dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie Centralny odkurzacz + Odkurzacz Automatyczny

    Witam serdecznie.
    Urodził mi się pomysł aby zautomatyzować automatyczny robota sprzątającego i podłączyć jego stację dokującą do instalacji centralnego odkurzacza.

    coś takiego:
    https://mateomarket.pl/borysowski-ro...,id134361.html

    Problem w tym, że mam irobot j7, może ktoś coś gdzieś widział lub tez przechodził taki pomysł?

  2. #2

    Domyślnie

    Chciałem tak zrobić, korzystając z arduino. Czujnik zbliżeniowy, otwiera się zasuwa, odkurzacz włącza i ssie przez kilka sekund, a potem off. Koniec końców, nie chciało mi się dodatkowo ryć już w gotowej posadzce, więc odpuściłem.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Obsługę centralnego odkurzacza da się ogarnąć, tylko stacja dokująca powinna mieć odpowiednie otwory. No nic... może kiedyś takie wymyślą.
    Moja instalacja jest przygotowana na taką możliwość

    Nawet producenci robotów uważają, że tylko ich rozwiązanie jest słuszne i nie uwzględniają kooperacji?
    Tak jak na forum albo robot sprzątający albo centralny... przecież to się nie wyklucza.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie wiem czy te kombinacje mają w ogóle sens. Przy okazji opróżniania warto od razu wyciąć włosy że szczotki.
    U mnie odkurzacz na dole jeździ co tydzień, a oprozniam pojemnik raz na 2 tygodnie. Swego czasu miałem ustawioną opcję, że robot raz w tygodniu podjeżdża pod kosz w kuchni.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie jeżdżą codziennie jak nie ma mnie w domu (w sumie to jednak nie codziennie )

    Opróżniam raz na 3-4 dni.

    Są dopełnieniem OC.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Panowie, nie znacie się. Poziom lenistwa - maksymalny.
    Ale fakt, nawet automatycznemu odkurzaczowi trzeba poświecić czasem uwagi. Ale pomysł jak będzie możliwy do zrealizowania to go zrealizuje.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Witam serdecznie.
    Urodził mi się pomysł aby zautomatyzować automatyczny robota sprzątającego i podłączyć jego stację dokującą do instalacji centralnego odkurzacza.

    coś takiego:
    https://mateomarket.pl/borysowski-ro...,id134361.html

    Problem w tym, że mam irobot j7, może ktoś coś gdzieś widział lub tez przechodził taki pomysł?
    Polecam takie rozwiązanie Vactronic S7 z podłaczeniem nie ma problemu i mozna korzystać z każdego gniazda w domu

    https://www.youtube.com/watch?v=mX1x...hannel=VACUFLO
    Reklama na FM jest płatna

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony