dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie filtr odwróconej osmozy - gdzie dać

    Cześć, jestem na etapie projektowania kuchni i nijak mi nie pasuje gdzie mam wsadzić filtr odwróconej osmozy. Może nie znam możliwośći... Ile to w praktyce zajmuje miejsca, czy musi być pod zlewem. Poniżej taki roboczy plan kuchni:

    Jak widać po prawej stronie zlewu jest zmywarka, z kolei bezpośrednio pod zlewem musze mieć jakieś kosze. Z kolei po prawej (narożna) chcę mieć jakieś rzeczy do gotowania. Obawiam się że z takim układem (a nie mam pomysłu na lepszy) zamknę sobie drogę to montażu filtru odwróconej osmozy. A może się myle ? Gdzie wy macie zamontowane ? Gdzie to ludzi montują w jeszcze mniejszych kuchniach ? Mógłbym w sumie w samym rogu tam ale wtedy dostęp były tragiczny do tego.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Aż się prosi umieścić ją w głębi szafki narożnej. Wyciągasz raz na pół roku do serwisu (warto dac odpowiednio długie rurki, żeby wygodnie całość wyciągnąć).

  3. #3

    Domyślnie

    Ok, to najwyżej zrobię zwykła szafkę tam bo pierwotnie planowałem system co to się obraca. Ale w takim wypadku to rozumiem, że większość wody do kanalizacji po prostu tak ? Bez jakiegoś dodatkowego zbiornika co by trafiała ta odfiltrowana ?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    a nie zastanawiałeś się nad alternatywnym rozwiązaniem - filtrem przepływowym, który nie wymaga ani odpływu do kanalizacji, ani zbiornika na magazynowanie wody? Np. potrójny system ultrafiltracji. W zależności od głębokości szafki pod zlewem, być może udałoby się go podwiesić za koszem.

    Zachęcamy do sprawdzenia tego modelu:

    https://www.ecoperla.pl/filtry-do-kuchni/profine-pou-3/

    https://youtu.be/8QUcbKkJxhU
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  5. #5

    Domyślnie

    Ciekawa alternatywa ze względu na fakt braku zrzutu do kanalizacji.
    Ktoś posiada, a może ma porównanie z filtrem odwróconej osmozy ?
    Nigdzie nie znalazłem na tej stronie jaka jest skuteczność rozwiązania ?
    No i czytając krótki opisy tych filtrów to wychodzi na to, że ta woda nie jest mineralizowana (pytanie na ile jest ona oczysczona i na ile tej mineralizacji potrzebuje)

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał miodas007 Zobacz post
    Ciekawa alternatywa ze względu na fakt braku zrzutu do kanalizacji.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8078838

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony