dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 56
  1. #21

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 12:49

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy to oznacza jeśli mówimy o PGE i ich systemie proporcjonalnym nie ma sensu mieć okresów fakturowych 6mies? Im krótszy okres fv tym lepiej? Dobrze myślę?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #23

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 12:49

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Czy to oznacza jeśli mówimy o PGE i ich systemie proporcjonalnym nie ma sensu mieć okresów fakturowych 6mies? Im krótszy okres fv tym lepiej? Dobrze myślę?
    Nic podobnego. Ja montowałem PV przed zimą. W pierwszym okresie dwumiesięcznym tego roku magazyn był pusty, więc musiałem dokupić, w drugim dokupiłem energii raptem za kilkanaście złotych, a na koniec czerwca nadprodukcja poszła do magazynu. Przy 6-cio miesięcznym na koniec czerwca nie zapłaciłbym za ani 1 kWh. Do tego dochodzą wyższe, choć nieznacznie, opłaty abonamentowe.
    Ostatnio edytowane przez niedowiarek ; 18-10-2021 o 14:56

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    OSD powinien podawać stan każdego miesiąca, bo masz 12 miesięcy na wykorzystanie tej energii od końca każdego miesiąca.
    Powinien ale ani nie podaje ani nie odczytuje co miesiąc tyko co cztery. Dlatego zakładam, że stan na koniec 4-tego miesiąca liczy się tak jakby produkcja była w tym jednym miesiącu bo nie wiem jak inaczej można by to rozliczyć.

  6. #26

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 12:49

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    Powinien ale ani nie podaje ani nie odczytuje co miesiąc tyko co cztery. Dlatego zakładam, że stan na koniec 4-tego miesiąca liczy się tak jakby produkcja była w tym jednym miesiącu bo nie wiem jak inaczej można by to rozliczyć.
    Chciałbym, żeby u mnie tak było. Poza tym liczniki dwukierunkowe zachowują w rejestrach odczyty na koniec każdego miesiąca i można odczytać te stany wstecz. Nawet jak zdalny odczyt zawiedzie.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Przewaga PGE nad pozostałymi operatorami jest taka, że PGE balansuje energię, czy jak to się nazywa, na poziomie licznika. Czyli możesz jedną fazą pobierać a drugą oddawać, załóżmy po 1kW, a licznik nie będzie naliczał ani poboru ani oddania energii. Jest to tak jak powinno być, czego nie robią pozostali operatorzy, tak przynajmniej zeznawali inni tu na forum.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Skąd wiesz że nie odczytuje?
    U mnie odczytują co 15 minut.
    Być może odczytują nawet co 15 sekund ale nie ma po tym żadnego śladu w dokumentach. Sugerujesz, że oni specjalnie nie podają tych danych żebym nigdy nie mógł dojść jaką mam nadwyżkę na dany miesiąc i kiedy ona przepadnie? Bo jeśli mają te dane to nie widzę innego powodu dlaczego ich nie podają.

  10. #30

    Domyślnie

    O jakich dokumentach mówisz? Jeżeli to faktury, to pokaż skany, bo jakoś enigmatycznie podajesz informacje. Bez danych osobowych rzecz jasna...
    Może uda się coś ten teges.... Znaczy w temacie

  11. #31

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 12:49

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Nic podobnego. Ja montowałem PV przed zimą. W pierwszym okresie dwumiesięcznym tego roku magazyn był pusty, więc musiałem dokupić, w drugim dokupiłem energii raptem za kilkanaście złotych, a na koniec czerwca nadprodukcja poszła do magazynu. Przy 6-cio miesięcznym na koniec czerwca nie zapłaciłbym za ani 1 kWh. Do tego dochodzą wyższe, choć nieznacznie, opłaty abonamentowe.
    Miałem podobnie, w październiku uruchomiona instalacja i nieoczekiwane wydatki początkującego.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Chciałbym, żeby u mnie tak było. Poza tym liczniki dwukierunkowe zachowują w rejestrach odczyty na koniec każdego miesiąca i można odczytać te stany wstecz. Nawet jak zdalny odczyt zawiedzie.
    Jak znaleźć te rejestry? Można to jakoś odczytać?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jancia

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Polska
    Posty
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Jak znaleźć te rejestry? Można to jakoś odczytać?
    Nie w każdym liczniku jest to udostępnione, znajdź rejestr 1.8.X.1 jeżeli taki jest to pod nim kryje się wskazanie poboru na koniec m-ca poprzedniego, 2.8.X.1 to wysłana tak jak poprzednio

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jancia Zobacz post
    Nie w każdym liczniku jest to udostępnione, znajdź rejestr 1.8.X.1 jeżeli taki jest to pod nim kryje się wskazanie poboru na koniec m-ca poprzedniego, 2.8.X.1 to wysłana tak jak poprzednio
    Dzięki sprawdzę. Czyli X to ? Numer miesiąca?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zwrócę tylko uwagę szanownym grupkowiczom ze znajdujemy się tu w mniej niż 1% osób bardziej zorientowanym w temacie a i tak poruszamy się w domysłach i przypuszczeniach. To co robi reszta? Bo jeśli My nie wiemy to imo nikt nie wie.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    O jakich dokumentach mówisz? Jeżeli to faktury, to pokaż skany, bo jakoś enigmatycznie podajesz informacje. Bez danych osobowych rzecz jasna...
    Może uda się coś ten teges.... Znaczy w temacie
    Na fakturach rozliczeniowych jest coś takiego:

    Nr licznika: xxx
    Strefa: całodobowa wprowadzona
    Okres zużycia: 01.04.2021-31.07.2021
    Poprzednie wskazanie licznika: 1156.65
    Obecne wskazanie licznika: 3049.43
    Rodzaj odczytu: Z (zdalny)
    Zużycie: 1892.78

    Jak widać jest tylko jedna wartość na całe 4 miechy. Tak samo jest w historii odczytów w e-boku.

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Poczytaj/poszukaj prawo jakie ich obowiązuje. (PE - Prawo Energetyczne)
    Powołaj się na to prawo (art. 6c ust. 1a PE) i zażądaj, w reklamacji, danych za każdy miesiąc.
    Jak odmówią, w ciągu 14 dni zgodnie z prawem (art. 6c ust. 4 PE) odwołaj się do Koordynatora do spraw negocjacji przy prezesie URE (art 31a PE) z wnioskiem o pozasądowe rozwiązanie sporu w tym zakresie.
    Naucz się walczyć o swoje. Nikt za Ciebie tego nie zrobi.
    Prezesa URE tym nie zajmuj bo to nie leży w jego obowiązkach.
    Dzięki za radę . Na razie jeszcze nic nie straciłem, więc poczekam z reklamacją jak będę miał powód. Być może nie będzie takiej potrzeby. Trochę mnie dziwi, że we wcześniejszych postach dosłownie stwierdzasz, że PGE kradnie a o odwołaniach i walce o swoje cichosza
    Ostatnio edytowane przez marvinetal ; 19-10-2021 o 12:48

  18. #38

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 12:49

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jancia

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Polska
    Posty
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Dzięki sprawdzę. Czyli X to ? Numer miesiąca?
    X to taryfa jak masz G11 to będzie 0, m-c to cyfra na końcu jak 1 to poprzedni jak 2 to 2 m-ce do tyłu

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jancia Zobacz post
    X to taryfa jak masz G11 to będzie 0, m-c to cyfra na końcu jak 1 to poprzedni jak 2 to 2 m-ce do tyłu
    Dokładnie tak. U mnie jest bodajże 6 miesięcy wstecz.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony