dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Cotolecialohmm

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    0

    Domyślnie Dom, strych co tam się stało

    Witam jestem nowy na forum i panicznie boję się latających żółtych żądał każdego rodzaju. Od połowy lata jak zobaczyłem na podwórku u sb szerszenia, jeden. Tak od tamtej pory, z przerażenia chyba sb wmawialem że jest u mnie gniazdo. W domu się ze mnie śmieją i że nie ma gniazda itd. Aleee dziwna sytuacja bo u mnie w pokoju przy oknie cały czas słychać było jakby mały transformator gdzieś chodził. Ale słyszałem to tylko ja. Śmieszne. W rogu okna jakieś dziwne żółte zacieki ledwo widoczne ale są czasem podjechał jakiś dziwny zapach i teraz przy przymrozkach w żadnym innym pokoju w rogu okna szyba paruje. A co najlepsze przez całe lato może Max 3-4 szerszenie lecące widziałem , do domu żaden nie wyleciał. Śmiali się i sam stwierdziłem że sb wmawiaj. I dzisiaj w nocy około 2 w nocy zaczęło coś mi się gdzieś odbijać w suficie ale tak jakby tam w środku czy na strychu i przy tym odbijaniu bzyczało i zaraz slyszalem glosniejsze buczenie i to odbijanie i jeszcze jeden dzwiek jakby piszczenie kilkudziesięciu albo set mysz ? Albo dzwiek duzej ilosci ptaszków jakis? No nwm ale wydaje mi sie ze odgrywala sie tam jakas bitwa xdd tylko sie nie smiejcie to slyszalem bankowo bo juz prawie spałem i to było coraz głosniejsze aż się zerwałem z łóżka. Niestety w domu nikt mi nie wierzy... Ale co to mogło tam się dziać? Lekkie buczenie słyszę teraz od czasu do czasu A piski czy tam cwierkanie cały czas jeszcze słychać. Co to mogło byc?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Poszukaj dziur w elewacji, bądź na strychu, które mogą prowadzić do tego obszaru gdzie słyszysz hałasy i sprawdź sobie je za pomocą kamery inspekcyjnej do telefonu (koszt kilkunastu złotych). Mogą to być po prostu myszy, a może faktycznie coś się zalęgło.
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Myszy lub osy lub pszczoły, mrówki albo i twoje ukochane szerszenie.. Osy moze jeszcze latajaą, pozostałe już nie są czynne. W listopadzie kilka lat temu gdy ocieplałem strych, znalazłem mieszkanko szerszeni wielkości piłki futbolowej. Ale suche i puste jak widzisz, skoro piszę. Nie panikuj, rozum ponad wszystko. Jeśli w mrozy będą hałasy to jakieś ssaki, inne sa zmiennocieplne i zimą letarg.
    P.S. A propos lata.
    Szerszenie, gdyby miały gniazdo, byłyby widoczne bo kursują regularnie z zaopatrzeniem gniazda. Czyli siedząc na tarasie przy kawie, co parę minut zobaczyłbyś podlatującego i siadającego zawsze przy tym samym otworze lub szczelinie.
    Gdy osy mają gniazdo to zawsze kilka kręci się w okolicach wlotu, to strażniczki pilnujące aby obcy nie przyleciał.
    Aby wykluczyć "buczenie transformatora" to wyłącz główne bezpieczniki. Myszy hałasują bez zasilania prądem.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 28-10-2021 o 21:11 Powód: P.S....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony