dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 58 z 58
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    W standardzie pewnie nie, ale jak będziesz miał wymiary to będziesz mógł sprawdzić czy można dokupić osobno.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  2. #42

    Domyślnie

    OK, wystarczy wymiana samego wymiennika, czy też coś trzeba będzie kombinować z elektroniką?

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Sama wymiana wystarczy.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To chyba jak nikogo nie ma w domu.
    Ale kupując Lune juz na starcie trzeba dorzucic Higroplusa żeby chociaż wilgotność ogarnąć - sprawdź cenę.
    A potem ciągnie tyle energii, ze Owczar wymienił sobie wymiennik na ERV. Ale Owczar potrafi liczyć
    Ja nie neguję wyższości lepszych central nad prostymi, ale uważam, że nie każdy potrzebuje Mercedesa. Owszem, tańsze centrale potrzebują więcej prądu, czasami przesuszają powietrze w domu, ale mimo wszystko są 100 razy lepsze niż WG. A jeśli ktoś zechce sobie wymienić reku na lepszy po jakimś czasie, to to zrobi. Nie od razu wszyscy muszą mieć super produkt, tym bardziej, że z nawet najtańszą centralą komfort w domu jest nieporównywalny z żadną WG. Miałem przez kilka sezonów Lunę i kiedy ją odpaliłem byłem w szoku jaka jest różnica pomiędzy WG a WM.
    ***** ***

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Ja nie neguję wyższości lepszych central nad prostymi, ale uważam, że nie każdy potrzebuje Mercedesa....

    Popieram w całej rozciągłości

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Ja nie neguję wyższości lepszych central nad prostymi, ale uważam, że nie każdy potrzebuje Mercedesa. Owszem, tańsze centrale potrzebują więcej prądu, czasami przesuszają powietrze w domu, ale mimo wszystko są 100 razy lepsze niż WG.
    Dowodzenie, ze lepiej wydać 100 dolców i mieć mokre nogi niż wydać 50 dolców i mieć suche jest dosyć karkołomne. Ale pewnie mistrzom marketingu uda się zrobić niektórym inwestorom kisiel z mózgu. Pewnie wykorzystają do tego argument, że lepsze to, niz chodzenie boso.

  7. #47

    Domyślnie

    Ja dowodzę, że wydając 2000PLN będziemy mieli tak samo świeże powietrze jak wydając 6000PLN.
    ***** ***

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Ja dowodzę, że wydając 2000PLN będziemy mieli tak samo świeże powietrze jak wydając 6000PLN.
    Tak samo jak przy otwartych oknach.
    Różnica nie w świeżości, a w kosztach, w ilości PMów, w wilgotności i temperaturze powietrza wpadającego do domu.

  9. #49

    Domyślnie

    Zgadza się.
    Ma być tak jak przy otwartych oknach. Tyle, że bez zimnych przeciągów i taniej.
    Cieszę się, że wreszcie to zrozumiałeś.
    ***** ***

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Ma być tak jak przy otwartych oknach. Tyle, że bez zimnych przeciągów i taniej.
    Cieszę się, że wreszcie to zrozumiałeś.
    Tak. Przy reku o wyższej sprawności masz cieplejszy nawiew. I taniej.

  11. #51

    Domyślnie

    Tak. Nawet przy Lunie masz nawiewane ciepłe powietrze i oszczędzasz pieniądze w porównaniu do WG.
    ***** ***

  12. #52

    Domyślnie

    Historia o butach teraz już nie ma zastosowania, bo można kupić buty za 500 i buty za 100 które jak się może okazać, posłużą dużo dłużej...

    Co do rekuperatorów swój kupiłem za chyba 2500zł inny o podobnych parametrach z wentylatorami na prąd stały kosztował w granicach 5,5-6 tyś zł.
    Nie zawsze jest sens kupować coś droższego skoro tańsze działa wystarczająco dobrze.

    Jednak niektórzy za wszelką cenę chcą swój wybór jakoś uzasadnić. Jesteś zadowolony z tego co masz SUPER, ale nie wciskaj na siłę innym swojego rozwiązania!

    Czyli jakby nie dotarło to prostym językiem: przestań już pier....

  13. #53

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że nie każdego stać na ful wypas z montażem instalacji za 20tyś.

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Teraz za 20k to ciężko o jakiś wypas. Raczej taki podstawowy montaż - ceny wariują
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  15. #55

    Domyślnie

    Ja jako że u mnie remont pochłonął, ze sporą nawiązką, przeznaczony budżet (kto remontował budynek częściowo zabytkowy ten wie) to pozostawało mi albo pozostać przy grawitacyjnej (co zważywszy na nowe okna miało by mizerne skutki) albo robić maksymalnie po kosztach. Postawiłem na 2 opcję, robiąc wszystko własnoręcznie (lubię majsterkować i nowe wyzwania), włącznie z urządzeniem (fabryczne są tylko wentylatory). Zawsze do zabudowanej (poprawnie) instalacji można w przyszłości dokupić fabryczne urządzenie.

  16. #56

    Domyślnie

    Jakie wentylatory kupiłeś ? Bo buduję drugi domek i chciałem też zrobić sobie reku od podstaw.

  17. #57

    Domyślnie

    ebm g3g140, głównie dlatego że udało się tanio nabyć i można sterować prędkością za pomocą pwm (ja steruję z esp32, więc łatwo i tanio dorobiłem całą automatykę).

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    .
    argument i przykład o butach zupełnie nietrafiony, bo tani reku będzie działał , a buty w których nogi są mokre, to co to za buty.

    tak samo będziesz argumentował i porównywał Dacię i Merca, przykładem z butami ?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony