie dobierzesz kolor i nie będzie wiele widać, ale po 2-3 latach będzie spora różnica - stare drewno już niewiele się zmieni, a nowe-podmienione zmieniać będzie się mocno.
    Acz jak na wynajem....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony