dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Rysy skurcz betonu wieniec

    Dzień dobry
    Po dłuższej przerwie zalaliśmy wieniec i trzpienie wszystko jak narazie wyglada bardzo dobrze poza kilkoma rysami.
    na całym wieńcu jest ich może 10 z czego jedna wypada na dużym oknie na którym będzie opierał się szczyt dachu ( płatew ).

    Zalewane było wczoraj ok godz 17 dzisiaj 8 rano zauważyłem rysę rozrobiłem trochę masy pcc i wtarłem dokładnie pędzelkiem w pęknięcie.

    Dodam ze w poprzednim wieńcu była ta sama sytuacja co znowu poszło nie tak?

    Temperatura idealna ok 18* bez słońca. Spora wilgotność. Podnieśliśmy szalunki o 1 cm wyżej żeby nie było problemu ze zbyt małą otuliną zbrojenia ( było ok 3/4 cm ) szalunki starannie obite folią żeby zachować jak najdłużej wilgotność mieszanki. Dokładnie wibrowane zamówiony rzadszy beton b30 na drobnym kruszywie ( w projekcie b20 )
    Dosyć mocno wiało może to miało wpływ ze wierzchnia warstwa szybciej zaczęła wiązać.

    I oczywiście standardowe pytanie, czy jest się czym przejmować ??

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Beton jak wiąże się kurczy. Trzeba w odpowiednim momencie zacierać aby te rysy zlikwidować.
    Ale to typowa rysa skurczowa nad zbrojeniem. też mam ich na wieńcu. Nawet nie liczyłem.
    Nie ma się czym przejmować.

    Poza tym rzadszy beton nie znaczy lepszy. Poza tym długie wibrowanie nie jest wskazane bo gęste opada na dno

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony