dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Nieprzyjemny zapach - szafka pod zlewozmywakiem

    Dzień dobry wszystkim,

    od jakiegoś czasu z szafki pod zlewozmywakiem dochodzi okropny smród kanalizacji. Są dni, kiedy nic nie czuć, ale są i takie, kiedy nie da się funkcjonować. Nie jestem w stanie zlokalizować smrodu, obwąchałem każde połączenie rur, ale nic nie czuć. Ze zlewu również nie śmierdzi. Po prostu już jestem załamany tym faktem i proszę Was o pomoc. Przesyłam zdjęcia rur pod zlewem, może coś pomoże… z góry dziękuje
    PS. Nie zwracajcie uwagi na taśmę wokół połączeń.




  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Totalna kicha. Biała karbowana rura!!!!!!! Tam powinna być uszczelka, coś w tym typie




  3. #3

    Domyślnie

    Wydaje się że jest taka uszczelka, przesyłam zdjęcie

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Totalna kicha. Biała karbowana rura!!!!!!! Tam powinna być uszczelka, coś w tym typie



    Wydaje mi się, że miejsce podłączenia tej rury jest już poza zasięgiem smrodku z kanalizacji. Nawet zaklejone taśmą złączki nie są w zasięgu smrodka z kanalizacji bo tam jest woda. Trzeba sprawdzić czy są uszczelki na złączkach tej białej rury. Może instalator zapomniał o jednej. Mogło do tej pory być dobrze dociśnięte i nie było szczeliny dla smrodku. Trzeba to sprawdzić i również to czy któraś rura czy kielich nie jest pęknięty. A może coś wpadło pod, za szafkę i daje po nosie.

  5. #5

    Domyślnie

    Pod szafka wszystko jest wyczyszczone. Tylko że jak obwąchuję wszystkie te połączenia, to nic z żadnego nie czuć, a smród jest, nie wiadomo skąd

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Wydaje mi się, że miejsce podłączenia tej rury jest już poza zasięgiem smrodku z kanalizacji. Nawet zaklejone taśmą złączki nie są w zasięgu smrodka z kanalizacji bo tam jest woda. Trzeba sprawdzić czy są uszczelki na złączkach tej białej rury. Może instalator zapomniał o jednej. Mogło do tej pory być dobrze dociśnięte i nie było szczeliny dla smrodku. Trzeba to sprawdzić i również to czy któraś rura czy kielich nie jest pęknięty. A może coś wpadło pod, za szafkę i daje po nosie.
    Ooops, faktycznie to jest powyżej syfonu. Rzuciłem okiem na telefonie i na szybko odpisałem, a co nagle to po diable. Chyba rozebrać wszystko, obejrzeć czy któraś uszczelka nie była wadliwa lub podwinięta lub jej BRAK. Dlaczego kielich prostej białej gładkiej rury ma brązowy nalot? To może wskazywać brak uszczelki i gdy dużo piany to kipi i stąd nalot po odparowaniu wody. To jest przed syfonem od strony sieci kanalizacyjnej, więc smród może hulać

  7. #7

    Domyślnie

    Najgorsze jest to, że nie jestem w stanie zlokalizować tego smrodu. Tak jak mówię, obwąchałem wszystko, wszystkie połączenia itp i nic z nich nie czuć, a smród jest…

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Węchem miejsca nie zlokalizujesz, tak można tylko z gazem gdy masz czujnik. Trzeba wszystko rozebrać od góry do dołu (aż tam gdzie biała gładka 32 lub 40) wchodzi w podłogę). Wyciągasz rury (powinny wyciągać się z trudnością, łatwiej gdy wykonujesz półobroty), oglądasz uszczelki - o ile były, wątpliwe wymieniasz na nowe, przed montażem smarujesz pastą albo ludwikiem, aby łatwiej montować. Puszczasz wodę, brak wycieków to jesteś prawie happy, potem dwa razy dziennie wąchasz powietrze w szafce. Gdy brak smrodu, to jesteś całkiem happy.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Przy niesprawnym pionie kanalizacyjnym lub jego braku + stare,sztywniejące uszczelki + odpowiednie ciśnienie atmosferyczne dochodzi do smrodliwych sytuacji. Dlatego zawsze zaczynam poszukiwania od wymiany uszczelek na nowe i często się na tym kończy.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Kup 3 uszczelki, chyba tam są 32 i wymień. Przy rozbiórce przepatrz kielichy czy nie są pęknięte. Potem sprawdzaj czy śmierdzi.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    No i jak naprawa, czy się udało?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony