dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 54 z 54
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Nawiedziło cię i tego elektryka teoretyka??
    Kilkadziesiąt lat w domu rodzinnym mieliśmy instalacje na dwóch przewodach i to jeszcze w alu a cały dom miał jeden obwód i nikogo prąd nie kopnął i nie zabił a żyrandole były wtedy w całości ze stali, więc trochę żyję na tym świecie i widziałem coś nie coś. Fuszerę robią zarówno laicy którym wydaje się że się znają na elektryce jak również i elektrycy z papierami więc przestań tu teoretyzować i faworyzować zawód elektryka jakby był on wśród zawodów budowlanych szlacheckim tytułem.
    Do odłączenia prądu odcinasz kabel?? Brawo TY
    W każdym fachu da się coś zrobić na skróty, nie zawsze to się źle kończy np. wypadkiem, lecz to nie oznacza że tak wolno postępować.
    Fakt że starsi forumowicze pół życia spędzili w domach z instalacją dwuprzewodową i jakoś przeżyli, nie oznacza, że jest to jedyne optymalne rozwiązanie a trzy przewody to wymysł nudzących się tetryków. Przecież nawet zasilanie pralki starym Culonem nie od razu kończy się pożarem, bo najczęsciej najpierw śmierdzi smołą, ogień za szafą jest chwile później. Tu strażacy zdążyli na czas


  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    I nie smuć się, powinieneś się cieszyć, że dobrą diagnozę wstawiłeś co do pozycji elektryka wśród innych ... zawodów, że tak się wyrażę.
    Nie, normalnie padnę, to było napisane jako żart a nie na serio.
    Elektryk taki sam zawód jak inny to tylko ty go wywyższasz do rangi szlacheckiej wśród innych zawodów a tak naprawdę nie jest nic lepszym od murarza, tynkarza czy kafelkarza, już instalator instalacji c.o. jest na wyższym poziomie technicznym niż elektryk.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow
    już instalator instalacji c.o. jest na wyższym poziomie technicznym niż elektryk.
    Oooo, na pewno.
    Szczególnie dzisiaj, na budowie, gdy w/w chciał rozdzielacz ogrzewania podłogowego umieścić w ... przyszłej szafie sypialni.
    Ubaw po pachy na robocie!
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Sądzę, ze pytającego o żyrandol nie bardzo interesuje konstytucja Niemiec. Kasuję.

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    A szkoda, że te dyrdymały zostały przerwane, bo zastanawiałem się kto zasłuży na miano czołowego psychola tego działu. Parę osób szło łeb w łeb na czołówkę.

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Idealnie w temacie:
    https://www.elektro.info.pl/artykul/...l-na-3-zarowki
    Portal elektro.info.pl, który jest dla mnie jednym ze źródeł newsów tym razem postanowił pomóc też domowym majsterklepkom i umieścił w/w artykuł. Niestety żaden redakcyjny elektryk nie sprawdził wpierw treści i są babole w artykule. Odradzam samodzielne "zabawy" z żyrandolem.

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    To portal z poradami typu "jak porazić sie prądem a spadając z taboretu połamać kulasy".
    Dno.

  8. #48

    Domyślnie

    Najlepsze i najśmieszniejsze w tym wszystkim to, to że piszą to elektrycy z papierami

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Najlepsze i najśmieszniejsze w tym wszystkim to, to że piszą to elektrycy z papierami
    A skąd to wiesz ?, ten artykuł nie jest podpisany nawet pseudonimem. Mi to wyglada bardziej na tekst reklamowy.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Już 50 postów a wątkotwórca się nie odzywa czy problem rozwiązał. Pewnie widząc merytoryczność dyskusji zrezygnował z odzywania się. Myślę, że w związku z tym nie ma co dalej przekomarzać się. Do przekomarzania proponuję założyć osobny temat.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    A skąd to wiesz ?, ten artykuł nie jest podpisany nawet pseudonimem. Mi to wyglada bardziej na tekst reklamowy.
    Wystarczy kliknąć w stopkę "Redakcja" aby zobaczyć to
    Recenzenci artykułów naukowych publikowanych w „elektro.info”

    mgr inż. Andrzej Boczkowski - Stowarzyszenie Elektryków Polskich
    dr inż. Lech Danielski - Politechnika Wrocławska
    prof. dr hab. inż. Zbigniew Hanzelka - Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
    dr inż. Kazimierz Herlender - Politechnika Wrocławska
    bryg. dr inż. Waldemar Jaskółowski - Szkoła Główna Służby Pożarniczej
    dr inż. Marek Jaworski - Politechnika Wrocławska
    prof. dr hab. inż. Janusz Partyka - Politechnika Lubelska
    dr hab. inż. Paweł Piotrowski - Politechnika Warszawska
    prof. dr hab. inż. Jan Sikora - Politechnika Lubelska
    doc. dr hab. inż. Tadeusz Dobrowiecki - Budapest University of Technology and Economics
    mgr inż. Witold Zdunek – Stowarzyszenie Energetyka i Efektywność Energetyczna

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Wystarczy kliknąć w stopkę "Redakcja" aby zobaczyć to
    Co nie oznacza ze ktos z redakcji jest autorem, po drugie jezeli uwazasz ze opis podłaczenia zyrandola jest artykułem naukowym to faktycznie ta dyskusja zbedna.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Co nie oznacza ze ktos z redakcji jest autorem, po drugie jezeli uwazasz ze opis podłaczenia zyrandola jest artykułem naukowym to faktycznie ta dyskusja zbedna.
    Po pierwsze, ja nie zapodałem tego artykułu, po drugie nic nie uważam a po trzecie skoro podają że recenzenci są z wysokimi tytułami naukowymi i technicznymi to samo przez sie mówi że każdy artykuł napisany przez jakąś osobę jest recenzowany przez któregoś z nich i dopuszczony do publikacji.

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    weasel123

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Już 50 postów a wątkotwórca się nie odzywa czy problem rozwiązał. Pewnie widząc merytoryczność dyskusji zrezygnował z odzywania się. Myślę, że w związku z tym nie ma co dalej przekomarzać się. Do przekomarzania proponuję założyć osobny temat.
    Może stwierdził że łatwiej będzie zrobić puszkę na suficie zaraz obok tego żyrandola i tam zamontować odpowiedni włącznik na 2 obwody, a potem włączać to kijem od miotły albo ze stołka.
    Zawsze to prościej niż dowiedzieć się czegoś z tego typu wątków. No i zgodnie z normami prawdopodobnie.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony