dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie naprawa ubytków w słupie żelbetowym

    Czym konkretnie (!) naprawić ubytki, wykruszenia w słupie żelbetowym? Mówimy o wykruszeniu narożników dochodzące do powiedzmy 3cm. Zbrojenie nie jest odsłonięte. Uzupełnienie ubytku jest konieczne z uwagi na niedługi montaż okien.w licu muru.

  2. #2

    Domyślnie

    Może jakimś dobry klejem do kafli, jak np. Adesilex P9?

  3. #3

    Domyślnie

    Generalnie to do tego celu stosuje się zaprawy PCC. Teraz pytanie, która konkretnie jest najmniej wymagająca przy zachowaniu dobrego stosunku ceny do jakości.

  4. #4

    Domyślnie

    Przecież nie masz odkrytego zbrojenia, a jedynie ubytek w narożniku. Wiele osób by to pewnie przeciągnęło zwykłym gipsem albo tynkiem. Adesilex jest na bazie cementu i żywic syntetycznych, a PCC to beton polimerowo-cementowy. Ja bym nie kombinował tylko przeciągnął takim właśnie klejem do płytek, ale jeśli się upierasz przy PCC, to może jakiś Cerinol?

  5. #5

    Domyślnie

    Przy niczym się nie upieram. Na hasło jak naprawić ubytki w żelbecie, internet stwierdził, że PCC. Dla pewności pytam tu bo na pewno są mądrzejsi lub praktycy

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał radziula Zobacz post
    Przecież nie masz odkrytego zbrojenia, a jedynie ubytek w narożniku. Wiele osób by to pewnie przeciągnęło zwykłym gipsem albo tynkiem. Adesilex jest na bazie cementu i żywic syntetycznych, a PCC to beton polimerowo-cementowy. Ja bym nie kombinował tylko przeciągnął takim właśnie klejem do płytek, ale jeśli się upierasz przy PCC, to może jakiś Cerinol?
    Masz na myśli coś takiego? https://www.artbud.pl/pl/p/Zaprawa-n...rinol-FM/32368

  7. #7

    Domyślnie

    Weż Ceresit CN 83.
    Powinieneś mieć w dowolnej hurtowni handlującej Ceresitem.

  8. #8

    Domyślnie

    Mój kier. bud. polecił Ceresit CD 25. Spory ubytek miałem na 1 słupie (nie trzpieniu), bo gruda zbitego betonu przyblokowała i sporo się nie dolało (widać było zbrojenie). Po związaniu dosłownie kamień!! Bardzo mocna zaprawa. Jak mniejszy ubytek to Ceresit CD 24 będzie lepszy bo ma drobniejsze ziarno. Oba produkty to PCC. Polecam!!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony