dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Cofka przez wentylację z rury kanalizacyjnej (wywiewki)

    Cześć,
    Walczę z brzydkim zapachem w łazience.
    Bylo to parę rzeczy, m.in skraplanie z pieca do kanalizy było połączone z za dużą redukcja itp.
    Niestety, naprawiłem już wszystko ale dalej występuje brzydki zapach w łazience.
    Zauważyłem, że smród pojawia się podczas wiatrów. W łazience mam trzy piony ponad dach: wentylacja, kanalza i piec gazowy (wszystko osobno). Dach czterospadowy, z jednej strony pion od wentylacji , z drugiej od pieca i kanalizy. Jednak grzybek od kanalizy jest niżej niż od pieca gazowego oraz wentylacji.
    Czy to jest właśnie wina cofki?

    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Bardzo możliwe, załóż na rurę kanalizacyjną zamiast kominka równie estetyczny zawór zwrotny i po sprawie
    https://www.google.com/search?q=napo...0Q1TV6BQgBEK0B
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    czyli mam takie coś założyć na górę zamiast tego grzybka?

    Dobra, jest jeszcze jeden problem. Kurcze, smierdzi mi też z pod pieca. Jest wszystko zrobione, syfon do odpływu skroplin, uszczelki. Syfon też ma sam piec. A mimo to, ewidentnie smierdzi z pod pieca. Jedynie, co rodzi moje pytanie, wylot z pieca jest bez uszczelki. Może to to przepuszca smród? dodaje zdjęcie

    nie mogę dodać, dodaje z servera link
    https://ibb.co/gzTpVD2

    tak jest połączone

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek0700 Zobacz post
    czyli mam takie coś założyć na górę zamiast tego grzybka?
    Tak
    Cytat Napisał tomek0700 Zobacz post
    Dobra, jest jeszcze jeden problem. Kurcze, smierdzi mi też z pod pieca. Jest wszystko zrobione, syfon do odpływu skroplin, uszczelki. Syfon też ma sam piec. A mimo to, ewidentnie smierdzi z pod pieca. Jedynie, co rodzi moje pytanie, wylot z pieca jest bez uszczelki. Może to to przepuszca smród? dodaje zdjęcie

    nie mogę dodać, dodaje z servera link
    https://ibb.co/gzTpVD2

    tak jest połączone
    Ja znowu mam blokadę tego co zamieściłeś.
    Posprawdzaj wszelkie uszczelki być może brak którejś na łączeniu - prawidłowo zasyfonowany piec nie powinien wydzielać nieprzyjemnych zapachów.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    uszczelki sprawdzone, tu jest niestety ok. Syfon wymieniony pod piecem, też jest ok. Nie wiem już. Najprawdopodobniej cofka. Czy ten napowietrzacz nie będzie spowoduje jakiś szkód? bo każdy to montuje wewnątrz. Myślałem, że wystarczy podwyższyć rurę?

    Tak wygląda połączenie przy piecu. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	244155252-161735342815551-5339546946262200642-n.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	49,6 KB
ID:	457951
    https://postimg.cc/Ln9znHF1
    Widać teraz?

    A tak wyglądają grzybki - ten niższy chyba od kanalizy? mówie o tych na środku bo na boku to od kuchni. Jeden ma inny zakończenie z taką rurką - to będzie od gazu?

    https://postimg.cc/VSKyPswW

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zawór zwrotny na rurę kanalizacyjną? Kiedy wentylacja kanalizy ma właśnie na celu wpuszczenie i wypuszczenie powietrza, więc w która stronę miałby puszczać, a w którą blokować?

    Jeśli czujesz zapach z kanalizy, to albo syfon albo nieszczelne połączenia, innej możliwości nie ma...
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Zawór zwrotny na rurę kanalizacyjną? Kiedy wentylacja kanalizy ma właśnie na celu wpuszczenie i wypuszczenie powietrza, więc w która stronę miałby puszczać, a w którą blokować.
    Ma blokować wypływ powietrza, a wpuszczać do rury to napowietrzanie i jest najczęściej stosowanym elementem instalacji kanalizacyjnej by powstrzymać wydostawanie się nieprzyjemnych zapachów i wysysania wody z syfonów szczególnie płytkich -odpływów liniowych kabin.

  8. #8

    Domyślnie

    Syfon możemy wykluczyć. Obok pieca jest pion kanalizy co idzie w górę. Czyli może to być ten nieszczelność. Ale jak to sprawdzić ? Dwa, to sie pojawia w okresie grzewczym, w wakacje praktycznie w ogóle ...
    Śmierdzi z pod pieca ale może po prostu pięć zaciąga, skoro kanaliza obok

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To pięć z zamkniętą komorą spalania? Może rura doprowadzająca powietrze jest nieszczelna i piec wytwarza w pomieszczeniu podciśnienie. Nie ma czasem kratki odpływowej? Może któryś syfon suchy.

    W mieszkaniu w bloku miałem tak silna wentylację, że jak zamknąłem wszystkie okna, to w łazience syfon bulgotal w brodziku. Był zbyt płytki - po wymianie na głębszy problem ustąpił, ale np po tygodniowym urlopie, gdy wody trochę odparowalo zabawa zaczynała się na nowo.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek0700 Zobacz post
    Syfon możemy wykluczyć. Obok pieca jest pion kanalizy co idzie w górę. Czyli może to być ten nieszczelność. Ale jak to sprawdzić ? Dwa, to sie pojawia w okresie grzewczym, w wakacje praktycznie w ogóle ...
    Śmierdzi z pod pieca ale może po prostu pięć zaciąga, skoro kanaliza obok
    A ja się spytam z innej beczki - kiedy ostatnio piec był sprawdzany przez fachowca - jeśli jest niepełne spalanie gazu może dojść do powstawania skroplin kondensacyjnych o bardzo nieprzyjemnym zapachu siarkowodoru = smród.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #11

    Domyślnie

    A ja się spytam z innej beczki - kiedy ostatnio piec był sprawdzany przez fachowca - jeśli jest niepełne spalanie gazu może dojść do powstawania skroplin kondensacyjnych o bardzo nieprzyjemnym zapachu siarkowodoru = smród.
    był. Nawet dwóch. Z piecem ok niby.

    o pięć z zamkniętą komorą spalania? Może rura doprowadzająca powietrze jest nieszczelna i piec wytwarza w pomieszczeniu podciśnienie. Nie ma czasem kratki odpływowej? Może któryś syfon suchy.

    W mieszkaniu w bloku miałem tak silna wentylację, że jak zamknąłem wszystkie okna, to w łazience syfon bulgotal w brodziku. Był zbyt płytki - po wymianie na głębszy problem ustąpił, ale np po tygodniowym urlopie, gdy wody trochę odparowalo zabawa zaczynała się na nowo.

    A czy ta rura od pieca co idzie ponad dach to odprowadza spaliny ale dostarcza też powietrze? teraz tak pomyslałem, jeśli rura kanalizacyjna (ponad dach jest obok pionu ponad dach od pieca) jest niżej to czasami właśnie ona nie powoduje cofki?????????? ewidentnie śmierdzi od pieca

    Było dwóch hydraulików i nic.

    Co jeszcze zaaobserwowałem:
    Piec jest zabudowany szafą. Jak otworzę szafę to smród znika. Co do chu....... ?
    Ostatnio edytowane przez tomek0700 ; 12-10-2021 o 20:35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony