dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Rolety, a docieplenie nadproża. Płyta PIR czy Aluthermo Quattro?

    Witajcie,

    mam wsunięte nadproża względem ściany 2,5cm. Okna będę miał montowane 1cm poza ścianą. Zostaje mi 3,5cm na docieplenie nadproża pod rolety. Pytanie czy w to miejsce kupić 3cm płyty PIR czy też posłuchać montażysty rolet, który sugeruje matę ze sreberkiem, przypuszczam, że właśnie Aluthermo Quattro. Chyba, że są inne lepsze sposoby na ocieplenie tego?

    Pozdrawiam
    Łukasz

  2. #2

    Domyślnie

    Widzę, że nikt nie odpowiedział. To ja się udzielę.
    Ja u siebie miałem nadproża 6 cm węższe niż ściana.
    Zrobiłem tak:
    - 1 warstwa aluthermo - 1 cm.
    - na to 5 cm. styroduru (o PIR wtedy jeszcze nie wiedziałem - TAK, to możliwe!).
    Wyrównałem tym samym do szerokości ściany. Na to będzie skrzynka rolety, która sama w sobie ma 3 cm styroduru.
    Nic lepszego nie wymyśliłem. Co do aluthermo to tam, gdzie mam laną belkę nad oknem (narożnym) to przykleję na beton aluthermo i na to będzie zamontowana skrzynka rolety.
    Minus:
    - nie jestem pewien trwałości aluthermo. Ciekawe co z tego zostanie po latach.
    W sumie są to 2 warstewki aluminium i polietylen. Podejrzewam, że przy wyższych temperaturach (np ocieplenie poddasza bez deskowania z pokryciem dachu blachą) aluminium "zniknie", a folia bąbelkowa stwardnieje i będzie się kruszyć.
    Może jak w murze się to zamknie to będzie inaczej?

    Pozdrawiam,
    Paweł
    Ostatnio edytowane przez pawellukasz ; 08-05-2022 o 10:18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony