dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Wystające śruby po szalunkach

    Murarz robiąc szalunki (wieńca, słupów, trzpieni) spinał je śrubami (fi12 chyba). Oczywiście większości śrub nie udało się wyjąć no i teraz wystają że ścian. Czy wystarczy je obciąć na równo że ściana, czy trzeba je jeszcze jakoś pozaklejac po obcieciu, by nie korodowały przykryte tynkiem gipsowym. Bo chyba tynk gipsowy będzie.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Murarz nie wiedział, że śruby daje się w rurkach, żeby można je było wyciągnąć? fi12 o długości 30-40 cm "trochę" kosztuje. a jest ich kilkadziesiąt na dom. Ty za to płacisz????
    Niestety śruby będą korodowały pod tynkiem gipsowym na 100%.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3

    Domyślnie

    Już zapłaciłem :]
    Czemu nie dał w rurkach? Bo nie musiał, bo nie chciał, bo tak mu było wygodniej. No i on za to nie płacił.

    Jak to teraz sprawnie wyciąć?
    Szlifierkę mam. Ale jaka tarcza? Tzn mogę tarcza do cięcia metalu lekko wciąż się w ścianę by głębiej wyciąć śrubę?

    No i czym to potem zakleic. Zostało mi trochę kleju do styropianu. Może być?

  4. #4

    Domyślnie

    Pomaluj je jakąś farbą do metalu aby nie korodowały.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Kątówką zwykłą obetnij, taką np 125mm, do cięcia metalu, jak najbliżej ściany. Nie naciskaj za mocno, bo rozerwie tarczę i możesz dostać jej resztkami po twarzy (lepiej mieć okulary z plastiku bezodpryskowego na nosie).
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 08-10-2021 o 21:36
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #6

    Domyślnie

    Dodam nie najcieńszą tarczą typową do cięcia, bo się rozleci przy przekrzywieniu drgnięciu zmęczonej ręki. Kupuj grubsze do cięcia ok 2 mm grube. To i stal i bloczki bez problemu i bez swego kalectwa poharatasz wedle woli. OCZYWIŚCIE w okularach ochronnych. Albo przyłbicy covidowej do tego świetnie się nadaje

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    No właśnie. To już nie chodzi o to, że się tarcza rozleci, ale "zajechanie" w mur spowoduje, że tarcza rozpędzi do dużych prędkości drobinki ściany murowanej (albo betonu) i takie pociski mogą polecieć prosto w oczy. Jak kiedyś dostałem takim kamyczkiem pod oko, to zaraz założyłem okulary ochronne. Oczy ma się jedne!

    Tarcza faktycznie lepiej kupić lepsze, markowe, bo takie za 1 zł/szt. rozpadają się od lekkiego nacisku.

    Tu okulary nie pomogły:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	broda.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	13,5 KB
ID:	457966
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 08-10-2021 o 22:09
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Już zapłaciłem :]
    Czemu nie dał w rurkach? Bo nie musiał, bo nie chciał, bo tak mu było wygodniej. No i on za to nie płacił.
    A gdyby dał w rurkach to by Ci w tym betonie zostały rurki, które należałoby też wypełnić jakąś cementową masą.
    Jakby więc nie patrzeć, d.. zawsze z tyłu i zawsze jakąś ekstra robotę należy wykonać.

    Odcięcie tych prętów już tu zostało omówione przez innych. Skoro to pręt gwintowany to można spróbować ciężkim młotkiem odpowiednio perdzielnąć to bez problemu powinien pęknąć na równi z betonem - fizyka.

    Po odcięciu pomalować. Ale nie farbą, ale mineralnym preparatem antykorozyjnym do napraw elementów żelbetowych (np. Ceresit CD30, jest sporo produktów tego typu, poszukać czegoś tańszego i w mniejszych opakowaniach).
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  9. #9

    Domyślnie

    Ok.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Murarz robiąc szalunki (wieńca, słupów, trzpieni) spinał je śrubami (fi12 chyba). Oczywiście większości śrub nie udało się wyjąć no i teraz wystają że ścian. Czy wystarczy je obciąć na równo że ściana, czy trzeba je jeszcze jakoś pozaklejac po obcieciu, by nie korodowały przykryte tynkiem gipsowym. Bo chyba tynk gipsowy będzie.
    obiąć przy murze, a tynkarz sam powinien zamalować to jakąś farbą przed tynkowaniem. Mój sam malował wszystkie wystające stalowe elementy przed tynkowaniem, aby nie rdzewiało i nie wyłaziło na zewnątrz. Minęło już z 6 lat i śladu nie ma


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony