dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Mocowanie ciężkich elementów do ocieplonej ściany.

    Cześć,

    Mam zagwozdkę montażową. Posiadam dom z garażem. Garaż jest odizolowany termicznie od reszty budynku. Silka 24cm + styro 20 + siatka + klej + zaprawa Rotband + wykonczenie. I teraz jak najlepiej zamontować do tej ściany dosyć ciężką szafę rack (pewnie 50-60kg będzie - sama szafa ma 30kg + do tego dojdzie cały osprzęt). Myślałem żeby wziąć jakieś grube pręty stalowe, wwiercić się przez styro do silki i osadzić te pręty jakąś kotwą chemiczną i na prętach zamocować wieszak na płytę. . Pytanie tylko, czy 2 takie pręty wystarczą, nie będą się uginać i jakiej grubości powinny być. Czy może są jakieś inne sposoby na takie osadzanie?

  2. #2

    Domyślnie

    Pokaż zdjęcie szafy.
    Nie chcesz zrobić szafy stojącej?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Zamocuj na 2-4 kotwy do ściany i podwieś do stropu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Kotwa chemiczna. 4x szpilki fi10 oraz kawałki rurek PP na długość ocieplenia tak aby dokręcając śruby nie zgnieść ocieplenia i siatki z klejem..
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 12-10-2021 o 14:01
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Szpilka 10 mm ugnie się ok. 1 cm.
    Lepiej 12 mm.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Może być i tak.......sposób w każdym razie sprawdzony gdyż 12 mm mam u siebie na elewacji z 15 cm styropianu zamocowaną belkę poziomą na której leży 9 krokwii 60 x 120 mm z zadaszeniem tarasu.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Pokaż zdjęcie szafy.
    Nie chcesz zrobić szafy stojącej?
    standardowa szafa rack 12U, dokładnie taka:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r912021.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	41,4 KB
ID:	457980
    Stojącej nie chciałem, musiałbym wywalić ją na poddasze.

    Co do kotw - mam jeszcze pręty 16mm z montażu blatów w łazience, powinny być wystarczające. Podwieszanie do stropu też raczej nie wchodzi w grę, bo nie ma stropu

    @Mareks - przez rurki PP rozumiesz zwykle polipropylenowe rury używane w instalacjach hydraulicznych? Widze są fi 25x2.8 (wtedy pręt 16 wchodzi z luzem), albo 20x2,8 - wtedy musiałbym kupić pręt 14mm i było by ciasniej - na 0.4mm luzu.
    Ostatnio edytowane przez hesus ; 12-10-2021 o 18:50

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Mogą być z luzem - chodzi o dokręcenie szafki do krawędzi tych rurek tak aby nie była ściskana warstwa ocieplenia.
    Rurki nie przenoszą zginania a tylko ściskanie.

    Pręty 16mm będą jeszcze lepsze.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Cytat Napisał hesus Zobacz post
    @Mareks - przez rurki PP rozumiesz zwykle polipropylenowe rury używane w instalacjach hydraulicznych? Widze są fi 25x2.8 (wtedy pręt 16 wchodzi z luzem), albo 20x2,8 - wtedy musiałbym kupić pręt 14mm i było by ciasniej - na 0.4mm luzu.
    Zwykłe rury do wody PPR zgrzewalne. Mogą być nawet systemu STABI z włóknem.
    2,8mm Oby ścianka była jak najgrubsza ale to zależy od gęstości lub twardości suporeksu. U mnie H+H 400 czyli mięciutki więc w twardej Silce ścianka 2.8 mm nie będzie problemem.
    Nawierć min. 15 cm wewnątrz bloczka dobrze wydmuchaj zgromadzony pył, a do kotw chemicznych zaopatrz się w przedłużki tak aby zawartość trafiła aż do końca i nie wylądowała w styropianie.
    Tylna ściana szafy RACK jest raczej cienka o ile jeśli nie jest jakoś wzmocniona więc zaopatrz się w podkładki płaskie powiększone ( szerokie ) dając je po obu stronach tylnej ściany szafy.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 12-10-2021 o 20:08
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony