dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 54
  1. #21

    Domyślnie

    Ma kopnąć brak rozumu i tyle.
    Bo wciąż nie rozumiesz, co oznacza na przykład ochrona człowieka przy dotyku pośrednim, ale dalej brniesz w zaparte.
    Trzeba dać ci spokój, selekcja naturalna zrobi swoje!
    Debilizm jest teraz w Polsce w cenie ... podobno.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  2. #22

    Domyślnie

    Rzuć jakaś norma bo jeszcze tu nic nie zapodałeś.

  3. #23

    Domyślnie

    PN-HD 60364-4-41
    PN-HD 60364-6
    PN-HD 308-S2

    Ale i tak nie wiesz, o co chodzi.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Na podstawie opisu jaki przedstawił wątkotwórca nie można doradzić jak rozwiązać przedstawiony problem.
    Widzę, że wielu tu posiada szklane kule na podstawie których dają rady i się spierają dla spierania.
    Proponuję założyć osobny wątek i tam spierać się na temat typu wyższości świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia.

  5. #25

    Domyślnie

    Nie o święta tutaj chodzi.
    Chodzi o żelazną zasadę stosowania ochrony prxzeciwporazeniowej i wykonywania instalacji zgodnie z przepisami.
    Tylko że tutejszy troll forumowy jak zwykle bredzi i kombinuje, jak to zwykle laik potrafi.
    I jeszcze próbuje kit wciskać ze swoimi pomysłami.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  6. #26

    Domyślnie

    Elpapiotr czasami przesadza ale tym razem ma on 100% rację.

    Nawet do tak prostych prac jak podłączenie żyrandola trzeba mieć jakąś, choćby minimalną wiedzę.
    Tak, żeby wiedzieć, że jeśli ktoś używa terminów "plus, minus" to jego postów nie należy brać na poważnie.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Elpapiotr czasami przesadza ale tym razem ma on 100% rację.

    Nawet do tak prostych prac jak podłączenie żyrandola trzeba mieć jakąś, choćby minimalną wiedzę.
    Tak, żeby wiedzieć, że jeśli ktoś używa terminów "plus, minus" to jego postów nie należy brać na poważnie.
    Zgadza się za mało wiemy żeby coś konkretnego powiedzieć ale w [przypadku żyrandola aby go podłączyć nie trzeba kończyć wyższych studiów.
    Masa jest teraz żyrandorów czy lampek nocnych które nie potrzebują trzeciego przewodu bo są wykonane z plastyku.

    Natomiast co do trollów na tym forum to nie ma większych jak obaj tu odpowiadający "elektrycy z papierami"
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 03-10-2021 o 18:29

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow
    Zgadza się za mało wiemy żeby coś konkretnego powiedzieć ale w [przypadku żyrandola aby go podłączyć nie trzeba kończyć wyższych studiów.
    Masa jest teraz żyrandorów czy lampek nocnych które nie potrzebują trzeciego przewodu bo są wykonane z plastyku.
    A gdy pani domu zechce się żyrandol zmienić na taki w I klasie ochronności, to co? Marker, i wioooo? Czy po prostu olać tę ochronę, i jakoś to będzie?
    Szkoda pisać na taka głupotę.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow
    Natomiast co do trollów na tym forum to nie ma większych jak obaj tu odpowiadający "elektrycy z papierami"
    Człowieku, ty powinieneś mieć dożywotni zakaz wstępu do tego działu.
    Bo bruździsz, piszesz głupoty i próbujesz wciskać własne, poronione pomysły.
    Nie tędy droga.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Wkładasz palce do gniazdka czy do kostki od żyrandola, i innego urządzenia elektrycznego gdy jest pod napięciem czy odłączasz prąd aby go tam nie było?
    Więc co ma kogo "kopnąć"?
    Krótko żyjesz, mało widziałeś. Dzisiaj omijasz zasady a jutro ktoś się natnie. Prąd masz odłączony gdy widzisz obcięty kabel, aczkolwiek nie zawsze

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    siinski

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    127

    Domyślnie

    mistalova dziękuję za merytoryczną krytykę , Zespół Szkół Elektrycznych w mojej miejscowości kończyłem blisko 30 lat temu , fakt że w specjalności Energetyka Cieplna i fakt że życie jakoś tak się potoczyło że w zawodzie nie pracowałem.
    Jednak z opisu problemu który Was, elektryków z papierami rozognił wynika że wątkotwórca ma do wyboru:
    - nie robić nic i pogodzić się z faktem że w nowym domu nowy żyrandol będzie świecił pełną mocą 5 żarówek
    - kuć ściany i sufit aby w miejsce kabla trzy żyłowego położyć czterożyłowy i cieszyć się możliwością zapalania 2 , 3 i 5 żarówek w zgodzie ze wszystkimi normami
    - zamontować włącznik ze ściemniaczem i współpracujące z nim żarówki ledowe . Będą wprawdzie zapalać się wszystkie , lecz będzie można płynnie sterować ich mocą
    - kupić zestaw żarówek " inteligentnych " wraz z dedykowanym do nich pilotem .Można wtedy z poziomu pilota sterować kolejnością ich włączania , mocą świecenia jak i barwą światła
    -zrobić jak proponowałem w moim poprzednim poście i oznakować wyraźnie że żyła uziemnienia jest fazą zarówno przy kostce w lampie jak i w puszce włącznika.
    Plusem jest to że w sposób bezinwazyjny i bezinwestycyjny ma pełną funkcjonalność żyrandola .Minusem że część elektryków z papierami będzie kręcić nosem że to nie do końca zgodne z normami . Znamiennym jest też fakt że w przeważającej większości do lamp sufitowych uziemnienia się nie podłącza.
    Ostatnio edytowane przez siinski ; 03-10-2021 o 20:29

  12. #32

    Domyślnie

    Znamienny to jest fakt, że w instalacjach elektrycznych należy stosować oddzielny przewód neutralny i ochronny w obwodach rozdzielczych i odbiorczych!
    Nie wierzysz ? Zajrzyj do paragrafu 183 p. 1 podp. 2 w
    ROZPORZĄDZENIU MINISTRA INFRASTRUKTURYz dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (Dz. U. 2002 Nr 75 poz 690 z późniejszymi zmianami)
    Jak ktoś nie wie, nie ma prawa zbliżać sie do wykonywania instalacji elektrycznych, chyba że na 4,5 volta prądu stałego
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał siinski Zobacz post
    Znamiennym jest też fakt że w przeważającej większości do lamp sufitowych uziemnienia się nie podłącza.
    Podasz źródło tej informacji?

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Liderzy tego forum, a praktycznie odezwała się prawie cała śmietanka FM - tak jak przypuszczałem, spędziliście ten wolny dzień na zajmowaniu się prymitywnym tematem podłączenia żyrandola. Ja rozpracowałem to wiele lat temu, bo w 6 klasie SP. Was - jednak starszych niż uczeń podstawówki pasjonują takie sprawy do dziś. No cóż - każdy ma takie sprawy jakie są adekwatne do jego poziomu. Wasza niedziela to bezmyślne klepanie w klawiaturę, a ja zaliczyłem małą wycieczkę rowerem, potem opalanie na tarasie (własnym), obiad, film w tv, trochę poczytałem, był też trening w domowej siłowni i obejrzałem kabaret w tv (doskonały). A czy pytający wie już jak podłączyć żyrandol po ponad 30 wypowiedziach ? Na pewno nie !



    Pytający ma problem i zamiast zaprosić fachowca woli stworzyć temat na FM. Pewnie mu szkoda pieniędzy na elektryka, a więc liderzy forum do roboty = doradzajcie co i jak. Cała słoneczna niedziela przed Wami, ale co poniektórzy eksperci spędzą ją nad klawiaturą rozwiązując poważny temat podłączenia żyrandola. Powodzenia !

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał siinski Zobacz post
    Znamiennym jest też fakt że w przeważającej większości do lamp sufitowych uziemnienia się nie podłącza.
    Się nie podłącza, bo świeci bez tego trzeciego przewodu. Ot fachofcy, prawie jak z ulicy .iejskiej we Warsiawce.

  16. #36

    Domyślnie

    domsat, powtarzasz się z tym chwaleniem o spędzaniu wolnego czasu. Ale masz wolną wolę, tylko po co roztrząsasz ten "problem"? Wracaj na taras, komary czekają.
    A tak przy okazji - to co takiego wymyśliłeś w VI klasie SP w przedmiotowym temacie ?
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 03-10-2021 o 22:32
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Krótko żyjesz, mało widziałeś. Dzisiaj omijasz zasady a jutro ktoś się natnie. Prąd masz odłączony gdy widzisz obcięty kabel, aczkolwiek nie zawsze
    Nawiedziło cię i tego elektryka teoretyka??
    Kilkadziesiąt lat w domu rodzinnym mieliśmy instalacje na dwóch przewodach i to jeszcze w alu a cały dom miał jeden obwód i nikogo prąd nie kopnął i nie zabił a żyrandole były wtedy w całości ze stali, więc trochę żyję na tym świecie i widziałem coś nie coś. Fuszerę robią zarówno laicy którym wydaje się że się znają na elektryce jak również i elektrycy z papierami więc przestań tu teoretyzować i faworyzować zawód elektryka jakby był on wśród zawodów budowlanych szlacheckim tytułem.
    Do odłączenia prądu odcinasz kabel?? Brawo TY

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow
    faworyzować zawód elektryka jakby był on wśród zawodów budowlanych szlacheckim tytułem.
    Niesamowite. Masz rację, ale że trafiłeś, to ... podziwiam.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  19. #39

    Domyślnie

    Ty kolego masz obsesję, nic nie robisz, siedzisz cały dzień przed kompem z otwartym FM i czekasz az ktoś coś napisze o elektryce.
    W przeciwieństwie do ciebie ja pisze kiedy mam wolny czas a nie czaję się za winklem i czatuję aż ktoś coś napisze a nie daj boże żebym to był ja i zaraz pojawiasz się i wypisujesz swoje śmieszne postulaty, żenada i smutne to zarazem.

  20. #40

    Domyślnie

    Bzdury piszesz, i nawet nie wiesz, że pracuję i jestem czynnym elektrykiem na budowach, pomimo że jestem na emeryturze już 6 lat.
    I nie smuć się, powinieneś się cieszyć, że dobrą diagnozę wstawiłeś co do pozycji elektryka wśród innych ... zawodów, że tak się wyrażę.
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 04-10-2021 o 15:03
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony