dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Podziak

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Przewrotne
    Kod pocztowy
    36-003
    Posty
    1

    Domyślnie Bąble na tynkach mp75

    Podpowiedzcie z jakiego powodu mogą się robić bąble na suficie podczas tynkowania tynkiem gipsowym knaufa? Bąble są w środku puste i po naciśnięciu zostaje dziura. Czy po wyschnięciu znikną? Czy zostaje już tylko szlifowanie i gipsowanie ubytków? Czy po dwóch dniach od tynkowania da się to jakoś naprawić?

  2. #2

    Domyślnie

    Zbyt duże obrotu przy mieszaniu tynku i z tego powodu się zbytnio napowietrza tynk. Niestety, po wyschnięciu nie znikną a szkoda bo nie musialbys już kłaść gładzi. Dobrze położony tynk MP75 nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów, jest gładki jak pupa niemowlęcia.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Zbyt duże obrotu przy mieszaniu tynku i z tego powodu się zbytnio napowietrza tynk. Niestety, po wyschnięciu nie znikną a szkoda bo nie musialbys już kłaść gładzi. Dobrze położony tynk MP75 nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów, jest gładki jak pupa niemowlęcia.
    Ja tak właśnie mam, z tym że tynkarze na prawdę mocno się z tym bawili. Sugerowali żeby przed malowaniem wypożyczyć żyrafę, papier 200 albo 250 i trochę przeszlifować . Mieli rację?

  4. #4

    Domyślnie

    Tynk tylko CW. Reszta niestety to syf

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Za dużo wody lub za grubo na raz albo jedno z drugim. Nie zdarzyło mi się szlifować tynku żyrafą, więc nie wiem jaki będzie efekt. Położenie gładzi wydaje się w tym przypadku najsensowniejsze,no chyba że ktoś potrafi nanieść cienko MP i go wygładzić,choć wątpię skoro już raz spierniczył robotę.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony