dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Exclamation Piec z podajnikiem ślimakowym - programator st-37n rs - problem z ustawieniem

    Witam,

    Teść skończył budowę domu. Do ogrzewania będzie używał ekogroszku. Piec jaki posiada (poniżej na zdjęciu) jest dla mnie marką nieznaną.
    Dostał go od swojego brata i tyle wiem ja i jego córka. Do tego podpięty jest programator ST-37n rs. Problem polega na tym, że nie mogę dobrać odpowiednich parametrów pracy i wszystkiego co z tym związane. Spala za dużo ekogroszku, a sam spalony ekogroszek wygląda jakby do końca się nie spalił.

    Do ogrzania jest 120m2
    Ogrzewanie podłogowe
    + pompa CWU

    Temperatura zadana CO 50 st.
    Histereza 2 st.
    Temperatura zadania CWU 50 st.
    Histereza 2 st.
    Czas pracy: 10 sek.
    Czas przerwy: 1 min
    Siła Nadmuchu 20%
    Praca w podtrzymaniu 5 sek.
    Przerwa w podtrzymaniu: 30 min.
    Moc przedmuchu: 25%

    Ktoś może ma jakieś sugestie?

    LINK DO ZDJĘCIA:https://ibb.co/FxmyRPm

    Nie mogę dodać normalnie...

    Dzięki za pomoc i porady !

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.258

    Domyślnie

    Spala za dużo ekogroszku, a sam spalony ekogroszek wygląda jakby do końca się nie spalił.
    Nic dziwnego skoro jest przewymiarowany, źle ustawiony i na dodatek bez ochrony powrotu - temat rzeka.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie ja byłem artystą, który go montował.
    Przewymiarowany? Tzn za duży? za mały?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamillo05 Zobacz post
    Nie ja byłem artystą, który go montował.
    Przewymiarowany? Tzn za duży? za mały?
    Pomyśl jeśli przewymiarowany to jaki?? Wujek wam wcisnął to g... a sam co kupił ?Jaką wy tam wodę ciśniecie na ta podłogówkę skoro na kotle 50 zadane? Powoli zbierajcie pieniążki na cos lepszego a tego trzymajcie do programu czyste powietrze.Rozumiem ,że to nowy dom dobrze ocieplony jest i podłogówka także najlepiej będzie to z pompką ciepła funkcjonować bezobsługowo.Po pierwszym sezonie tego smoka będziecie mieli dosyć.Jeśli zdecydujesz się na PPC to pamietaj ,że w zbiorniku do CWU musi być wężownica o minimalnej powierzchni wymiany ciepła 1,5m2 aby dobrze to współpracowało a jak będzie więcej to jeszcze lepiej.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  5. #5

    Domyślnie

    Dom, jest dobrze ocieplony. Piec nie tyle co daje wodę do ogrzewania podłogowego, ale też do użytku codziennego.
    Jaki piec kupił Wujek nie mam pojęcia. Nie znam się na tym, a bywając u niego do kotłowni nie zaglądam.
    Do tego "majster hydraulik powiedział, że piece na ekogroszek nie powinny działać w temperaturze poniżej 55 stopni, ile w tym prawdy nie wiem.
    Nie znam się na tym, dlatego założyłem temat.

    Obecnie piec działa trochę płynniej na pozmienianych ustawieniach po próbach i błędach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony