dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Poddasze (na razie) nieużytkowe, ocieplenie dachu, co robić?

    Dzień dobry,

    Chciałbym się z wszystkimi serdecznie przywitać.
    Jak to z wieloma ludźmi bywa - na forum przywlókł mnie pewien problem.
    Z góry przepraszam za brak wiedzy w temacie budownictwa, jednakże różne teorie majstrów nie pomagają w ustaleniu odpowiedniego szeregu prac.

    Już tłumaczę z czym do Was przychodzę.
    Otóż mam bliźniaka piętrowego z podniesionym poddaszem, a dokładniej jego połowę, na której jest już wykonany dach (pełne deskowane+papa+dachówka).
    W środku są już położone tynki. Brakuje sufitu między poddaszem a piętrem, nawet nie ma "podłogi" z desek lub płyty osb. Na dachu od środka nie ma żadnej wełny.

    Chcielibyśmy popchnąć prace do przodu, jesteśmy już nawet umówieniu z wykonawcą na stworzenie sufitu podwieszanego i izolacji dachu.
    Chcemy wykonać przegrodę miedzy sufitem a poddaszem, poddasze na razie nie będzie użytkowane, ale w przyszłości, za jakieś 5-10 lat, będziemy chcieli adaptować. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem na poddaszu jest już zamontowana.

    Krokwie i jętki są wykonane z tej samej belki 6x15, jętki co około 90cm. Więc ustaliliśmy, że w krokwie pójdzie 15cm wełny oraz na sufit podwieszany również 15cm.
    Niestety wykonawca zapiera się, że do montażu wełny w dachu potrzeba jest wykonać odeskowanie poddasza, czyli na ten moment wysokie koszty związane z płytą OSB. Czytam też to forum i wychodzi na to, że trzeba dać na taki rozstaw bardzo drogą płytę 25mm.

    W dodatku trochę przeraża mnie kwestia "kiszenia" się wełny w suficie podwieszanym przez odeskowanie z OSB. Perspektywa wykonywania kilkuset otworów również. Czy to serio jest jakaś poważna kwestia? Wydaje mi się, że deweloperzy tworzą podłogę na poddaszu głównie z osb i nikt się jakąś przesadną dylatacją nie przejmuje.

    Zastanawiam się, czy nie przesadzam z tym, by ocieplać dach teraz? Może lepiej skupić się na wełnie w suficie podwieszanym? Dać na przykład tam 25cm zamiast 15cm?
    Chciałem ocieplić dach głównie dla rekuperatora, by miał trochę lepsze warunki pracy, ale równie dobrze mogę stworzyć dla niego iglo. Na podłodze na dachu docelowo chciałbym jednak deski strugane i zaimpregnowane, ale teraz nawet tego nie ogarnę w dobrej cenie (podobnie jak OSB zresztą).

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Oczywiście żadna podłoga na strychu nie jest potrzebna! Na części poziomej minimum 25 cm wełny czyli pomiędzy jętkami 15 cm i na jętkach 10 cm. Natomiast żeby pomiędzy krokwiami zamontować 15 cm wełny to trzeba je podbić łatą grubości 2,5 cm lub zastosować tylko 12 cm wełny. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony