dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie pozwolenie wygasło

    Witam, w maju tego roku upłynęły 3 lata od mojego pozwolenia na budowę. Budowy nie zgłosiłem, nie miałem kierownika budowy ani dziennika budowy. Pozwoliłem sobie wytyczyć budynek przed datą wygaśnięcia pozwolenia na co mam dowód z geodezji, więc zgodnie z stanem faktycznym budowę rozpocząłem przed wygaśnięciem pozwolenia co nadaje ważność pozwoleniu na kolejne 3 lata. Czy w Starostwie wydadzą mi dziennik budowy jeśli okażę im dowód ,że budowę rozpocząłem? Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego powiedział, że teorytycznie pozwolenie nie wygasło, w starostwie kazali sporządzić pismo z opisem tej sytuacji, z prośbą o wydanie dziennika budowlanego, po czym skonsultują to z swoim prawnikiem. Jakie mam szanse waszym zdaniem na pozytywne rozwiązanie tej sytuacji??

  2. #2

    Domyślnie

    Problem w tym że pomimo PnB nie dopełniłeś formalności a wytyczenie budynku nie będzie brane pod uwagę ponieważ to musi być wpisane do dziennika którego nie posiadasz.
    Możesz to jeszcze rozgryź w ten sposób że znajdziesz kierownika i załatwisz wpisy z datą wstecz ale Ty już naświetliłeś sprawę w PINB i w starostwie wiec musztarda po obiedzie.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał wajkub92 Zobacz post
    Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego powiedział, że teorytycznie pozwolenie nie wygasło, w starostwie kazali sporządzić pismo z opisem tej sytuacji, z prośbą o wydanie dziennika budowlanego, po czym skonsultują to z swoim prawnikiem. Jakie mam szanse waszym zdaniem na pozytywne rozwiązanie tej sytuacji??
    I co chciałbyś usłyszeć? Napisz, ja to wkleje jako swój post. I od razu będziesz wiedział.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  4. #4

    Domyślnie

    sprawe omawiałem telefonicznie anonimowo więc nie jest naświetlona jakoś bardzo. Czyli mówisz kupić dziennik budowy, kierownik tam wpisze rzeczy związane z wytyczeniem budynku z datą wcześniejszą i z tym do Starostwa o podbicie tego dziennika budowy tak, A później zgłosić budowę tak?

  5. #5

    Domyślnie

    Coulignon, Uprzejmie zakładam, że czytasz ze zrozumieniem, więc Twoja odp. to czysta złośliwość. Zapytałem jakie są szanse na pozytywne rozpatrzenie sprawy Waszym zdaniem. Kolega herykow napisał, że raczej nic z tego nie będzie i zaproponował coś innego. Jeżeli poza ironiami masz jakiś pomysł to z chęcią wysłycham.

  6. #6

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że ważny jest stan faktyczny, a nie formalny. Budowę rozpocząłeś, więc pozwolenie nie wygasło. A brak zgłoszenia i wpisu to kwestie formalne, które moim zdaniem nie powodują wygaśnięcia pozwolenia.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał wajkub92 Zobacz post
    sprawe omawiałem telefonicznie anonimowo więc nie jest naświetlona jakoś bardzo. Czyli mówisz kupić dziennik budowy, kierownik tam wpisze rzeczy związane z wytyczeniem budynku z datą wcześniejszą i z tym do Starostwa o podbicie tego dziennika budowy tak, A później zgłosić budowę tak?
    Najpierw znajdź kierownika i z nim obgadaj sprawę.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przecież DB musi być ostemplowany w starostwie.

  9. #9

    Domyślnie

    dokładnie, ale zapomniałem tego zrobić, dlatego muszę to jakoś wyprostować

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czyli nie będzie kontynuacji budowy bo nigdy nie było wpisu w DB, pozwolenie wygasło.

  11. #11

    Domyślnie

    A to rozpoczęcie budowy nie nastąpiło mimo braku wpisu w DB? Jeśli znajdą się świadkowie np. wytyczania osi budynku, albo równania terenu to urząd chyba nie ma prawa zaprzeczyć ich oświadczeniu, że budowa się rozpoczęła...

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie masz DB, nie masz zgłoszenia - to potwierdzisz samowolę budowlaną najwyżej.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał humidorek Zobacz post
    A to rozpoczęcie budowy nie nastąpiło mimo braku wpisu w DB? Jeśli znajdą się świadkowie np. wytyczania osi budynku, albo równania terenu to urząd chyba nie ma prawa zaprzeczyć ich oświadczeniu, że budowa się rozpoczęła...
    Jak robił te rzeczy i jeszcze poświadczą o tym świadkowie to ukręci sam na siebie bata bo to nazywa się samowola.

  14. #14

    Domyślnie

    Samowola to budowa bez pozwolenia. Ja rozumiem, że pozwolenie było, tylko wpisów do DB nie było...

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Pozwolenia udzielono, po 3 latach wskutek braku udokumentowania budowy, z mocy prawa pozwolenie wygasło. Fakty się nie liczą (dziura w ziemi, beton etc.) - nie ma dokumentu (zarejestrowanego DB z wpisami KB) to budowa nie toczyła się legalnie. Jest to samowola budowlana. Papier jest najważniejszy. Nie tylko toaletowy.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał humidorek Zobacz post
    Samowola to budowa bez pozwolenia. Ja rozumiem, że pozwolenie było, tylko wpisów do DB nie było...
    Nie dopełnili formalności i po trzech latach wszystko poszło w pi... i trza załatwiać od nowa a to co wybudowali to samowola budowlana.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony