dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Elektryk, zbrojenie tablicy, po ile za pole

    no własnie jestem po pierwszym etapie z elektrykiem,
    punkt po 38 zł robota i aprobowany przezemnie materiał, punkt zdefiniowalismy jako włącznik plus odbiornik,

    teraz czeka mnie zbrojenie tablicy, elektryk krzyknął 45 zł za pole (w cenie materiał) czyli np. obwód jednofazowy wychodzi 45 zł, siła 3x45, różnicówka też chyba zajmuje 3 pola,
    czy to dużo (45 zł) mam 11 obwodów w tym 2 siłowe

  2. #2

    Domyślnie

    Ja płaciłem 25 zł/punkt bez materiału, zrobienie rozdzielni (robocizna) było w cenie.

  3. #3

    Domyślnie

    u mnie za 70pkt ok 1500 (2000 razem z przylaczem) => ok. 21zl/pkt
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Scarab
    u mnie za 70pkt ok 1500 (2000 razem z przylaczem) => ok. 21zl/pkt
    nie chodziło mi o "punkt" u elektryka tyle POLE w tablicy rozdzielni !

    nikt nie płacił za rozdzielnię ?!?!?!?!
    przecież 3/4 bólu to kasa za tzw. punkty a 1/4 za pole w rozdzielni - drodzy ci elektrycy

  5. #5

    Domyślnie

    Spokojnie, na drugi raz spytaj elektryka ile bierze za poszczególne etapy przed robotą.
    Ja miałem rodzielnię w cenie, jak napisałem.

    Ile wychodzi u Ciebie za punkt po odjęciu materiału (tzn. sama robocizna za punkt)?

    P.S. Zrobienie rozdzielni to u mnie było góra 1 dzień roboty. Jeśli mogę coś doradzić to nie oszczędzaj na dzwiczkach (ja mam podtynkową) - mam Legranda, ale troche badziewne wg mnie, plastikowe i nie za dobrze się otwierają.

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie wyszło podobnie. Niemniej uważam, że trochę przepłaciłem za całą instalację elektryczną.

  7. #7

    Domyślnie

    witam
    Czytam te pełne często żalu posty na temat elektryka. Kiedy wreszcie Polak zmądrzeje przed szkodą??
    Dlaczego nie podpiszecie umowy z zakresem prac?? O ile potem życie jest prostsze.
    jacek

    zapraszam wszystkich mających pytania z dziedziny elektryki do wątku http://www.murator.com.pl/forum/view...890&highlight= tam zaglądam częściej i łatwiej jest mi wyłapać pytania na które postaram sie w miarę mojej wiedzy odpowiedzieć.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekj
    witam
    Czytam te pełne często żalu posty na temat elektryka. Kiedy wreszcie Polak zmądrzeje przed szkodą??
    Dlaczego nie podpiszecie umowy z zakresem prac?? O ile potem życie jest prostsze.
    Oczywiście masz rację. Osobiście umawiam się na konkretną cenę za pewną całość prac np. za instalację elektryczną, chć w tym wypadku była osobna cena za instalację i osobna za skrzynkę. Ocena kosztów instalacji elektrycznej od ilości tzw. punktów jest zwodna ponieważ zależy ona m.in. także od sposobu położenia instalcji ilości obwodów itp.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam
    Po ilości tylko obwodów trudno ocenić czy to dużo czy mało.
    Czy elektryk liczy za pola zajmowane przez te 11 obwodów czy za wszystkie urządzenia zamontowane w rozdzielnicy a jeżeli to drugie to:
    - ile jest różnicówek i jakich
    - czy jest ochronnik przeciwprzepięciowy
    - czy są lampki wskazujące obecność napięcia
    - czy w cenie jest koszt obudowy rozdzielnicy
    W sumie ile pól będzie w rozdzielnicy?

  10. #10

    Domyślnie Re: Elektryk, zbrojenie tablicy, po ile za pole

    Cytat Napisał Carrrlos
    teraz czeka mnie zbrojenie tablicy, elektryk krzyknął 45 zł za pole (w cenie materiał)
    ponawiam pytanie DOTYCZĄCE CENY za ową usługę z materiałem wykonawcy.

    Podpisuję umowę na 2 etap z elektrykiem, chcę znać ceny

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony