dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: CWU automat

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zagor1988

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Będziemyśl
    Kod pocztowy
    39-127
    Posty
    18

    Domyślnie CWU automat

    Witam

    Szukam rozwiazan do sterowania CWU i nigdzie nie ma czegos podobnego do rozwiazania ktore wymyslilem

    Chcialbym sprawdzac temperature cyrkulacji na wyjsciu z zasobnika poprzez na przyklad ten sterownik ST-11 Eco Circulation nie jest to rozwiazanie mega jakies inteligetne ale zawsze cos

    do tego bede mial czujki ruchu i tutaj pytanie bo chcialbym zamontowac czujki ruchu z timerem i zalozmy to by zalaczylo pompe CWU ale w momencie kiedy temperatura osiagnie tyle ile bylo zadane w automacie ST-11 wylaczy pompe i kazde kolejne zalaczenie czujki ruchu nie spowoduje rozruchu pompy CWU
    Czy da sie jakos te dwa rozwiazania sprzezyc czy robil ktos cos podobnego ?

    Posiadam zestaw WZS 100 Afriso i pompa wilo pobiera pare wat dokladnie 5W nie jest to jakos mega duzo bardziej chodzi mi o to zeby bez potrzeby ta pompa nie dzialala co wydluzy jej zywot.

    Kolejnym rozwiazaniem jest Insel cwu 01 ale nie bardzo to rozwiazanie mnie zadowala bo jednak brakuje mi podpiecia czujki ruchu w sytuacji weekendowej gdzie po 22 cyrkulacja sie przyda rozumiem ze rozwiazanie z czasowka zaprogramowana wydaje sie najlepsze ale pozostaje niedosyt bo juz mam kable wypuszczone na czujki ruchu.

    Bylbym wdzieczny za pomoc dzieki

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zagor1988

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Będziemyśl
    Kod pocztowy
    39-127
    Posty
    18

    Domyślnie

    Widze ze nie ma az takiej aktywnosci na forum takze lub malo kto inwestuje PLN w takie rzeczy, jako ze szukam rozwiazania na juz zakupilem Insel CWU 01 doczytalem w instrukcji urzadzenia ze mozna podawac sygnal ktory zalaczy urzadzenie na kolejny cykl i chyba to mi wystarczy

  3. #3

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Co prawda nie mam cyrkulacji ze względu na krótkie odcinki rurociągów zasilania kranów w CWU, ale teraz dochodzę do wniosku że jednak by się przydała.
    Nowoczesne baterie posiadają perlatory oszczędzające zużycie wody i niestety trzeba czekać na dolot ciepłej.
    Problemu nie ma tylko w prysznicu przy deszczowni.

    Moje przemyślenia odnośnie cyrkulacji:
    Zasilanie cyrkulacji z górnej części zasobnika CWU, powrót do dolnej.
    W miejscu powrotu, przy zasobniku, czujnik temp. wyłączający pompę cyrkulacyjną po osiągnięciu nastawionej temp.
    Bezwładność i opóźnienie czujnika można rozwiązać niższą temp. wyłączenia np. 27*C

    Pozostałe funkcje zarządzania cyrkulacją pozostają w gestii inwestora: czasówki, na żądanie itp.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Co prawda nie mam cyrkulacji ze względu na krótkie odcinki rurociągów zasilania kranów w CWU, ale teraz dochodzę do wniosku że jednak by się przydała.
    Nowoczesne baterie posiadają perlatory oszczędzające zużycie wody i niestety trzeba czekać na dolot ciepłej.
    Problemu nie ma tylko w prysznicu przy deszczowni.

    Moje przemyślenia odnośnie cyrkulacji:
    Zasilanie cyrkulacji z górnej części zasobnika CWU, powrót do dolnej.
    W miejscu powrotu, przy zasobniku, czujnik temp. wyłączający pompę cyrkulacyjną po osiągnięciu nastawionej temp.
    Bezwładność i opóźnienie czujnika można rozwiązać niższą temp. wyłączenia np. 27*C

    Pozostałe funkcje zarządzania cyrkulacją pozostają w gestii inwestora: czasówki, na żądanie itp.
    Po co pompa cyrkulacyjna ma sie załaczyc jak nikogo nie ma w domu, tylko dlatego temperatura w miejscu czujnika spadała ponizej zadanej.
    Tylko sterowanie z czujnikami ruchu wraz ukladami czasowymi blokjacymi załaczanie pompy przez okreslony czas po jej zalączeniu zagwarantuje utrzymanie komfortu kosrzystania z cwu przy zachowaniu minimalnej ilosci załączen. Mozna dodac czujnik temperatury powrotu dla dalszego ograniczenia liczby zalączen pompy, ale nie jest to konieczne.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Mozna dodac czujnik temperatury powrotu dla dalszego ograniczenia liczby zalączen pompy, ale nie jest to konieczne.
    Ten czujnik temp. na powrocie ma zapobiegać uśrednianiu temp. wody w zasobniku, a nie zmniejszaniu liczby załączeń pompy cyrkulacyjnej.
    Napisałem też o innych funkcjach, (dodatkowym wyposażeniu), mając na myśli właśnie czasówki, czujniki ruchu, czy ręczne załączanie.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Ten czujnik temp. na powrocie ma zapobiegać uśrednianiu temp. wody w zasobniku, a nie zmniejszaniu liczby załączeń pompy cyrkulacyjnej.
    Napisałem też o innych funkcjach, (dodatkowym wyposażeniu), mając na myśli właśnie czasówki, czujniki ruchu, czy ręczne załączanie.
    Jezeli obieg cyrkulacyjny mamy w petli to czas załaczenia pompy powienien zapewnic dotarcie ciepłej wody do najbardziej oddalonego punktu poboru. To mozna wyznaczyc empirycznie i wtedy zaden czujnik na powrocie nie jest konieczny bo w istocie jest on zbedny. Jezeli miałbyby byc to powinien byc na odejsciu ostatniego punku poboru cwu i wtedy czas zalączania pompy byłby zmienny, ale zawsze optymalny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony