dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Prognozy ZE nie uwzględniają produkcji OZE

    Witam, jakiś czas temu dostałem rozlicznie z ZE zgodnie z którym mam nadwyżkę produkcji nad zużyciem wobec czego sprzedaż za cały rok wyniosła 0kWh. Problem w tym, ze dostałem również faktury prognozowe na kolejny rok które nie uwzględniają w ogóle produkcji OZE - jest tylko średnie zużycie jakie miałem w poprzednim roku wobec czego każą mi płacić jakbym w ogóle nie miał żadnej instalacji.

    Przez cały poprzedni rok brali ode mnie kasę na podstawie prognoz sprzed wykonania instalacji więc spodziewałem się sporej nadpłaty po rozliczeniu na 0kWh a tymczasem oni już te nadpłatę rozliczyli na kolejne fałszywe prognozy i jeszcze każą dopłacać!

    Czy ktoś spotkał się z czymś takim i czy da się to wyprostować?
    Ostatnio edytowane przez marvinetal ; 11-10-2021 o 00:14

  2. #2

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 12:41

  3. #3

    Domyślnie

    Prognoza na kolejne 12m niemal idealnie odzwierciedla ostatnie 12m więc sądzę, że jest robiona tylko z jednego roku. 2 lata temu była znaczna różnica. Zaraz napiszę reklamację.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rufusowaty

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Bolesław
    Kod pocztowy
    32-329
    Posty
    27

    Domyślnie

    reklamację możesz złożyć ale zapłacić i tak musisz, dopiero w przyszłym rozliczeniu będzie informacja o nadpłacie, którą możesz przeznaczyć na opłacenie kolejnej faktury albo zwrot będziesz miał na podane przez Ciebie konto, Tak jest akurat w tauronie, miałem podobną sytuację z fakturą na gaz gdy ogrzewałem nieocieplony budynek który jeszcze był w budowie, tutaj również sprzedawcą jest Tauron.

  5. #5

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 12:41

  6. #6

    Domyślnie

    Reklamacja uwzględniona, prognozy przeliczone na 0kWh na rok naprzód, pieniądze zwrócone na konto.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony