dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie ościeży

    Witam,

    Potrzebuję porady przed zbliżającym się montażem okien. Kaseta rolety zewnętrznej ma głębokość 20,5cm natomiast dom będzie ocieplony styropianem 20cm. Zależy na tym, żeby kaseta była zabudowana i niewidoczna. W tym celu nadproże zostało cofnięte 6,5cm tak, żeby dodatkowo zmieściło się około 3cm ocieplenia pomiędzy kasetą a nadprożem. Niestety likwidując jeden mostek termiczny powstaję drugi mianowicie boki ościeży, ponieważ okno nie będzie zlicowane ze ścianą tylko cofnięte o około 3cm na równo z ociepleniem nadproża. I moje pytanie jak najlepiej i czym zaizolować te ościeża tak, żeby to było dobrze? Czy styropian 20cm kończyć na równo z ościężą i do tego dokleić około 2cm z boku do ramy okna czy może wyjechać 2cm poza obrys okna styropianem 20cm i tylko w tę szparę dać 2cm? A może całkowicie inne pomysły jak to najlepiej wykonać. Nie jestem, żadnym specjalistą w tym temacie, dlatego proszę o poradę. Dodam, że montaż będzie szczelny, a wszystkie okna w domu są tarasowe stąd takie duże kasety.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Kostekkg ; 08-10-2021 o 17:42

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Wysunąć okna poza ścianę i roleta nie będzie przylegała bokami do betonowego nadproża. Automatycznie zyskasz te kilka cm izolacji między kasetą a nadprożem. To niestety wymusza grubszą termoizolację, jeśli kaseta ma być pod tynkiem, więc albo dasz grubiej po całości elewacji albo tylko nad/wokół okien z roletami:
    https://www.mkstudio.waw.pl/wp-conte...ne-solid-2.jpg
    https://www.nitus.pl/wp-content/uplo...podtynkowe.jpg
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    W takiej sytuacji zamiast EPS trzeba zastosować płyty rezolowe. Pod kasety również a jak jeszcze mniej miejsca to panele z aerożelu.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Tatakai
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem w identycznej sytuacji, kaseta 20,5 cm warstwa ocieplenia 20 cm. Grubość tej jednej kasety wynikła z szerokości i wysokości okna (299x250). Niestety zbyt późno się zorientowałem w moim bledzie i zamówiłem nowa rolete z podziałem 2/1, dzięki temu rolety mieszczą się w kasecie 18cm. W moim przypadku „pogrubienie” warstwy ocieplenia nie wchodziło w grę, praktycznie brak okapu, a koszt dodatkowej warstwy ocieplenia przewyższał prawdopodobnie koszt nowej rolety. Sprawdź z czego wynika u Ciebie rozmiar kasety, u mnie wszystkie są 18 cm zz wyjątkiem tego jednego okna. Takie wyjscie z zaistniałej sytuacji w moim przypadku wydaje mi się najlepsze.
    Pozdrawiam
    Krzysztof

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony