dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Akustyka mieszkania w wielkiej płycie

    Witam,

    wiem, że jest sporo takich tematów ale głóównie dotyczą nowych mieszkań, a moje mieszkanie to tak zwana wielka płyta.

    Mój problem polega na bardzo słabej izolacji akustycznej mieszkania. Słyszę sąsiadów chyba z każdej strony. Od sąsiada z góry słychać wszystkie dzwięki uderzeniowe, stuki, puki, mocne tupanie, szuranie meblami, przesuwanie przedmiotów, jak im coś upadnie, trzaskanie drzwiczkami itp. Ogólnie są to naprawde głośne dzwięki i jest ich naprawdę dużo. Do tego dochodzi rura z wodą chyba w ścianie nośnej bo jak odkręcą wode to szum jest bardzo głośny.

    Od sąsiada z dołu słyszę za to głównie dzwięki powietrzene, tj. telewizor, rozmowy, muzykę, psa. Słychać ich do tego stopnia że czasem jestem w stanie zrozumieć co mówią.

    Właściwie nie jestem w 100% pewien kogo kiedy słyszę bo te dzwięki słychać jakby z każdej strony.

    Jak sąsiad 3 piętra niżej słucha głosno muzyki to u mnie po ścianach nośnych słychać bas, jak impreze mają sąsiedzi pietro niżej, klatkę obok to u mnie po ścianach nośnych słychać w całym mieszkaniu smiechy i chichy. Ogólnie te ściany bardzo mocno przenoszą dzwięki bo jak przyłożę do nich ucho to juz w ogolę mogę rozmawiać z sąsiadami.

    Nie wiem co z tym robić, część dzwięków pewnie można by wyciszyć budująć przedścianki ale to zadziała tylko na dzwięki powietrzne a co z uderzoniowymi od sąsiada z góry?

    Od niego słychać to tak jaby miał panele położone bezpośrednio na stropie.

    Gdzie mogę zlecić jakies badania, czy to jest sprawa do administracji ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a co miałaby zrobić administracja? Przebudować konstrukcję bloku?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Cytat Napisał MKbewePP Zobacz post
    ...
    Mój problem polega na bardzo słabej izolacji akustycznej mieszkania. Słyszę sąsiadów chyba z każdej strony. Od sąsiada z góry słychać wszystkie dzwięki uderzeniowe, stuki, puki, mocne tupanie, szuranie meblami, przesuwanie przedmiotów, jak im coś upadnie, trzaskanie drzwiczkami itp. Ogólnie są to naprawde głośne dzwięki i jest ich naprawdę dużo. Do tego dochodzi rura z wodą chyba w ścianie nośnej bo jak odkręcą wode to szum jest bardzo głośny.
    Może masz nadwrażliwość słuchową?
    W innych lokalizacjach / innych mieszkaniach też tak masz?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli komuś przeszkadza hałas w bloku, obojętne czy to wielka płyta, czy "nowoczesne budownictwo", to nie pozostaje nic ponad wyprowadzkę. Nie ma innej drogi.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie mam żadnej nadwrażliwości akustycznej, mieszkałem do tej pory w 5 blokach i nigdy nie było takich hałasów nawet w 10%.

    Administracja zarząda budynkiem i jest chyba odpowiedzialna za jego stan techniczny. Naruszenie konstrukcji budynku poprzez np. wkucie rury w ścianę nośną to chyba dość duże przewinienie, już nie mówiąc o okapach co ludzie też sobie montują.

    Budynki mają normu akustyczne i nie powinno być słychać sąsiadów podczas normalnego użytkownania lokalu, a jak ktoś piszę ze jak mi to przeszkadza to zebym się przeprowadził do domu to jest niepoważny.

    W ogólę po dokładniejszym sprawdzaniu okazało się że nademną od jakiegoś czasu nikt nie przebywa i wszystkie dzwięki które wydawały mi się pochodzić z góry pochodzą z dołu, co jest jeszcze bardziej dziwne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony