dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Muchy w domu

  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Muchy w domu

    Po wykończeniu domu okazało sie że jest problem - plaga much. Dodam, że jeszcze nie mieszkamy tylko pomieszkujemy po tygodniu jeśli sa jakieś prace do wykonania. Mamy dom z antresolą z wielka witryną od południa. I tam jest ich najwiecej, gdzie od rana do wieczora tłuką się o szyby w jej najwyższym miejscu. Potem po jakimś czasie padają i wydaje sie, że problem zniknął ale po kolejnym przyjeździe (teraz np. po 2 tygodniach) znowu jest ich cała masa (część już padłych pod oknem, stado latajacych). Czy może to być pokolenie muchy jesiennej, która wleciała sobie do domu podczas prac wykończeniowych (okna otwarte były cały czas na przestrzał bo ekipie gorąco było, a wentylacja jeszcze nie uruchomiona) i teraz budzi się i wyłazi z zakamarków jak tylko robi sie cieplej na dworze, czy raczej są to nowe osobniki, które wlatuja do domu z zewnątrz, żeby tu przezimować? Dodam, ze elewacja jest, styropian dochodzi do nadbitki, wszystko poakrylowane wydaje sie szczelne. Okna oczywiście teraz zamknięte, jedzenia w domu nie ma w ogóle. W domu odkryta więżba bo ocieplenie nakrokwiowe. Dom wśród łąk i jest cała masa owadów na zewnątrz. Ale żeby w domu? Któredy te dranie mogą jeszcze wchodzić? Czy np. przez dach, przy płatwi np. która wystaje poza ścianę podtrzymując okap? Jak to sprawdzić? Będę wdzięczna za wszelkie rady. Najlepiej na bazie własnych doswiadczeń. Nie wyobrażam sobie mieszkania z muchami ani tym bardziej z lepami w salonie...
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    niestety, muchy stale wlatują jak tylko uchyli się okno

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No u nas jest problem, że dookoła są ze 3 gospodarstwa mleczne, a zasieg muchy to około 3 km więc tak jak pisałam ogólnie dużo ich tutaj fruwa. Ale w domu ich nie chcę. Ok kilka sztuk tego sie nie uniknie ale setki i to co tydzień- dwa nowe hordy? Obecnie jak pisałam okna zamkniete na amen.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  4. #4

    Domyślnie

    Szczęśliwy ten dom gdzie pajaki są Polecam kątniki domowe duże i "kudłate"

    Ale duże wypasione czy małe . Znaczy lęgną się wewnątrz czy na zewnątrz. Może ktoś zdeponował strawę gdzieś i teraz lęgną się tam. to etap roju powinien wkrótce się skończyć.

    A że na dworze coraz zimniej garną się do ciepła, myszy polne też. a te z chęcią schrupią muchy , samczyki wyśpiewują arie ,ponoć słowicze, tylko w zakresie ultradźwięków.

    Handel dostarcza odpowiedni zapas chemi truć póki będzie potrzeba

  5. #5

    Domyślnie

    sprawdź, czy nie wchodzą przez wentylację
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  6. #6

    Domyślnie

    Ja miałem na poddaszu. Dekarz powiedział, że nie trzeba kleić połączeń wiatroizolacji i był problem. Sam to podkleiłem i po muchach od 1,5 roku ani słychu...

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wentylacja jeszcze nie działa, tzn. nie ma jeszcze wyjścia na zewnatrz.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    O jaką wiatroizolację chodzi? Ja nie mam strychu, warstwy dachu mam nastepujace: dachówka, membrana, płyta PIR (lub odwrotnie), szalówka. Szalówka jest jednocześnie nadbitką. Dach dwuspadowy. Much nie ma w ogóle w sypialniach na poddaszu więc tam wszystko szczelne. Są w łazience (ale tam raczej włażą z antresoli przez szczeliny pomiedzy ścianą działową a podciągiem i leżącą na nim płatwią). Pozostaje więc część dachu nad antresolą, przy czym najbardziej podejrzana jest dla mnie ta płatew leżąca na podciągu bo ona jedyna wychodzi poza mury domu i być może tam gdzieś jest jakaś droga wejścia dla much. Tylko jak to sprawdzić? Wysokość tam to około 8 metrów. Bez rusztowania ani rusz. Od południa muchy, od północy szerszenie - ulepiły sobie gniazdo na tej płatwi właśnie. Nie wiem czy nie zrobić jednak podbitki..
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Szczęśliwy ten dom gdzie pajaki są Polecam kątniki domowe duże i "kudłate"

    Ale duże wypasione czy małe . Znaczy lęgną się wewnątrz czy na zewnątrz. Może ktoś zdeponował strawę gdzieś i teraz lęgną się tam. to etap roju powinien wkrótce się skończyć.

    A że na dworze coraz zimniej garną się do ciepła, myszy polne też. a te z chęcią schrupią muchy , samczyki wyśpiewują arie ,ponoć słowicze, tylko w zakresie ultradźwięków.

    Handel dostarcza odpowiedni zapas chemi truć póki będzie potrzeba
    Duże. Chemia spoko ale jednak wolałabym zapobiegać niż leczyć
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony