dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 74
  1. #41

    Domyślnie

    Masła czy orzechów?

  2. #42

    Domyślnie

    Styropian i dachówka od nowego roku o kilka procent do góry.
    Ceny energii i paliw robią swoje.
    Prawdopodobnie większość materiałów do wiosny zdąży zdrożeć, więc jeśli ktoś jeszcze kalkuluje i się zastanawia czy kupować teraz czy czekać - to taniej już nie będzie.
    Ostatnio edytowane przez tomasziolkowski ; 20-12-2021 o 08:39

  3. #43

    Domyślnie

    Ostatecznie padło na stal (płyta, strop, słupy), bloczki (na nośne, połówki już pewnie po nowych cenach wiosną) i dachówkę. Stal i dachówka poczekają w hurtowniach, bloczki na budowie.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Uważam że dobra decyzja. Zobaczymy ceny wiosną

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Uważam że dobra decyzja. Zobaczymy ceny wiosną
    Już chyba nie ceny a dostępność. Niestety silikaty i dachówka w tym roku kiepsko pod tym względem wyglądały. Wolę mieć na "placu". Jeszcze myślałem o xpsie i epsi ale nie mam gdzie trzymać.

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    To też, bo potem na wiosnę - jak się wszyscy rzucają na składy po towar, to spada dostępność wraz z łatwością negocjowania cen.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel_P Zobacz post
    Już chyba nie ceny a dostępność. Niestety silikaty i dachówka w tym roku kiepsko pod tym względem wyglądały. Wolę mieć na "placu". Jeszcze myślałem o xpsie i epsi ale nie mam gdzie trzymać.
    To ci powiem jak u siebie załatwiłem dach we wrześniu? Obdzwoniłem 5?10? składów w promieniu 10km nie da się zamówić płaskiej dachówki przed marcem nie ma kompletnie nic płaskiego. Pół roku czekania wszędzie znalazłem na 2 składach gdzies na południu polski z ciekawości jak turmalin był 95m2 katalogowo to u nich 110m2 ... Oczywiście idąc z modą chciałem antracyt płaski ceramikę. Z tego co wiem ostatnio sprzedawali antracyt Braas Turmalin po 85m2 podstawa, jak był dostępny. Tak więc znalazłem 45km ode mnie na OLX szarego turmalina bo ktoś się rozmyślił i nie wziął sprzedali mi po kosztach ... 61pln m2 i nie żałuje bo jest śliczny trochę zmienię elewacje i będzie git co nie zmienia faktu że dla mojego dachu przy zmianie na szary turmalin który był od ręki oszczędność rzędu 5-6k pln a to tylko 220m2. Cennik oczywiście już poszedł do góry i nie wiem jaka to byłaby oszczędność przy nowym cenniku stawiam że z 8-10 tys ....

    Taka ciekawostka jeszcze ode mnie rozmawiałem z przedstawicielem jednego dużego składu ogólnopolskiego, mieli złożone w sierpniu zamówienia na Braasa, przyszedł wrzesień i Braas anulował w całym kraju zamówienia. Czemu? Bo policzyli że na gazie będą w plecy 5 mln. Jestem ciekaw cen przy podwyżce +54% gaz + 24% prąd. Po tym "mega" rabacie kupiłem ceramikę w cenie z 2020 tylko że wtedy ta cena była dla glazurowanej ... teraz kupiłem zwykłą w cenie glazurowanej.

  8. #48

    Domyślnie

    Dopiero kupiłam projekt, zaczynamy z formalnościami. Czy na takim etapie radzilibyście już kupować materiały? A jeśli tak, to jakie?

  9. #49

    Domyślnie

    ja bym kupił cegły, stal wątpię że to stanieje

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Małgorzata Karolak Zobacz post
    Dopiero kupiłam projekt, zaczynamy z formalnościami. Czy na takim etapie radzilibyście już kupować materiały?
    Teraz to już chyba tylko można poradzić olanie budowania, jak jeszcze nie zaczęłaś.

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pablos1995

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-136
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ja kupiłem beton komórkowy mimo, że początek budowy w marcu. Brak dostępności i podwyżki cen wymusiły to na mnie.

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablos1995 Zobacz post
    Ja kupiłem beton komórkowy mimo, że początek budowy w marcu. Brak dostępności i podwyżki cen wymusiły to na mnie.
    Jaka cena na dzień dzisiejszy za BK i jakie ?

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pablos1995

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-136
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Jaka cena na dzień dzisiejszy za BK i jakie ?
    Kupiłem za 11.90zł sztuka 24x24x59 producent Termobet. Nie wiem czy to tanio, czy nie. Dla osoby z obcej branży była to najtańsza oferta jaką udało się wyrwać. Drugą najtańszą ofertą był Ytong za bodajże 12,90zł. W szoku byłem, że wszystkie ogłoszenia na OLX/allegro to albo wałek, albo koszt transportu gdziekolwiek by nie był obniżał opłacalność zamówienia. Po wykonywaniu telefonów, odwiedzaniu składów budowlanych musiałem się nauczyć rozmawiać z sprzedawcami żeby chcieli złożyć jakąś ofertę, na początku było zbywanie co mnie bardzo zaskoczyło.

  14. #54
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablos1995 Zobacz post
    Kupiłem za 11.90zł sztuka 24x24x59 producent Termobet. Nie wiem czy to tanio, czy nie. Dla osoby z obcej branży była to najtańsza oferta jaką udało się wyrwać. Drugą najtańszą ofertą był Ytong za bodajże 12,90zł. W szoku byłem, że wszystkie ogłoszenia na OLX/allegro to albo wałek, albo koszt transportu gdziekolwiek by nie był obniżał opłacalność zamówienia. Po wykonywaniu telefonów, odwiedzaniu składów budowlanych musiałem się nauczyć rozmawiać z sprzedawcami żeby chcieli złożyć jakąś ofertę, na początku było zbywanie co mnie bardzo zaskoczyło.
    Nie wiem czy tanio czy nie, w 2011r ten sam bloczek kosztował 6,60zl ale niby wg Morawieckiego i PIS zarabiacie kilkukrotnie więcej niż ja w 2011r a ja wtedy zarabiałem ok.3500zl netto ,zatem stać Was na więcej także jedziesz z budowa dalej

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablos1995 Zobacz post
    Kupiłem za 11.90zł sztuka 24x24x59 producent Termobet. Nie wiem czy to tanio, czy nie. Dla osoby z obcej branży była to najtańsza oferta jaką udało się wyrwać. Drugą najtańszą ofertą był Ytong za bodajże 12,90zł. W szoku byłem, że wszystkie ogłoszenia na OLX/allegro to albo wałek, albo koszt transportu gdziekolwiek by nie był obniżał opłacalność zamówienia. Po wykonywaniu telefonów, odwiedzaniu składów budowlanych musiałem się nauczyć rozmawiać z sprzedawcami żeby chcieli złożyć jakąś ofertę, na początku było zbywanie co mnie bardzo zaskoczyło.
    No niestety. Wszyscy budują i ciężko o negocjację więc zostało szukanie najniższych cen. Ja przy silikacie miałem ostatecznie do wyboru lokalne hurtownie i jedną firmę z allegro. Ostatecznie mimo odrobine niższej ceny na allegro wygrała lokalna firma bo dała transport HDSem i odbierze palety.
    Te palety to niezły myk, trzeba uważać.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablos1995 Zobacz post
    Kupiłem za 11.90zł sztuka 24x24x59 producent Termobet. Nie wiem czy to tanio, czy nie. Dla osoby z obcej branży była to najtańsza oferta jaką udało się wyrwać. Drugą najtańszą ofertą był Ytong za bodajże 12,90zł. W szoku byłem, że wszystkie ogłoszenia na OLX/allegro to albo wałek, albo koszt transportu gdziekolwiek by nie był obniżał opłacalność zamówienia. Po wykonywaniu telefonów, odwiedzaniu składów budowlanych musiałem się nauczyć rozmawiać z sprzedawcami żeby chcieli złożyć jakąś ofertę, na początku było zbywanie co mnie bardzo zaskoczyło.
    solbet, hh był w kwietniu po 10zł rok temy w wakacje kupowałem po 13 potem jesienią po 11,5 teraz boje się zadzwonić po ile jest aczkolwiek bede potrzeobwał chyba silki 18 a nie solbetu 24

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pablos1995

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-136
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    solbet, hh był w kwietniu po 10zł rok temy w wakacje kupowałem po 13 potem jesienią po 11,5 teraz boje się zadzwonić po ile jest aczkolwiek bede potrzeobwał chyba silki 18 a nie solbetu 24
    Silkę 18 też rozważałem. Na początku stycznia miałem ofertę "last minute" z 2021 roku za 6,2zł z vat. Transport za silkę zabił opłacalność tego materiału :/.

  18. #58

    Domyślnie

    Mozesz napisac ile liczyli za ten transport ?

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablos1995 Zobacz post
    Silkę 18 też rozważałem. Na początku stycznia miałem ofertę "last minute" z 2021 roku za 6,2zł z vat. Transport za silkę zabił opłacalność tego materiału :/.
    Silka też już poszła w górę?

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pablos1995

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-136
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adiš Zobacz post
    Mozesz napisac ile liczyli za ten transport ?
    U mnie byłby odbiór bezpośrednio z fabryki(odległość około 100km) i przez to, że silika ciężka wymagałoby to 4 transportów każdy z transportów 800zł netto + oczywiście kaucje za palety.

    Podobno nowa cena miała być o 1 zł wyższa. Ale nie weryfikowałem tego.

    EDIT: Poprawka, bo teraz sprawdzam te ceny co miałem wypisane za 6,20zł miałem silikat 24cm, 18cm miał być złotówkę tańszy, a to już na gębę utalalem
    Ostatnio edytowane przez pablos1995 ; 13-01-2022 o 10:23

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony