dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wyciszenie okna z zewnąrz

    Witam! Zależy mi na wyciszeniu odgłosów z zewnątrz ( niezbyt odległą trasa szybkiego ruchu, psy ), pomyślałem by zastosować dodatkową szybę/pleksi(?) na okna, planuję wykonać ją z dwóch części pleksi (czy też szkła( zachodzących częściowo na siebie z możliwością przesuwania jednej części na dzień by umożliwić dostęp powietrza. Myślałem o jakichś profilach wokół wnęki okiennej i wstawieniu szyb, nie wiem jak z kwestią uszczelnienia i przesuwaniu jednej z szyb. Proszę o podpowiedź, czy takie rozwiązanie ma sens, i jakie produkty użyć? Dziękuję

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ma sens, bo każda próba poprawy sytuacji jest jakąś szansą... masz pomysł (nie spotkałem takiego wcześniej), to użyj tego, co znajdziesz w sklepie..
    A tak profesjonalnie należałoby zlokalizować źródło (słabe ogniwo domu) i charakter hałasu a potem podejmować działania. Zwykle to wymiana szyb, ale poza sporymi kosztami nie daje żadnej gwarancji.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Endi3 Zobacz post
    Proszę o podpowiedź, czy takie rozwiązanie ma sens, i jakie produkty użyć? Dziękuję
    W bloku raczej nie przejdzie, bo to ingerencja w elewację.

    Skuteczność też niepewna, bo wielce prawdopodobne jest, ze pewne częstotliwości będą rezonowały i jeszcze je wzmocnisz. Pytanie, czy te często dokuczające.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony