dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Wełna tylko na stropie?

    Witam, przymierzam się do zakupu wełny, ale mam na obecny moment problem z ilością jaką mam zakupić.
    Poddasze będę miał nieużytkowe, czyli po prostu graciarnia.
    Na stropie na poddaszu będę miał ułożoną wełnę 30 cm (może dać 35cm?).
    Czy również wełnę ułożyć pod dach 20 cm?

  2. #2

    Domyślnie

    W WT są określone maksymalne wartości współczynnika przenikania ciepła jakie musisz spełnić także można sobie z tego wyliczyć ile potrzebujesz wełny dla wybranej lambdy. Na ten moment dla dachu jest <0,15 W/m2K.
    Np 26 cm wełny o lambdzie 0,039 daje współczynnik 0,15 czyli mniej wełny nie możesz dać. Dla spokoju ja zamówiłem 32,5 cm bo różnica w cenie nie jest duża.

    Na twoim miejscu śpieszyłbym się z zamówieniem bo mój dostawca niedawno powiedział że wstrzymali zamówienia do końca roku....

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_kopaczewski Zobacz post
    Na ten moment dla dachu jest <0,15 W/m2K.
    Ten przepis dotyczy tylko dachów nad pomieszczeniami ogrzewanymi. A tu ma być nieogrzewane więc nie ma wymogu co do U.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ten przepis dotyczy tylko dachów nad pomieszczeniami ogrzewanymi. A tu ma być nieogrzewane więc nie ma wymogu co do U.
    Zrozumiałem że jest to przypadek poddasza nieużytkowego nad pomieszczeniami ogrzewanymi i autor zastanawia się nad ociepleniem stropu albo połaci dachu i stropu. Nie doprecyzowałem i trochę zakręciłem ale opisywałem pierwszy przypadek czyli WT obowiązuje.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_kopaczewski Zobacz post
    autor zastanawia się nad ociepleniem stropu albo połaci dachu i stropu. Nie doprecyzowałem i trochę zakręciłem ale opisywałem pierwszy przypadek czyli WT obowiązuje.
    Pierwszy przypadek znaczy ocieplenie stropu?
    Ani w pierwszym, ani w drugi przypadku nie trzeba ocieplać połaci, skoro poddasze to nieogrzewana graciarnia - w obydwu przypadkach wymagane jest ocieplenie stropu. Oczywiście zakazu ocieplania również połaci nie ma - ale sensu też to nie ma.

    https://forum.muratordom.pl/entry.ph...4%87-czy-strop

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Pierwszy przypadek znaczy ocieplenie stropu?
    Ani w pierwszym, ani w drugi przypadku nie trzeba ocieplać połaci, skoro poddasze to nieogrzewana graciarnia - w obydwu przypadkach wymagane jest ocieplenie stropu. Oczywiście zakazu ocieplania również połaci nie ma - ale sensu też to nie ma.

    https://forum.muratordom.pl/entry.ph...4%87-czy-strop
    Tak, pierwszy oznacza ocieplenie tylko stropu. Również uważam ocieplenie stropu i połaci jednocześnie za bezsensowne.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za Wasze opinie.
    Wczoraj rozmawiałem jeszcze z kierownikiem budowy i mówił, aby dać 30 cm wełny i ewentualni jak mamy fundusze to można dać pod dach 15 cm wełny, ale jego zdaniem to zbędny wydatek.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    przede wszystkim skup się na izolowaniu po obrysie pomieszczeń ogrzewanych. Czyli na strop daj 30-35cm izolacji. Następnie jeżeli w pomieszczeniu stryszku chcesz miec lepsze warunki zimą i latem niż na zewnątrz to warto docieplić dach np. stosując wyłącznie izolację między krokwiami
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony