dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Rury do wody ciepła/zimna

    Witam ,
    Chciałbym zapytać jaki materiał wykorzystuje się teraz przy modernizacjach od wodomierza do rozprowadzenia wody zimnej i CWU ?
    Od 20 lat mam miedź połączona z PP-R i mosiądzem (zawory , gwinty ) , aktualnie robię remonty i zastanawiam się czy nie wymienić miedzi w ścianach skoro jest to „na wierzchu” .

    Waszym zdaniem do rozprowadzenia wody na dzień dzisiejszy dobry jest PP , może pex , bo jak czytałem to miedz mało kto już stosuje .
    Pozdrawiam .

  2. #2

    Domyślnie

    Zostaw miedź, jest ona wieczna. Można spokojnie ja zamaskować tak aby nie było widać rurek dokup kilka metrów i kształtek i zrób przeróbkę aby rurki schować ale nie wymieniaj jej na alupexy.
    Miedź mało kto stosuje bo kosztuje krocie.

  3. #3

    Domyślnie

    Tez mam takie odczucie , żeby zostawić tak jak jest . Po prostu gdzieś wyczytałem ,ze miedz musi nadawać się do wody pitnej czy tez leciało z kranu zielona woda od miedzi … dam na stare rurki nowe otuliny i tak zostawię …

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Zostaw miedź, jest ona wieczna. Można spokojnie ja zamaskować tak aby nie było widać rurek dokup kilka metrów i kształtek i zrób przeróbkę aby rurki schować ale nie wymieniaj jej na alupexy.
    Miedź mało kto stosuje bo kosztuje krocie.
    Na wierzchu w sensie , ze po rozebraniu zabudów widoczne rurki , na oko są ok może woda ich bardzo nie wypłakała wewnątrz wiec zostają , wychodzi , ze to była kiedyś dobra inwestycja …

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    Tez mam takie odczucie , żeby zostawić tak jak jest . Po prostu gdzieś wyczytałem ,ze miedz musi nadawać się do wody pitnej czy tez leciało z kranu zielona woda od miedzi … dam na stare rurki nowe otuliny i tak zostawię …
    Jak nie przewidujesz zmiękczacza i lubisz walczyć na armaturze, kafelkach, wannie, kabinie itd. z kamieniem - może być. Jak tli się w Tobie wątpliwość, że może jednak niebawem zechcesz sobie zafundować odrobinę luksusu - wywal miedź.

  6. #6

    Domyślnie

    Ustawia się na sterowniki głowicy 6 stopni francuskich i nie ma problemu , kiedyś jak byłem zainteresowany takim urządzeniem była walka na forum , ze nie powinno się wody zmiękczaczać do 0 .
    W przypadku nowego domu i miękkiej wody z jakiego systemu rury warto dać ?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    nie powinno się wody zmiękczaczać do 0 .
    Tę legendę sponsorował producent Calgonu czy pralek?

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    W przypadku nowego domu i miękkiej wody z jakiego systemu rury warto dać ?
    Czy nowy, czy stary - byle nie miedź.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tę legendę sponsorował producent Calgonu czy pralek?

    Czy nowy, czy stary - byle nie miedź.
    Gdzieś wyczytałem tu na forum , może napisał tak ktoś w oparciu o własne doświadczenia .

    Czyli PP stabi z włóknem najlepsze do wynalezienia nowych technologii …
    Ostatnio edytowane przez Program93 ; 13-10-2021 o 06:08

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Czy nowy, czy stary - byle nie miedź.
    A u ciebie jaki system do rozprowadzenia wody użytkowej ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony