dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie ZigBee: czujnik dymu w połączeniu z gniazdkiem

    Witam. Po ostatniej awarii w kotłowni (wysunięcie się palnika z kotła olejowego + dalsza jego praca i zadymienie całej piwnicy, szczęście że byłem w domu to wyłączyłem piec z gniazdka) chciałem się Was doradzić jako laik o możliwości zabezpieczenia się przed podobnymi sytuacjami w przyszłości.

    Kolega podpowiedział mi o możliwości kupna czujnika dymu ZigBee który zainstalowałbym na suficie w kotłowni, a piec podłączyłbym do sieci poprzez inteligentne gniazdko ZigBee, wszystko sparowałbym poprzez aplikację Tuya Smart.

    Czy po takim scenariuszu istnieje możliwość aby oprócz tego, że dostane powiadomienie w czasie rzeczywistym poprzez aplikację o wykryciu dymu, zostało automatycznie odcięte zasilenie w inteligentym gniazdku? Z góry dziękuję za odpowiedź, ewentualnie proszę o alternatywne metody zabezpieczenia.

    Opcjonalnie planuję również zamontować w kotłowni kamerkę aby zweryfikować ew. alarm z czujnika dymu.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    418

    Domyślnie

    Oczywiście, pytanie tylko czy Twój piec może być wyłączany w czasie pracy . Wszelkie ustawienia robisz w aplikacji, w zależności od producenta np Tuya.
    Warto zwrócić uwagę, że większość tych rzeczy działa na chmurze, dlatego w przypadku awarii dostępu do internetu, być może komunikacja pomiędzy elementami systemu zostanie przerwana. Wyjściem na to jest własny serwer zigbee np zrealizowany na terminalu + HA lub domoticz- zaleta własnego to większa sprawność i możliwości konfiguracyjne.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cokolwiek będziesz kupował, kup z normą EN 14604:2016.
    Większość sprzętu Zigbee jest chińska, a chińskie akcesoria nie spełniają tej normy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony