dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalp22

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    10

    Domyślnie De Dietrich AMC Pro 45 - jak obniżyć moc kotła

    Cześć,

    Mam pytanie do użytkowników kotła Dietrich AMC Pro.

    Otóż, jak obniżyć maksymalną temperature wody wylotowej z kotła, ewentualnie obniżyć jego moc?

    W instrukcji widnieją poniższe kody, jednak szukam i za nic nie mogę ich odnaleźć (w trybie instalatora).

    AP063 - Maksymalna zadana temperatura zasilania dla spalania w instalacji c.o
    GP017 - Moc maksymalna w procentach

    Układ mojego systemu CO oraz CWU jest nijako bezpośrednio połączony. Kiedy jest zapotrzebowanie na podgrzanie zbiornika CWU, palnik zwiększa znacznie moc, uzyskując powiedzmy ok 70C. Problem polega na tym, że ta sama woda o tej temperaturze zaczyna zasilać również system centralnego ogrzewania, a chciałbym uniknąć takich drastycznych skoków. Normalnie zasilam CO wodą o temp. 40C

    Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

  2. #2

    Domyślnie

    Dla danej strefy jest parametr ustalający maksymalną temperaturę obiegu. Natomiast jest drugi parametr czas wybiegu wody po przełączeniu zaworu trójdrogowego. Zrób go jak najmniejszy, aby jak najkrócej stara woda z obiegu CWU płynęła do instalacji grzewczej. Mocą kotła niewiele zrobisz, bo jak pompa obiegu zwolni to przy mniejszej mocy też podniesie temperaturę wody. Możesz też ograniczyć temperaturę obiegu CWU, tylko będzie dłużej grzało ciepła wodę użytkową.
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 13-10-2021 o 21:02
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalp22

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    10

    Domyślnie

    o regulacji strefowej nie ma mowy, tak jak napisałem, układ CO i podgrzewania zasobnika CWU są połączone. Jest jedna pompka która cyrkuluje przez cały układ i nic więcej. Nie posiadam zaworu trójdrogowego, który by rozdzielał linie CO od lini grzania zasobnika CWU, generalnie moja instalacja jest zrobiona na odp****l przez instalatora.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalp22 Zobacz post
    ... Nie posiadam zaworu trójdrogowego, który by rozdzielał linie CO od lini grzania zasobnika CWU, ...
    No to nic z tym nie zrobisz bez modyfikacji instalacji. Nietypowy kocioł, bo 99% ma wbudowany zawór 3D,

    Cytat Napisał rafalp22 Zobacz post
    ..., generalnie moja instalacja jest zrobiona na odp****l przez instalatora.
    No na to wygląda.
    ***** ***

  5. #5

    Domyślnie

    Teraz patrzę do instrukcji pieca "Pro" i rzeczywiście nie ma on zaworu trójdrogowego i odchodzi od niego tylko jedna para rur do obiegu grzewczego... Ja mam piec De Dietrich AMC 15 (nie-Pro) i on ma zawór trójdrogowy. Musisz dołożyć zawór trójdrogowy, aby przełączał te obiegi. Piec ma sterowanie tym zaworem.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalp22

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    10

    Domyślnie

    Problem rozwiązany. Według serwisanta Dietricha moc można obniżyć przez obniżenie prędkości obrotowej wentylatora i tak też zrobiłem. Warto mieć na uwadze, że zmniejszając ów prędkość np. o połowę, wzrośnie moc wyświetlana na panelu również o połowę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony