Czołem,

Mam do obsadzenia skarpę. Skarpa po niwelacji terenu pod budowę na zboczu więc jest to jałowa, odkryta ziemia. Czym to będzie najlepiej zagospodarować. Tak aby było to jak najtańsze, bezobsługowe, zielone przez cały rok.

Skarpa nie ma dużego nachylenia, grunt jest dość spoisty, ziemia nie spływa, nie osuwa się, już przez rok ziemia jest tak odkryta, no chyba że po nasadzeniu się to zmieni, ale znów teraz już obrosła chwastami i też nic nie spływa. Nie jest to teren po przemysłowy, przez wiele lat było tam pastwisko.

Wstępnie po rozeznaniu tematu to irga płożąca. Tylko pytanie czy musi być rozwijana wcześniej agrowłóknina? Po tych kilku latach od posadzenia tak czy inaczej skarpa zostanie szczelnie przykryta, czy trawa/chwasty mają szansę się przez to przebić? Nie zależy mi na wyglądzie przez te kilka pierwszych lat po nasadzeniu bo tak czy inaczej w tym czasie będzie trwała budowa.

Zdjęcie gdzie widać przestrzenie pomiędzy nasadzeniami było robione(street view) w 2017 roku. Przez 4 lata skarpa została całkowicie przykryta.