dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Zlicowanie słupów do ścian

    Witam,
    Na poddaszu mam w ścianach pione drewniane słupy, które wystają jednostronnie ok 2cm w stosunku do ściany. Czym najlepiej je zrównać ze scianą przed tynkowaniem? Czy mieliście takie doświadczenia i co zrobić?
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Na tych słupach może pękać tynk. Ja bym je zostawił i po tynkowaniu zakrył jakąś listwą ozdobną.

  3. #3

    Domyślnie

    Zaraz,zaraz...
    Jak słup wystaje 2cm ze ściany,to jedyną metodą aby go zrównać jest zheblowanie go.
    Chyba ,że położysz ponad 2cm tynku na tej ścianie.Wtedy trzeba by przeciągnąć siatkę "nad " słupem aby nic nie pękało.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    sciany masz murowane ??, a moze by tak oblozyc je cale plytami GK ? Zwyklym tynkiem zamaskowac wystajace 2cm bedzie ciezko, , a zciac 2cm supa to moze wplynac na jego wytrzymalosc, pozatym to tez proste nie bedzie. Nawet jak by sie jakos udalo przez to przebrnac, zostaje ryzyko pekniecia, i to bardzo wysokie !!. Mysle ze skosy, bedziesz mia lwykoczone GK, wiec zeby tynk (cem-wap ??) mial podoban fakture jak GK, nalezalo by go szachlowac, a to znowu odatkowa robota i koszty ... A jak z ociepleniem ?? czy one jest za ta scianka ?? Bo mozna by GK na stelazu i twarda welna pomiedzy stelaz a sciane

    Jednym slowem nie ma jak GK w tym wypadku, najepiej, najszybciej i najbezpieczniej, jak i nie najtaniej

    P.S.
    a czy masz jzu uozone jakies plyty GK ? bo jesli tak to wilgoc z tynkow moze imz zaszkodzic.

  5. #5

    Domyślnie

    A po co je chować? Wyszlifuj je np. szlifierką oscylacyjną (jeżeli nie są heblowane) i pomaluj lakierem. Drewno na poddaszu może ciekawie wyglądać.

  6. #6

    Domyślnie

    Slack - właśnie chce je schować. Ściany będa jednolite tynkowane (lub + płyty GK)
    invx - Będe miał tynki gipsowe. Jezeli chodzi o zdjęcie 2 cm słupa to Kierownik Budowyptwierdził, że nie wpłynie to na zmiany konstrukcyjne poddasza i dachu. Słupy sa w ścianach wewętrznych, nie mają ocieplenia po drugiej stronie.
    Moż masz racje, że najlepszym rozwiązaniem będa płytu G-K, zastanawiam się nad tym, że gdybym zdecydował się na tynki i chciał zlicować te słupy, to czym to zrobić. Ręczny hebel to cięzko, są takie elektryczne/ mechaniczne. A może strug elektryczny.
    Pattaya - Nie chcę kłąśc 2cm tynku, stąd moje pytanie i prośba o radę, co z tym zrobić - i jak przede wszystkim.
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  7. #7

    Domyślnie

    Jeżeli nie wpłynie to na wytrzymałość konstrukcji to wytnij te 2 cm tarczową piłą elektryczną np. bosha (ustaw zderzak na 2 cm). Słupy pewnie mają 14x14 a piła wytnie ok.7 cm (zależnie od średnicy). Wystarczy tą operację powtórzyć z obu stron a ewentualną pozostałość w środku zheblować (zeszlifować) ręcznie.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    jesli, kierownik to potwierdzil, ze sciecie 2 cm nie wplynie na wytzrymalosc, to zmoesz je sciac Ja mam pomysl zeby je sciac pila lancuchowa

    ale zostanie potem rpoblem zatynkowania tego, a mianowicie pekania tynku w tym miejscu, siatka stalowa szczerze mowiac nie wiem czy jakos pomoze, jest to ryzykowne rozwiazanie

  9. #9

    Domyślnie

    Slack - dzięki za info. Spróbuje

    invx - co do siatki okalające słup, ale mocowanej do ściany i tynkowanej słszałem różne opinie. U niektórych widac zarysowania, u niektórych nie. Myślę, że dużą rolę gra tutaj jakośc wykonania.
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  10. #10

    Domyślnie

    Przez zcheblowaniem, po scheblowaniu - to i tak będzie pękać. Nie zapominajmy że dach pracuje inaczej niż ściany. Ja też tak mam i mam zamiar ładnie to wykończyć (tzn zostawić drewniane). PS a ile płacisz za tynk gipsowy?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony