dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Monitoring solarny

    Dzień dobry,
    Chciałem zainstalować u siebie w domu monitoring solarny, żeby nie wiercić w elewacji pod kable zasilające itp.
    Moją uwagę przykuły dwa modele takich kamer:
    https://orllo.pl/kamera-na-baterie-wifi-powercam-e2.html
    https://reolink-sklep.pl/pl/p/Kamera-bezprzewodowa-Reolink-Argus-ECO-z-solarem/56
    Czy ktoś może podzielić się opinią na temat tych kamer?
    Albo może macie jeszcze jakieś inne propozycje tego typu kamery?

    Głównie zależy mi na podglądzie na żywo co dzieje się wokół domu (również zdalnie np. z pracy).

    Pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ta pierwsza na nasze warunki się nie nadaje....zbyt wysoka temperatura pracy - tylko do -10*C to zbyt mało do pracy na zewnątrz. Ta druga ma do -30 to już dobrze.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Ta pierwsza na nasze warunki się nie nadaje....zbyt wysoka temperatura pracy - tylko do -10*C to zbyt mało do pracy na zewnątrz. Ta druga ma do -30 to już dobrze.
    Dzięki, nie zwróciłem w ogóle na to uwagi.
    Ta firma Reolink ma jeszcze jeden ciekawy model:
    https://reolink-sklep.pl/pl/p/Kamera-bezprzewodowa-Reolink-Argus-2-z-solarem/40

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał artek89 Zobacz post
    Dzięki, nie zwróciłem w ogóle na to uwagi.
    Ta firma Reolink ma jeszcze jeden ciekawy model:
    https://reolink-sklep.pl/pl/p/Kamera...2-z-solarem/40
    Ale to tak samo z parametrami jak wyżej, to coś na wzór "amerykański" i dla tamtego klimatu; masz by odstraszać ale nic nie daje dla bezpieczeństwa gdyż jej zerwanie ze ściany powoduje po pierwsze brak działania po drugie utratę danych i zarejestrowanego "oblicza" ewentualnego przestępcy.
    Dodatkowo najprostszy zagłuszacz WiFi powoduje utratę łączności na dużym zasięgu chronionego obszaru - kabel i rejestrator to podstawa i to powie Ci każdy kto choć trochę zajmuje się tym sprzętem.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    No właśnie te kamery traktuje bardziej jako straszaki + zdalny podgląd co dzieje się wkoło domu.
    Jeżeli do domu będzie chciał się włamać "profesjonalny" złodziej to i kamera na kablu nic nie da. A na przypadkowych włamywaczy te solarne kamery mogą odstraszyć.
    Czyli z tych 3 najlepiej wypada ten Reolink Argus Eco bo jako jedyna może wytrzymać nasze zimy.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał artek89 Zobacz post
    Jeżeli do domu będzie chciał się włamać "profesjonalny" złodziej to i kamera na kablu nic nie da.
    Oj da , bo taki system z dysku o dużej pojemności wysyła dane na "chmurę" więc zarejestrowany obraz jest w miarę bezpieczny.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Oj da , bo taki system z dysku o dużej pojemności wysyła dane na "chmurę" więc zarejestrowany obraz jest w miarę bezpieczny.
    Tylko, że nic na nim nie widać. Widziałem kilku złodziei na monitoringu. Jedyne, gdzie dało się niedojdę poznać to winda. Tylko, ze to żaden dowód kradzieży i... sąd uniewinnił.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tylko, że nic na nim nie widać. Widziałem kilku złodziei na monitoringu. Jedyne, gdzie dało się niedojdę poznać to winda. Tylko, ze to żaden dowód kradzieży i... sąd uniewinnił.
    U mnie z zabezpieczonego materiału namierzyli i skazali złodziei, ale innej posesji - Ci się nagrali jadąc i wracając z "akcji" po prostu przejeżdżając raz jeden raz drugi patrzyli się na mój dom. Tylko tam była i kradzież i rozbój stad większa analiza materiału.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adriannairda

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Kałuszyn
    Kod pocztowy
    05-124
    Posty
    1

    Domyślnie

    ja też używam kamer do monitoringu, na wifi o rozdzielczości full hd, jestem zadowolony, dostaje powiadomienia alarmowe po wykryciu ruchu i wystarcza. Zapis obrazu możesz sobie ustawic do chmury albo na karte pamieci, najwazniejsze do szybka reakcja, :moderowano: to znana marka w monitoringu maja dobre opinie, moj ojciec ma i sobie chwali, tez w sumie widzialem jak nagrywaja to bardzo ladny obraz, zwroc uwage zeby kamera miala czujnik ruchu PIR albo kadrowanie ludzi, wtedy unikniesz falszywych alarmów
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 06-10-2021 o 10:38

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Oj da , bo taki system z dysku o dużej pojemności wysyła dane na "chmurę" więc zarejestrowany obraz jest w miarę bezpieczny.
    No i tutaj się mylisz, bo monitoring służy do odstraszania meneli, pijanych kierowców, czy śmiecących sąsiadów. Zawodowy złodziej "bierze śmiechem" wszystkie kamery!

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał adriannairda Zobacz post
    ja też używam kamer do monitoringu, na wifi....
    Niezła reklama!
    Zakłócenie kamery na wifi to jakieś 8-16zł i poradnik dla głąba z sieci!

  12. #12

    Domyślnie

    @CityMatic A skąd ta informacja, w specyfikacji jest od -30 do 70, akurat moja kamera już jedną zimę ma za sobą i jestem zadowolony z działania

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał artek89 Zobacz post
    Dzień dobry,
    Chciałem zainstalować u siebie w domu monitoring solarny, żeby nie wiercić w elewacji pod kable zasilające itp.
    Moją uwagę przykuły dwa modele takich kamer:
    https://orllo.pl/kamera-na-baterie-w...wercam-e2.html
    https://reolink-sklep.pl/pl/p/Kamera...O-z-solarem/56
    Czy ktoś może podzielić się opinią na temat tych kamer?
    Albo może macie jeszcze jakieś inne propozycje tego typu kamery?

    Głównie zależy mi na podglądzie na żywo co dzieje się wokół domu (również zdalnie np. z pracy).

    Pozdrawiam.
    ja akurat tego modelu orllo nie brałem, ale mam dwie inne wifi od nich i jak do tej pory działają ok

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony