dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Max obciążenie stropu monolitycznego nad garażem 6mx7m (300kg/m2)

    Cześć

    Mam pytanie do kogoś kto się zna na rzeczy - albo robił coś podobnego.

    Konkretnie chodzi mi o strop nad garażem 6m x 7m, w tym, że w dłuższej ścianie jest brama garażowa.

    Tak się składa, że mam projekt stropu monolitycznego, który robił znajomy, a na nim zrobił wylewkę o masie około 150kg/m2 więc zakładam, że ten strop ma większe dopuszczalne obciążenie. Grubość stropu to 20cm z tego co mówił.




    Tutaj na tym stropie są słupy podtrzymujące dach, ale to dla mnie jest pomijalne, bo u mnie ich nie będzie.

    Czy takie strop, w takiej lub podobnej konfiguracji może wytrzymać 300kg/m2?

    Pytam ponieważ trudno uzyskać mi informację w tym temacie.

    Na razie posiadam wycenę na strop prefabrykowany i wynosi ona ponad 300zł/m2 (za strop wytrzymujący ponad 300kg/m2).

    Dużo tutaj czytałem, że strop monolityczny potrafi być tańszy niż prefabrykowany ... strop z rysunków powyżej też była znacznie tańszy niż 300zł/m2 (konkretnie około 200zł/m2) jednak bez konkretnych danych o wytrzymałości, jedynie, że jest to ponad 150kg/m2.

    Ten strop nad garażem to jest moim zdaniem najsłabszy punkt w domu, więc na nim chciałem się tutaj skupić.
    Zasadniczo, czy strop monolityczny w cenie poniżej tych 300zł/m2 ma szansę wytrzymać ponad 300kg/m2 ? - wiem, że prefabrykaty dają radę.

    Gdyby ktoś pytał, to 300kg/m2 wynika z tego, że miałby to być strop pod dachem płaskim który zgodnie że strefą klimatyczną musi wytrzymać minimum 120kg/m2 + pewien zapas - przy wycenie prefabrykowanego podałem taką wartość i taką chciałbym do porównań.

    Ewentualnie:
    Może ktoś ma namiary, na kogoś kto zrobi wycenę stropu monolitycznego lub projekt (przy prefabrykowanym było to za darmo, ale jeśli jest szansa, że będzie taniej to mogę za to zapłacić).

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Bez problemu można zaprojektować monolityczny strop o nośności 300kg/m2.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Bez problemu można zaprojektować monolityczny strop o nośności 300kg/m2.
    Dzięki, ale myślisz, że to będzie taniej czy drożej niż prefabrykowany?

    Pytam, ponieważ zdecydowanie łatwiej uzyskać wyceny od firm produkujące prefabrykowane stropy.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Prefabrykat to ...cena płyt, cena transportu (jak masz pod nosem producenta będzie tanio) , cena ułożenia (dźwig lub hds) + zalanie i wieńce. Prfabrykaty mają opracowane papiery płacisz za to w ich cenie.
    Monolit od lat najtańszy rodzaj stropu ale tu na cenę składa się projekt, + szalunek, jego ułożenie, zbrojenie, zalanie.
    Za duże zminnych zależnych od miejsca gdzie budujesz ale jak wspominałem , obstawiam ze taniej wyjdzie monolit

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Za duże zminnych zależnych od miejsca gdzie budujesz ale jak wspominałem , obstawiam ze taniej wyjdzie monolit
    Dziękuję.

    Konkretnie to budowa 22km od centrum Katowic.
    Ta wycena jaka podałem to była z firmy dość odległej, ale zawierała transport i montaż.
    Oczekuję za wyceny innych firm.

    Czyli w takim razie nie skreślam monolitu i poszukam firm, które mogłoby mi strop wycenić.

  6. #6

    Domyślnie

    Najlepiej jakby Ci ktoś to przeliczył. Jeżeli znajomy robił z tego projektu to powinien mieć jakieś wyliczenia lub znać autora.
    U mnie na garaży ma być dach odwrócony z zielonym tarasem (czyli obciążenie ogromne) i przy wymiarach 6x7 jest w projekcie trochę więcej zbrojeń - bo tych po długości jest odpowiednio 51 i 57 za to sporo mniej krótszych zbrojeń.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony