dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Okno "akustyczne" - prośba o poradę

    Cześć,

    W niedalekiej (kilkaset metrów) okolicy względem mojej budowy powstaje dom weselny.

    Jestem zwrócony do niego tyłem (patrząc z sypialni), ale myślę, że i tak coś się będzie nieść w soboty. Nie lubię słuchać dudniących basów i okrzyków, więc idę w dobre okna. Mam wentylację mechaniczną, okna mogę szczelnie zamknąć.

    Znajomy uczula mnie, by do moich otworów okiennych (150x150) nie wciskać za ciężkich pakietów szybowych (takich, siedzą na styk). Według niego okna o wadze ponad 130kg to same kłopoty i będę miał problem z wykrzywianiem się profilu, pękaniem zawiasów, etc. oczywiście wszystko po gwarancji się stanie a sprzedawca umyje ręce.

    Dodam, że chodzi tylko o jedno okno do sypialni.

    Mam ofertę na okna Abakus (teraz chyba nazywają się Salamander) na profilu bluenergy 82.
    Jedna firma oferuje taniej, szklenie zaproponowano mi 8/14/4/14/33.1 czyli 20 mm szyby i 48 mm szerokości pakietu. Waga ponad 120 kg trochę.

    Druga trochę drożej (o 1500zł za okna do całego domu) ale zestaw jest 66.1/14/4/14/33.1 czyli 24mm szyby i 52mm profilu (na styk już, bo bluenergy 82 jest do 52-55mm zgodnie z ulotką). Waga powyżej 130 kg.

    Jak uważacie, co byłoby lepsze w tej sytuacji? Czy rzeczywiście bać się wagi? Bo to, że okno z 66.1 z przodu będzie lepsze - wydaje się oczywiste (fizyka). Pytanie, czy nie będzie odpowiednio więcej z nim problemów i czy różnica jest tego warta. Bo tego niestety już nie wiem.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    150x150 w jednym skrzydle? I jeszcze z tak zwiększoną wagą? Sobie bym nie zrobił nawet standardowej dwuszybówki. Ale dla klientów zamawiam nawet 3 szybowe. Nie mam z nimi problemów, ale gwarancja się kiedyś skończy i nie będę już musiał jeździć i tłumaczyć, że to tylko drobna regulacja.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Witam
    Mam podobny dylemat, szukam okna dźwiękochłonnego na mój wymiar 120x120. Jak na razie raczkuję w tym temacie. Wiem teoretycznie co i jak takie okno ale praktycznej wiedzy mam mało. Kolega wyżej pisze o wadze, jest jakiś próg graniczny, którego nie wolno przekroczyć?
    Pozdrawiam

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Róbcie fixa i nie przejmujcie się wagą. Jest szczelniejszy i cichszy.
    Ale okno ze standardowym pakietem bez nawiewnika jest wystarczającym "tłumikiem". Dla porównania drzwi stalowe Wikęd Prestige bez szkła mają Rw=32dB, fixy 1,5x1,2m Vetrex ze zwyklym pakietem trzyszybowym 34 a Oknoplastt 4xglass 36.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mokebe Zobacz post
    Cześć,
    edit:
    Znajomy uczula mnie, by do moich otworów okiennych (150x150) nie wciskać za ciężkich pakietów szybowych (takich, siedzą na styk). Według niego okna o wadze ponad 130kg to same kłopoty i będę miał problem z wykrzywianiem się profilu, pękaniem zawiasów, etc. oczywiście wszystko po gwarancji się stanie a sprzedawca umyje ręce.

    Dodam, że chodzi tylko o jedno okno w sypialni.

    Mam ofertę na okna Abakus (teraz chyba nazywają się Salamander) na profilu bluenergy 82.
    Jedna firma oferuje taniej, szklenie zaproponowano mi 8/14/4/14/33.1 czyli 20 mm szyby i 48 mm szerokości pakietu. Waga ponad 120 kg trochę.

    Druga trochę drożej (o 1500zł za okna do całego domu) ale zestaw jest 66.1/14/4/14/33.1 czyli 24mm szyby i 52mm profilu (na styk już, bo bluenergy 82 jest do 52-55mm zgodnie z ulotką). Waga powyżej 130 kg.

    Jak uważacie, co byłoby lepsze w tej sytuacji? Czy rzeczywiście bać się wagi? Bo to, że okno z 66.1 z przodu będzie lepsze - wydaje się oczywiste (fizyka). Pytanie, czy nie będzie odpowiednio więcej z nim problemów i czy różnica jest tego warta. Bo tego niestety już nie wiem.
    Może nieco mniej niż 130 kg, ale i tak zbyt duże to okno dla szyby 66,1 lub nawet tej lżejszej i wyjazdy regulacyjne będą znacznie częściej niż zwykle.
    Podział na dwie części lub fix.

  6. #6

    Domyślnie

    Jestem w chwili obecnej za 8/14/4/14/33.2

    Wymiana 8cm z przodu na 66.1 to dopłata aż o 1500 PLN
    Efekt = 1 dB tłumienia więcej "średnio" (Rw), ale -1 MNIEJ (Ctr - tony niskie!).
    Czyli coś za coś ale drożej!!

    Waga rośnie o kilkanascie kilogramów aż. Bo to 4mm szkła więcej, czyli +20% grubości szyby.

    Zamiast tego lepiej dać dwie folie.

    Fix to super pomysł, ale jak zabraknie prądu/zepsuje się reku, to będę się tam dusił

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mokebe Zobacz post
    Fix to super pomysł, ale jak zabraknie prądu/zepsuje się reku, to będę się tam dusił
    Przez kilkanaście godzin nie udusisz się - a masz takie przerwy w dostawie prądu?
    Awaria dwóch wentylatorów w rekuperatorze jest nieprawdopodobna - a jeden zapewni przeżycie do wymiany/naprawy nawet, jak to będą tygodnie.
    Mozesz tez z oszczędności na fixach kupić zapasowy rekuperator bez wymiennika i przeszczepić w razie awarii w kwadrans.
    Ale jak wolisz to podziel okna i problem masy skrzydła się rozwiąże.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony