dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Podbitka poddasze nieużytkowe i wiązary.

    Cześć.
    Jaką najlepiej wykonać podbitkę do dachu z wiązarów (kopertowy). Poddasze nieużytkowe, stryszek będzie nieocieplony. Pokrycie dachu to membrana + blachodachówka panelowa. Czy robić wentylację w podbitce w takim przypadku? Myślałem żeby podbić to OSB i zrobić taką tynkowaną podbitkę. Jakieś porady lub opinie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie ma potrzeby wykonywania otworów wentylacyjnych w podbitce. Chcąc wykonać tynkowana podbitkę należy do płyty OSB zamocować styropian elewacyjny grubości 2~3 cm na to klej na siatce, grunt i dopiero tynk. Można nie stosować OSB tylko od razu specjalne płyty zaciągnięta klejem na siatce. Można też zastosować włóknocementowe płyty Fermacell nadające się do tynkowania. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Andrzej a podeślesz mi co to za płyty gotowe z klejem? bo o tych cementowo-wiórowych płytach to słyszałem i rozważam, są jeszcze takie płyty ala gipsowe na zewnątrz Nida Hydro albo Cementex.
    Myślicie że robić najpierw podbitkę do muru i dopiero wołać tynkarzy czy czekać aż otynkują ściany i dopiero podbić i otynkować górę? Bo nie chciałem na zimę odkrytej zostawiać.
    Ostatnio edytowane przez budowaaa ; 20-10-2021 o 09:49

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Płyta WIM PLATTE producent w Piotrkowie Trybunalskim. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    czeno

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    71

    Domyślnie

    Płyta budowlana to mega opcja ale koszty są straszne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony