dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    binderos

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mam do Was gorącą prośbę. Planuje w swoim domku (150 m2 - parter + poddasze) używanie tylko energii z pompy ciepła (rozprowadzenie w poziomie) oraz rozprowadzenie ciepłego powietrza z kominka. Woda ciepła z kolektorów. Proszę o opinie. Czy wymienione rzeczy wystarczą mi do ogrzania domu zimą ??? Do podjęcia decyzji pozostało mi jeszcze trochę czasu Bardzo będę wdzięczny za informacje oraz porady. Pa.

  2. #2

    Domyślnie

    a jaki rodzaj grzejników planujesz zastosować w domu ?

  3. #3
    taniaklima.pl
    Guest
    taniaklima.pl

    Domyślnie

    Tu jest watek (jak w temacie) ktory powinien Cie zainteresowac:
    http://forum.murator.com.pl/viewtopi...rum=34&start=0
    Pozdrawiam
    Witek

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Witaj!

    Pompa ciepła..... tak to super urządzenie pod warunkiem ze nie masz dostępu do gazu ziemnego. Piszesz o gruntowym kolektorze poziomym. O.K. tylko dający ciepło z czynnika prze odparowanie czy przez glikol (solanke). Bo jesli tak to co 2-3 lata musisz to wymienić (koszt 3000 - 5000 zł).

    Pompa ciepła odpowiednio dobrana ogrzeje dom, napewno tylko moc musisz ustalić przez wyliczenie zapotrzebowania na ciepło profesjonalnie a nie oko ("Panie je od 10 lat juz pompy montuje więć wiem'). To zależy od ocieplenia scian, dachu, podłogi, okien, rodzaju wentylacji. Przemiarowana pompa to znaczny spadek jej sprawnosci i brak oczekiwanych wyników. Zastanów się jeszcze... mi juz przeszło z kopaniem rowów pod kolektory. Nie warto tym bardziej , ze po wejsciu do UNI prąd jest tym nosnikiem , który ma podrożeć najbardziej (wg. fachowców).
    Natomiast w swoim domu planuje wentylacje i klimatyzację i zamaist klimatyzatora dopłacam 2000 zł i kupuje klimatyzator z pompa ciepła powietrze/ powietrze. Domu przez cały rok nieogrzeje ale przez okres przejściowy zapewni ciepło w domu za niewielkie pieniadze.
    Jesli jestes natomiast zdecydowany to zrób to nie bedziesz żałował po warunkiem, że zabieżesz sie do tego profesjonlanie z dobrze policzonym projektem i dobrym wykonawcą... sprawdz jego referencje KONIECZNIE!!!!!!

    Pozdrawaim

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    binderos

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzieki za pomoc !! Już mi przeszlo Pozostaje przy gazowym + kominek z rozprowadzeniem ciepla. Dzieki !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony