dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    No jak nie. Patrząc okiem laika - przeciez to rurka do jednostki, albo rozdzielacza. Jesli na niej tracisz w nieogrzewanym garażu czy kotłowni, a nawet korytarzu, to mniej idzie w 10 pętli, a co za tym idzie w połowę domu. Tego nie odzyskasz.
    Pojecie temperatury zadanej dotyczy tylko i wyłacznie pomieszczen ogrzewanych. Do nich sie odniosłem, rozumiem ze laik moze nie rozumiec co to jest temperatura zadana ale niech nie kwestionuje bilansu strat w takim przypadku, a tylko doczyta na tematy w ktorych sie wypowiada.

  2. #22

    Domyślnie

    Gdyby to szło jedno pomieszczenie do drugiego. Tutaj idzie do rozdzielacza.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Gdyby to szło jedno pomieszczenie do drugiego. Tutaj idzie do rozdzielacza.
    A wystarczy czytac posty po kolei, odnisłem sie do postu nr 12 w kórym Andrzej5101 twierdzi rury przechodzące przez ogrzewane pomieszczenie zawsze powodują straty.
    Jest to uogólnienie prawdziwe tylko w niektórych przypadkach. Tak moje stwierdzenie tez dotyczy tylko niektórych przypadków, czyli jest ogrzewane pomieszczenie i jest regulacja strefowa temperatury, a nie tego konkretnego tematu

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    Jak ma być łatwo i porządnie to otulina kauczukowa (jest fajnie elastyczna).
    Jak średnio łatwo i średnio porządnie to wystarczy otulina z pianki PE.
    U mnie jest tak: rury miedzianki były fabrycznie otulone taką cienką białą pianką. Na to założyli otuliny kauczukowe (odrębnie dla zasilania i powrotu). Potem na całość jeszcze otulinę z PE.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ja bym przykleił z 5cm EPS/XPS, do niego przymocował rury w odstępie z 5cm i psiknął polynorem. A jeszcze taniej, to zamiast polynora wyboniowałbym w grubszej płycie EPS bruzdy na rury i przykleił - przy prostych odcinkach łatwe.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    Kaizen ciekawy pomysł.
    A jak jest czas, trochę styropianowych odpadów a jeszcze gilotyna i chęci to można pomyśleć o zrobieniu styropianowych korytek klejonych pianką.
    Ja jakoś nie mam przekonania do tego Polynoru. Droga rzecz.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Ja mam co prawda mono ale panowie zarzucili otulinę piankowa o ściance 25mm i okleili taśma alu. Ale myślę że to poprawie i okleje to jeszcze matą kauczukowa i ponownie owine taśma, co myślicie?

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tabi88 Zobacz post
    Ja jakoś nie mam przekonania do tego Polynoru. Droga rzecz.
    Polynor to jedyna pianka ZK w puszce jaką znam. Jest nie tylko lepszym izolatorem od OK to jeszcze jest paroizolacją. I wygodniej ją nakładać.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony