dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Viessmann Vitodens 200-W B2HF + Viessmann Vitotrol 300-E - nie działa

  1. #1

    Domyślnie Viessmann Vitodens 200-W B2HF + Viessmann Vitotrol 300-E - nie działa

    Dzień dobry, postanowiłem napisać post ponieważ ogarnia mnie bezsilność w związku z bałaganem jaki wydaje się być po stronie Viessmanna.
    Zamontowałem niedawno kocioł Viessmann Vitodens 200-W B2HF 25kW. Kocioł jest obecnie sterowany pogodówką. W domu mam dwa obiegi. Udało mi się dostać bezprzewodowy sterownik Vitotrol 300-E (niedostępny obecnie w sprzedaży otwartej) jednak mam problem z podłączeniem go do kotła. Włączyłem na kotle komunikację radiową, ustawiłem podczas uruchomienia na obiegach sterowanie bezprzewodowe na Vitotrol 300 (kocioł nie ma opcji 300-E) jednak mimo to próba połączenia z "wytwornicą ciepła" kończy się błędem. Sterownik próbuje się połączyć około 2 minuty i wyświetla się błąd.
    Przywracałem ustawienia fabryczne, dokładnie sprawdzałem wprowadzane kody kotła, nic nie pomaga. Sterownik oglądało dwóch serwisantów, nic nie wymyślili. Kontaktowałem się ze przedstawicielami Viessmanna i oni twierdzą, że urządzenie powinno działać normalnie i nie ma wad o których by wiedzieli. Wysyłali mi nawet filmy, na których odpalają ten sterownik i konfigurują (niestety bez łączenia z kotłem).

    Wiem, że temat niszowy a urządzenie mało popularne ale może ktoś miał podobne doświadczenia, a może komuś jednak ten sterownik działa.. Będę bardzo wdzięczny za pomoc lub chociaż naprowadzenie na jakiś trop.

    Jeśli Pan konsultant Viessmanna to czyta, proszę o pomoc:
    - czy ustawienie po stronie kotła dla obiegów sterownika "Vitotrol 300" jest poprawne czy też brakuje mi opcji dla 300-E (zła wersja oprogramowania)?
    - sterownika nie ma obecnie w sprzedaży ale czy nadal wspierana jest obsługa urządzeń Viessmann Vitodens 200-W przez Viessmann Vitotrol 300-E?

    Dziękuję i pozdrawiam.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    proszę o przesłanie kontaktu do siebie w wiadomości prywatnej
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    proszę o przesłanie kontaktu do siebie w wiadomości prywatnej
    Dziękuję za odpowiedź. Bardzo chciałbym się skontaktować ale...

    Cytat Napisał Murator
    Konsultant Viessmann has exceeded their stored private messages quota and cannot accept further messages until they clear some space.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    mam nadzieję, ze teraz juz jest ok
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    mam nadzieję, ze teraz juz jest ok
    Tak, wiadomość wysłana. Będę wdzięczny za kontakt.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony