dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Jaki kocioł jednofunkcyjny do domu 100 m2

    Witam serdecznie.
    Chciałbym zapytać jakiej marki polecacie kocioł
    jednofunkcyjny.
    Słyszałem że bardzo dobry jest Vaillant, inni polecaja Termet, znajomy chwali Dietrich.
    Jak to w końcu jest?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Pewnie wszystkie są dobre. Jak trafisz na felerny egzemplarz to będziesz narzekał a jak nie to będziesz chwalił. Na pewno nie licz na bardzo długi czas eksploatacji bo teraz takich sprzętów już nie ma.
    Sprawdź czy masz w okolicy serwisanta, który, w razie czego, jest w stanie szybko usunąć usterkę.

  3. #3

    Domyślnie

    Ale kolega co by polecał z własnego doświadczenia?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Pewnie wszystkie są dobre. Jak trafisz na felerny egzemplarz to będziesz narzekał a jak nie to będziesz chwalił. Na pewno nie licz na bardzo długi czas eksploatacji bo teraz takich sprzętów już nie ma.
    ..
    Nie wszystkie są jednakowo dobre, niestety zaden producent nie udziela informacji o ilosci uszkodzen w poszczegolnych latach eksploatacji oraz calkowitej ilosci zainstalowanych kotłow. Warto popytac serwisantów poszczegolnych marek o ilosc naprawa, o ile ci bedą chetni takiej informacji udzielic. Warto tez przejrzec fora branzowe w poszczegolnymi markami.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Zachęcam Cię do złożenia u nas zapytania ofertowego.

    Nasi specjaliści przygotują dla Ciebie propozycję i wycenę systemu grzewczego, która będzie dostosowana do potrzeb budynku i jego użytkowników. To nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #6
    Ekspert marki BOSCH - zapraszamy do Forum eksperckiego na górze Forum Muratora. Czekamy na Wasze pytania, udzielamy się w wątkach.

    Domyślnie

    Dzień dobry

    W przypadku wyboru kotła gazowego warto stawiać na sprawdzoną markę, a taką jest Bosch Termotechnika. Przy wyborze kotła warto brać pod uwagę zakres jego modulacji, czyli zakres mocy dla których kocioł może pracować, oraz sprawność.
    Kotły Bosch Termotechnika charakteryzują się wysoka sprawnością i szerokim zakresem modulacji dzięki czemu są w stanie idealnie dostosować się do chwilowego zapotrzebowania na ciepło co przekłada się na niższe koszty eksploatacyjne.

    Zachęcam do kontaktu z naszym autoryzowanym partnerem, który z pewnością rozwieje Pana wątpliwości i pomoże w dobraniu najlepszych możliwych urządzeń. Najbliższego autoryzowanego partnera znajdzie Pan na stronie: https://www.bosch-thermotechnology.c.../dealersearch/

    Pozdrawiam
    ----------------------------------

  7. #7
    Banned
    piotrstefanski222

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    70-003
    Posty
    29

    Domyślnie

    witam podpinam się pod temat jaki producent kotła gazowego obecnie jest "Dobry"
    jest wielu na rynku
    pytam osoby mające doświadczenie
    interesuje mnie marka która bedzie przystępna cenowo i bedzie posiadała dobry serwis i szeroką siatkę instalatorów
    dom nowobudowany 140m2
    z góry dzieki za uwagi podpowiedzi

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anusiaszymanek

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    22

    Domyślnie

    Top Marki to Viesmann, Defro,Vaillant, Termet, Kołton, Kostrzewa - wśród nich proponuję się rozejrzeć.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał anusiaszymanek Zobacz post
    Top Marki to Viesmann, Defro,Vaillant, Termet, Kołton, Kostrzewa - wśród nich proponuję się rozejrzeć.
    Defro i Kostzewa to "top marki" wśroď firm produkujących kotły gazowe ?

  10. #10

    Domyślnie

    ^^
    przecież te dwa ostatnie wpisy to słupy reklamowe De...

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    ^^
    przecież te dwa ostatnie wpisy to słupy reklamowe De...
    Wiem, dlatego zadałem pytanie wymagające włożenia nieco większego wysiłku w odpowiedź

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anusiaszymanek

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    22

    Domyślnie

    Siłą rozpędu wrzuciłam w zestawienie Kostrzewę... wiem, wiem - Panowie specjaliści doszukują się podstępu a to zwykła pomyłka.
    Hejtujecie tylko dlatego, że macie do czynienia z kobietą?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał anusiaszymanek Zobacz post
    Siłą rozpędu wrzuciłam w zestawienie Kostrzewę... wiem, wiem - Panowie specjaliści doszukują się podstępu a to zwykła pomyłka.
    Hejtujecie tylko dlatego, że macie do czynienia z kobietą?
    A Kołtoń ?
    Jaka jest Twoja wiedza i doświadczenie w doborze kotów gazowych ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anusiaszymanek

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A Kołtoń ?
    Jaka jest Twoja wiedza i doświadczenie w doborze kotów gazowych ?
    Nie jestem i nie czynię się ekspertem. Czy to Forum zarezerwowane dla "Wszystkowiedzących"? Jeśli tak - znikam

  15. #15
    Banned
    piotrstefanski222

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    70-003
    Posty
    29

    Domyślnie

    moje doświadczenie odnośnie kotłów gazowych to dobry wybór kotła gazowego do -od doboru po proces instalacji oraz przeglądy pierwsze -nie jestem wszechwiedzący ale ta firma krótko mówiąc mnie nie olała i zrealizowała swopje obietnice
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 11-01-2022 o 11:33

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrstefanski222 Zobacz post
    moje doświadczenie odnośnie kotłów gazowych to dobry wybór kotła gazowego -od doboru po proces instalacji oraz przeglądy pierwsze -nie jestem wszechwiedzący ale ta firma krótko mówiąc mnie nie olała i zrealizowała swopje obietnice
    Jakie przeglądy ?
    Kiedy go niby zamontowałeś ?

    Przecież, jeszcze miesiąc temu radziłeś się co do doboru kotła:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8101277

    To, co robi firma d...o jest naprawdę żałosne...
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 11-02-2022 o 13:48
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    ...
    To, co robi firma d...o jest naprawdę żałosne...
    Widocznie w ramach rekudkcji kosztów znacznie zmniejszono nakłady na reklamę, dlatego te parę groszy od postu miesci sie w limicie.
    Z drugiej strony efektywnosc takiej reklamy jest zadna, jak to mówią "tanie mięso psi jedzą".

  18. #18
    Banned
    piotrstefanski222

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    70-003
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jakie przeglądy ?
    Kiedy go niby zamontowałeś ?

    Przecież, jeszcze miesiąc temu radziłeś się co do doboru kotła:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8101277

    To, co robi firma d...o jest naprawdę żałosne...
    właśnie w niespełna miesiąc kocioł dobrany kupiony i zamontowany
    tylko dlatego że to polski producent i wszystko ma a nie musi "ściągać"
    dlaczego tak naskakujesz i śledzisz posty kogoś kto najpierw pyta a potem probuje się poddzielić swoją opinią
    czy to niedozwolone sory. jestem zadowolonym klientem a nie jakimś " śledczym postów"
    pozdrawiam detektywa

  19. #19
    Banned
    piotrstefanski222

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    70-003
    Posty
    29

    Domyślnie

    a uruchomienie kotła + przeglady właśnie kocioł gazowy powinien mieć autoryzowane
    tyle w temacie

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrstefanski222 Zobacz post
    właśnie w niespełna miesiąc kocioł dobrany kupiony i zamontowany
    tylko dlatego że to polski producent i wszystko ma a nie musi "ściągać"
    dlaczego tak naskakujesz i śledzisz posty kogoś kto najpierw pyta a potem probuje się poddzielić swoją opinią
    czy to niedozwolone sory. jestem zadowolonym klientem a nie jakimś " śledczym postów"
    pozdrawiam detektywa
    i już miałeś "pierwsze przeglądy" ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony