dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Po zakupie działki - planowanie budowy

    Cześć,

    Zakupiliśmy niedawno działkę 15 arów w ładnej i spokojnej okolicy. Planujemy rozpocząć budowę wiosną 2023 roku z kredytu. Wiadomo, że nie wiadomo co będzie na rynku. Mamy mieszkanie aktualnie warte 220k PLN. Ja mam stabilną i niezłą robotę w IT. Jeden z planów zakłada, że zrobimy projekt indywidualny(piętrowy lub parter+poddasze użytkowe), weźmiemy kredyt pod korek, zbudujemy dom a następnie sprzedamy mieszkanie i za to zrobimy sobie ogrodzenie i koło domu a resztą nadpłacimy kredyt. W perspektywie kilku kolejnych lat po budowie będziemy mieć kolejny większy zastrzyk gotówki czym będziemy chcieli znowu nadpłacić kredyt.

    Jak myślicie, da się to zrobić lepiej?

  2. #2

    Domyślnie

    Jestem zdecydowanym przeciwnikiem brania kredytu pod korek - zwłaszcza ze zmienną stopę procentową. Teraz stopy były rekordowo niskie, wszystko wskazuje na to, że pójdą jeszcze do góry.
    Raczej bym nie liczył, że ze sprzedaży mieszkania nadpłacicie kredyt - pewnie wpakujecie w budowę i jeszcze zabraknie.

    Poza tym wiosną 2023 budowa może być tańsza niż teraz, ale prawdopodobnie będzie droższa i to nawet o kilkanaście-kilkadziesiąt procent. Budowa może trwać do 2025-2026 roku i trudno powiedzieć jakie wtedy będą ceny, stopy procentowe itd. Zbyt wiele zmiennych. Branie kredytu pod korek w takich warunkach jest moim zdaniem lekkomyślne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony