dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vekh

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    17

    Domyślnie Jak dobrać uszczelkę do okien

    Cześć.
    Kupiłem dom, w którym są zainstalowane okna firmy Knipping (a przynajmniej takie znalazłem oznaczenia producenta).
    Chciałbym wymienić w nich uszczelki, ale nie mam pojęcia na jakie. W chwili obecnej zamontowane są jedynie uszczelki w ościeżnicach/framugach okiennych, ale na skrzydłach okiennych nie ma żadnej uszczelki, więc nie mam ani wzoru ani wskazówki gdzie (i czy) powinna być zamontowana.
    Orientuje się może ktoś czy uszczelki montowane jedynie na framugach to normalna sytuacja lub wie jaki typ uszczelek muszę kupić? Nie jestem też pewien w które miejsce skrzydła okiennego można by było taką uszczelkę wpiąć.
    Okna z pewnością maja już trochę lat.
    Na jednym ze zdjęć uchwyciłem wybite oznaczenie - 195KNIP F4 77 8
    Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.





  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Cytat Napisał vekh Zobacz post
    Cześć.Kupiłem dom, w którym są zainstalowane okna firmy Knipping (a przynajmniej takie znalazłem oznaczenia producenta).Chciałbym wymienić w nich uszczelki, ale nie mam pojęcia na jakie. W chwili obecnej zamontowane są jedynie uszczelki w ościeżnicach/framugach okiennych, ale na skrzydłach okiennych nie ma żadnej uszczelki, więc nie mam ani wzoru ani wskazówki gdzie (i czy) powinna być zamontowana.Orientuje się może ktoś czy uszczelki montowane jedynie na framugach to normalna sytuacja lub wie jaki typ uszczelek muszę kupić? Nie jestem też pewien w które miejsce skrzydła okiennego można by było taką uszczelkę wpiąć.Okna z pewnością maja już trochę lat.Na jednym ze zdjęć uchwyciłem wybite oznaczenie - 195KNIP F4 77 8Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.
    Jaki jest powód tych poszukiwan? Wieje? Może warto wykonać konserwację regulację tych okien...
    System Kniping nie był zbyt popularny (pomimo tego, że był bardzo dobry na tamte czasy), więc trudno będzie coś dzis dobrać...
    Co do uszczelek? Uszczelka wewnętrzna na przyldze skrzydła miała symbol SK 3274- chyba dla większości modeli tego systemu, ale tutaj brak kanalika, więc jej nie włoży.....
    Pozostaje uszczelka zewnętrzna na ościeżnicę, która z reguły nie była stosowana - jak np. w Panoramie, ale włożyc ją można, wcześniej coś dopasowując.
    Proponuję zakupic wzornik uszczelek za kilka złotych i spróbowac która jest najwaściwsza.Np. tu http://www.ktmhurt.pl/product.php?id_product=303
    Ostatnio edytowane przez stary ; 15-10-2021 o 00:12

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Czy przypadkiem firma Jocz nie robiła na Knipingu? Oni raczej by mieli swoje logo na klamce, ale to może być jakiś trop.

    Podobnie jak kolega Stary uważam, że kierunek z wymianą uszczelki nie jest najpewniejszy. Na pewno znajdzie się jakiś "magik" serwisowy z dostępną od ręki uniwersalną uszczelką którą wciśnie w ten rowek, ale efekt będzie najpewniej krótkotrwały, spowoduje szybsze zużycie okuć i w konsekwencji wymianę okien. Znam taki przypadek właśnie z Panoramą. Dołożona uszczelka pomogła na sezon-dwa, potem Inwestorka wymieniła stolarkę na jakieś oknopodobne wyroby z Podlasia i po kolejnych dwóch sezonach ma gorzej niż przy starych oknach..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vekh

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Jaki jest powód tych poszukiwan?
    Na razie nie czuję żeby wiało, ale jest dość głośno. Trudno mi powiedzieć czy to wina okien czy po prostu inna okolica (wcześniej nie mieszkałem tak blisko ulicy).
    Właśnie przez to, że mam wrażenie, że hałas z zewnątrz jest dość spory zacząłem się przyglądać uszczelkom i zauważyłem, że brakuje jakichkolwiek na skrzydłach. Wszystkie inne okna posiadały parę - na framudze i na skrzydle.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    NA skrzydle nie ma żadnego rowka na uszczelkę? Sladu po wycięciu starej?
    Tego typu konstrukcje uszczelnia się na wewnętrznej przyldze (widać na ramie ślad zabrudzenia od wewnątrz). Jeśli jest luz, to możesz spróbować z uszczelką samoprzylepną "typ E" - dostępna w każdym sklepie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vekh

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    NA skrzydle nie ma żadnego rowka na uszczelkę? Sladu po wycięciu starej?
    No właśnie nic takiego nie widzę. Jedyny rowek, który jest na skrzydle to ten z boku:



    Ale żadna uszczelka ze wzornika nie pasuje, więc zakładam, że nie takie jest jego przeznaczenie.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Ten rowek powinien być przed okuciem. Przynajmniej tak robił rynek.
    Wychodzi, że masz dobrze ponad 20letnie okna z innych czasów.

    Jak wspomniałem - śladów szukałbym w firmie Jocz z Rynu. Kiedyś popularni w północnej części kraju, w Białymstoku na Piłsudskiego chyba nadal mają salon..

    Jakiekolwiek oznaczenia producenta pojawiały się na ramce między szybami, ale raczej w ciut późniejszych latach.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8

    Domyślnie

    Ten akurat profil nie ma możliwości zamontowania uszczelki na przyldze skrzydła. Dlaczego tego nie wiem, trochę to dziwne. Dokładanie uszczelki w przylgę ościeżnicy mija się z celem (podobnie jak we wspomnianej Panoramie) bo powietrze omija ją odwodnieniami i nie ma ona wpływu na szczelność okna a niepoprawnie dobrana może spowodować nieszczelności na tej która jest teraz. Sprawdził bym jak okucia dociskają skrzydło bo tu może być ew. przyczyna nieszczelności i hałasu.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vekh

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Sprawdził bym jak okucia dociskają skrzydło bo tu może być ew. przyczyna nieszczelności i hałasu.
    Pytanie laika, ale muszę je zadać - czy jest możliwe, że wszystkie okna, w całym domu są tak rozregulowane?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał vekh Zobacz post
    Pytanie laika, ale muszę je zadać - czy jest możliwe, że wszystkie okna, w całym domu są tak rozregulowane?
    Raczej troszkę zużyte.. Powycierane okucia po 1,czasem 2mm i o tyleż szczelność na styku słabsza. Czasem brak przekątnej - szczeliny na uszczelce. W takim przypadku warto całość dokładnie przejrzeć i użyć tej magicznej regulacji "zima-lato"
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony