dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Już masz powód.
    Na fakturze powinno być rozliczenie każdego miesiąca. Jak nie ma, to masz powód do reklamacji.
    Tak, jest to powód formalny ale na razie nie mogę stwierdzić czy jest to dla mnie niekorzystne. Jak będę składał reklamacje to muszę mieć jakiś cel finansowy i wtedy na pewno powołam się na zapisy które wymieniłeś. Chyba, że ktoś miał już do czynienia z tym operatorem w dłuższym okresie i może potwierdzić że na tym sposobie rozliczania się traci.

  2. #42

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 12:53

  3. #43

    Domyślnie

    Nie no mam stan magazynu sprzed okresu (4-miesięcznego) zużycie w okresie i stan magazynu po okresie. Wszystko do tej pory się zgadza tyle że zamiast okresu 1-miesięcznego jest 4-miesięczny. Jak mi się zaczną stany magazynów nie zgadzać przed i po to wtedy zareaguję (jeżeli faktyczny okres rozliczeniowy jest inny niż prezentowany to magazyn powinien magicznie znikać w trakcie okresu). Na razie zakładam że im się po prostu nie chce rozliczać tego co miesiąc co może być dla mnie korzystne. Zobaczymy.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.847

    Domyślnie

    Piszesz o stanie magazynu na podstawie faktury czy na podstawie własnych odczytów licznika?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #45

    Domyślnie

    Na podstawie faktury.

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Panie i panowie żaden operator nie może ignorować czy przekłamywać na fakturach wskazań własnych liczników energii. Jaki to by miało sens. Od PGE otrzymałem informację jak jestem rozliczany. Taką ulotkę z przykładem ale dwumiesięcznym, sam na podstawie tego rozciągnąłem sobie na okres półroczny i to mi się zgadza z otrzymanymi fakturami. Inna sprawa czy rozlicza zgodnie z ustawą. Stąd wyszło mi to co napisałem w #3 tego wątku.
    To, że ktoś wykorzystał nadwyżkę "prądu" z okresu czerwiec- grudzień w styczniu nie oznacza, że rozliczą mu całość. Obliczanie ile weźmie się z magazynków miesięcznych wykonane jest na koniec następnego okresu rozliczeniowego, czyli na koniec czerwca. Na koniec czerwca możemy mieć już zgromadzone dużo energii w magazynkach miesięcznych kwiecień maj czerwiec, których suma przekracza nasz pobór. Wtedy magazynki z poprzedniego roku nie zostaną opróżnione do "0" mimo, że tą energię "wykorzystaliśmy" w styczniu.
    Czyli nie jest tak, że opróżniają się najpierw najstarsze magazynki miesięczne. Tak jest, jak na razie, w PGE.

  7. #47

    Domyślnie

    Tak wygląda faktura rozliczeniowa innogy. Co ciekawe na przykładzie faktycznie podają zużycie w okresach po 1 miesiąc a mi przysłali z okresem co 4 miesiące. Nie wiem z czego to wynika.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Poczytaj/poszukaj prawo jakie ich obowiązuje. (PE - Prawo Energetyczne)
    Powołaj się na to prawo (art. 6c ust. 1a PE) i zażądaj, w reklamacji, danych za każdy miesiąc.
    Jak odmówią, w ciągu 14 dni zgodnie z prawem (art. 6c ust. 4 PE) odwołaj się do Koordynatora do spraw negocjacji przy prezesie URE (art 31a PE) z wnioskiem o pozasądowe rozwiązanie sporu w tym zakresie.
    Naucz się walczyć o swoje. Nikt za Ciebie tego nie zrobi.
    Prezesa URE tym nie zajmuj bo to nie leży w jego obowiązkach.
    A właściwie to gdzie znaleźć przepis o tym, że stan energii wprowadzonej musi być podawany co miesiąc? Przepisy które podałeś odnoszą się do procedury składania reklamacji ale na coś w tej reklamacji się trzeba powołać.
    Ostatnio edytowane przez marvinetal ; 24-10-2021 o 18:32

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.847

    Domyślnie

    Jezełi to co zostało wprowadzone do magazynu ma dwunastomiesięczny okres rozliczeniowy od ostatniego dnia miesiąca to chyba gdzieś powinno być pokazane prosumentowi to co było wprowadzone w danym miesiącu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #50

    Domyślnie

    No to by było logiczne ale czy jest na to paragraf bo inaczej ZE może uznać, że wystarczy gdy tylko on wie co i kiedy było wprowadzane a pokazywać dane prosumentowi tylko zbiorczo.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.847

    Domyślnie

    Możesz też samemu odczytywać i zapisywać stan magazynu na koniec ostatniego dnia danego miesiąca.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #52

    Domyślnie

    To prawda ale na okres wstecz powyżej 6m jest już na to za późno a ja naiwnie myślałem, że dostanę te dane na tacy od ZE

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.847

    Domyślnie

    Jaki okres rozliczeniowy masz w umowie? Co 4 miesiące czy co 12 miesięcy ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #54

    Domyślnie

    Co 12 miesięcy.

  15. #55

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 12:53

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.847

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ustawa o odnawialnych źródłach energii
    Rozdział 2
    §4

    Zawsze możesz zapytać w URE.
    Art. 4 ust. 5 i ust. 6 o tym mówi?

    Rozdział 2

    Zasady i warunki wykonywania działalności w zakresie wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w mikroinstalacji oraz małej instalacji, z wyłączeniem wytwarzania energii elektrycznej z biogazu rolniczego lub z biopłynów
    Art. 4. [Rozliczenie ilości energii elektrycznej wprowadzonej i pobranej z sieci przez prosumenta]
    ...
    5.
    Rozliczeniu podlega energia elektryczna wprowadzona do sieci dystrybucyjnej nie wcześniej niż na 12 miesięcy przed datą wprowadzenia energii do sieci. Jako datę wprowadzenia energii elektrycznej do sieci przyjmuje się ostatni dzień danego miesiąca kalendarzowego, w którym ta energia została wprowadzona do sieci, z zastrzeżeniem, że niewykorzystana energia elektryczna w danym okresie rozliczeniowym przechodzi na kolejne okresy rozliczeniowe, jednak nie dłużej niż na kolejne 12 miesięcy od daty wprowadzenia tej energii do sieci.
    6.
    Sprzedawca, o którym mowa w art. 40 ust. 1a, informuje prosumenta energii odnawialnej o ilości rozliczonej energii, o której mowa w ust. 1, zgodnie z okresami rozliczeniowymi przyjętymi w umowie kompleksowej.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony