dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie cena ocieplenia

    Cześć, ktoś się może teraz orientuje ile biorą za m2 styropianu bez struktury za samą robote? Klej styro siatka. Najlepiej mazowieckie/łódzkie

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Cześć, ktoś się może teraz orientuje ile biorą za m2 styropianu bez struktury za samą robote? Klej styro siatka. Najlepiej mazowieckie/łódzkie
    Wrocław. Pytalem 1,5 miesiąca temu. 120zl/mkw sama robocizną (klejenie styropianu, zaciągnięcie siatka z klejem, bez tynku). 140 zl/mkw jesli jeszcze tynk.

    I po usłyszeniu takich cen zacząłem się zastanawiać, czy na pewno dobry zawód wybrałem... Albo może po pracy powinienem zacząć działać się w innych zawodach... takie czasy.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Południe łódzkiego. Ja dwa tygodnie temu z położeniem tynku płaciłem 70zł/m2. Podejrzewam, że bez tynku może byłoby 20zł taniej. Druga rzecz. Jak będziesz chciał rozdzielać te roboty to pamiętaj, że sumarycznie napewno zapłacisz więcej. Rozumiem, że chce się zaoszczędzić póki co ( ja też o tym myślałem) ale trzeba się zastanowić czy warto.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Południe łódzkiego. Ja dwa tygodnie temu z położeniem tynku płaciłem 70zł/m2. Podejrzewam, że bez tynku może byłoby 20zł taniej. Druga rzecz. Jak będziesz chciał rozdzielać te roboty to pamiętaj, że sumarycznie napewno zapłacisz więcej. Rozumiem, że chce się zaoszczędzić póki co ( ja też o tym myślałem) ale trzeba się zastanowić czy warto.

    podobno własnie 20zł struktura, więc cena 40-50 zł za samo przyklejenie + siatka jest realna

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Wrocław. Pytalem 1,5 miesiąca temu. 120zl/mkw sama robocizną (klejenie styropianu, zaciągnięcie siatka z klejem, bez tynku). 140 zl/mkw jesli jeszcze tynk.

    I po usłyszeniu takich cen zacząłem się zastanawiać, czy na pewno dobry zawód wybrałem... Albo może po pracy powinienem zacząć działać się w innych zawodach... takie czasy.
    no nie? Ja w IT zarabiam dużo ale jak niektórzy krzyczą to ich porąbało grubo. Wczoraj m2 grafitu 15cm 220 netto z materiałem. Styropian 45zł, siatka, klej,tynk może 20? zł m2? To robota ze 150zł....

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Mazowieckie ( 30 km od Warszawy), styro grafit 25 cm, struktura robocizna + materiał 2 ekipy sprawdzone zaśpiewały 213- 220 PLN netto do tego 50% za powierzchnie otworów okiennych, dodatkowo płaci się za malowanie pasów, boniowanie itp. i to też dla mnie kosmos..

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Porównywanie cen w stylu - ja zapłaciłem za samochód 10000zł a ty 30000zł. Jeden i drugi jeździ...czyli zapłacone za to samo?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    [QUOTE=Pytajnick;8086319]Porównywanie cen w stylu - ja zapłaciłem za samochód 10000zł a ty 30000zł. Jeden i drugi jeździ...czyli zapłacone za to samo?[/QUOTE

    My napisaliśmy chociaż coś konkretnego z własnego doświadczenia. A Ty co wniosłeś do dyskusji? Trzeba było w ogóle głosu nie zabierać jak nie ma się nic do powiedzenia.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Co niby konkretnego napisaliście? Cenę za m2 która NICZEGO kompletnie nie mówi -stąd moje porównanie. Co jest w tej cenie ? Postawienie rusztowania albo jego brak? Ile metrów narożników, listwy/okapnika ? Czym innym jest wycena parterówki bez szczytów czym innym budynku piętrowego.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    110zł/m2 na gotowo z tynkiem silikonowym. Powierzchnia liczona razem z oknami. Montaż, demontaż rusztowania, zabezpieczenie okien, listwy przyokienne, Gruntowanie ścian, Styropian na kleju, siatka, narożniki, gruntowanie tynkiem szczepnym, osadzanie parapetów, tynk elewacyjny.
    Lepiej od razu zrobić z tynkiem bo potem zapłaci się więcej i dodatkowa robota z ponownym rozkładaniem i składaniem rusztowania. zabezpieczaniem okien.
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 25-10-2021 o 14:21

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Co niby konkretnego napisaliście? Cenę za m2 która NICZEGO kompletnie nie mówi -stąd moje porównanie. Co jest w tej cenie ? Postawienie rusztowania albo jego brak? Ile metrów narożników, listwy/okapnika ? Czym innym jest wycena parterówki bez szczytów czym innym budynku piętrowego.
    To widać, ze trafiałeś na jakieś dziwne firmy. Jak ja rozpytywałem to rozmowa była prosta: X za samą robociznę, Y za robociznę na danym materiale.Jakbym miał za coś extra płacić to bym napisał. Gdybym miał ekipie załatwić rusztowanie to napewno bym ich nie chciał. Rusztowanie to można załatwić szwagrowi jak się nudzi w domu i chce pomóc a nie firmie, z którą podpisuje się umowę na roboty budowlane.
    Załatwianie firmie od dociepleń rusztowanie? Dziwne zwyczaje... Może jeszcze im mieszadło kupić bo na ostatniej robocie się złamało?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    To widać, ze trafiałeś na jakieś dziwne firmy. Jak ja rozpytywałem to rozmowa była prosta: X za samą robociznę, Y za robociznę na danym materiale.Jakbym miał za coś extra płacić to bym napisał. Gdybym miał ekipie załatwić rusztowanie to napewno bym ich nie chciał. Rusztowanie to można załatwić szwagrowi jak się nudzi w domu i chce pomóc a nie firmie, z którą podpisuje się umowę na roboty budowlane.
    Załatwianie firmie od dociepleń rusztowanie? Dziwne zwyczaje... Może jeszcze im mieszadło kupić bo na ostatniej robocie się złamało?
    Ciekawe wnioski wyciągasz

    Ja nikomu roboty nie daję, bo mam firmę i sam to robię. A jeśli myślisz, że np. biorę tyle samo za garaże czy parterówkę z dachem kopertowym, którą robimy z 'kobyłki' jak za budynek piętrowy, gdzie trzeba przywozić,rozstawiać i zwijać rusztowania, to się mylisz.

    olekolek napisał konkret - ile i za co. Piszcie jak on i wtedy porównujcie.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony