dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Planowana nowelizacja prawa budowlanego - koniec warunków zabudowy

    Witam,
    Chciałbym założyć ten wątek żeby śledzić poczynania rządu w sprawie zmian w prawie budowlanym dotyczących zastąpienia warunków zabudowy, studium, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego nowymi bytami - planami przeznaczenia, planami zabudowy, decyzjami lokalizacyjnym itp.

    Osobiście przeglądając ten dział trafiłem na jeden z tematów w którym w 2018 o tym wspominano (wraz z wygasaniem WZ po 3 latach) i w sumie przestraszyłem się jak diabli bo dopiero co niedawno kupiłem działkę mając wiedzę jedynie o warunkach zabudowy.

    Informacje które do tej pory znalazłem:
    2019

    https://www.domoweklimaty.pl/czyteln.../#.YVv7ei3o4gp

    2020

    https://www.muratorplus.pl/biznes/pr...jXxh-2sHt.html

    I tutaj dwa pytania ode mnie:
    1) Czy ma ktoś może więcej informacji na temat statusu tych zmian ? Jak widać sprawa ciągnie się długo a może być ważna dla osób planujących daleko w przyszłość a już teraz kupujących działki.
    2) Ktoś wie po co to w ogóle ? Po co odwracać do góry nogami coś co działa ? Czy nie lepiej zostawić to co jest a po prostu bardziej uregulować przyszłe WZ/mpzp żeby spełniały warunki nowych założeń. Podejrzewam ze będzie to ogrom prac dla gmin który może spowodować spadek tempa wydawania WZ jak i pokrzyżować wielu gminom plany (bo np są w trakcie przygotowywania mpzp)

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    " ... koniec warunków zabudowy "

    jaki koniec ?
    jest " nowelizacja " Prawa Budowlanego oraz Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, ale " nowelizacja " w żaden sposób nie zmienia wymogu uzyskania Wypisu i Wyrysu z Planu Miejscowego lub Decyzji o Warunkach Zabudowy ( WZ ) w przypadku braku uchwalonego Planu.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony