dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Poziome i pionowe rysy

    Witam. Mam problem posiadam dom parterowy bez poddasza użytkowego, fundament monolityczny lawa i ściany zbrojone wieńcami, elki w narożach powiązane, dom z gazobetonu 500, strop monolityczny b25 gruby na 18 cm całą lewa strona domu ma wylane nadproża z stropem w formie monolitu ogólnie dom wydaje się bardzo solidny, zrezygnowałem z dachówki wykonałem dach lekki z blachodachowki, dach stoi na ściance z dwóch pustaków i wieńcu żelbetowym z słupami co 2m, w przeciwnej części domu zrezygnowałem z okna narożnego i zrobiłem normalne w zamian nie zrobiłem słupów teraz wiem że był to błąd w maju robiłem tynki po pewnym czasie w części domu beż słupów zaczęły się w narożach pojawiać rysy pionowe a kilka dni temu uwidoczniła się rysa pozioma która biegnie równo na zaprawie między ostatnim a przedostatnim bloczkiem od naroży do środka budynku coś w stylu jakby strop się odspajał, w środku budynku narazię nic nie pękło, czy możliwe jest to że taki strop od pracy dachu który ma konstrukcje krokwiowo plotwiowo jetkowy raz ugina strop a raz go odciąża i przez brak spinającego słupa strop raz się ugina a raz odkształca ku górze?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał alegro661 Zobacz post
    czy możliwe jest to że taki strop od pracy dachu który ma konstrukcje krokwiowo plotwiowo jetkowy raz ugina strop a raz go odciąża i przez brak spinającego słupa strop raz się ugina a raz odkształca ku górze?
    Z tego fragmentu nie rozumiem nic. Nie wiem jaka msz konstrukcje dachu i za pierona nie potrafię sobie wyobrazić "spinającego słupa strop" ? Ten słup to gdzie miał być? Jakieś rysunki możesz wstawić.

    Co do poziomej rysy, czy strop jest ocieplony, ogólnie czy budynek jest już grzany pozioma rysa może być wynikiem pracy termicznej stropu.
    Dach raczej nie ma działania odciążającego aby darło strop ku górze.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Z tego fragmentu nie rozumiem nic. Nie wiem jaka msz konstrukcje dachu i za pierona nie potrafię sobie wyobrazić "spinającego słupa strop" ? Ten słup to gdzie miał być? Jakieś rysunki możesz wstawić.

    Co do poziomej rysy, czy strop jest ocieplony, ogólnie czy budynek jest już grzany pozioma rysa może być wynikiem pracy termicznej stropu.
    Dach raczej nie ma działania odciążającego aby darło strop ku górze.

    Witaj, dach jest kopertowy ma w środku stolec i zwieńczony jest jętkami, ten slup spinający to poprostu slup w murze zbrojony który idzie od ławy pod sam wieniec w stropie, budynek nie jest grzany jedna zimę już przezimował tynki były w maju a teraz zaczęły wychodzić poziome rysy, strop ani mury nie docieplone. Zdjęcia albo film postaram się dzisiaj dodać

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Daj zdjęcia i projekt więźby dachy, konstrukcji i przekroje.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5

    Domyślnie

    Strop w narożniku jest podnoszony, dlatego te rysy. Zdarza się

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony