dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 61

Temat: Atmos DC20GS

  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    .

    Jaka konkurencja - mam porównanie tych kotłów w realnym świecie i tyle. Z nikogo nie robię "idioty" tylko wskazuje że są w Polsce dobre kotły które przy minimum wiedzy i chęci pracy są lepsze.
    Zwykłe kopciuchy są Twoim zdaniem lepsze od Atmosa bo mają ok 50% sprawnosci, a a Atmos ok 45% jak twierdzisz. Dalej podtrzymuję ze bierzesz cos mocnego i to mocne bardzo długo trzyma. Gdyby było inaczej to głupot o tak niskiej sprawnosci Atmosa bys nie pisał, bo na to nie masz zadnych , ale to zadnych dowodów. Co do papieru to on przyjmie wszystko, takze i to ze MPM ma najwysza sprawnosć, dobrze ze nie piszesz ma sprawnosc powyzej 100%

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.263

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Zwykłe kopciuchy są Twoim zdaniem lepsze od Atmosa bo mają ok 50% sprawnosci, a a Atmos ok 45% jak twierdzisz.
    Nie chce mi się z tobą polemizować, zobacz TU jak pracuje ATMOS i jaką ma sprawność w kotłowni a nie na papierze.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Udowodnij ze Atmos jest 2 razy gorszy albo inaczej , ma tylko ok 45% sprawnosci.
    Właściwie, to o co Ci z tym Atmosem chodzi – wszak i Ty go miałeś na oczach i pod nosem - # 37. Raptem się stałeś zwolennikiem tego kotła i chcesz innych nakłaniać do zakupu jego.
    Atmos to Atmos jest taki jaki jest i tyle - kosztuje ile kosztuje oraz tak działa jak działa o czym w #37 przeczytać możesz - jak i ma taką żywotność jak piszą o tym.
    Jeśli koniecznie dalej chcesz go bronić a tym samym zachwalać, to przedstaw wszystkim walory jego na tle kotła HG Defro np. uwzględniając w tym jego cenę.

    mtedeusz a obecnie HajcungGumofilc wcześnie utrzymywał, że co on sobie nie kupi – wszak i mpm-a rozważał a i tym się odgrażał https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...nety/#comments, więc wystarczy na foty wymiennika i z podłączeniem jego Atmosa poczekać oraz filmy jak w nim mu się niebieskim jara.
    Swoją droga, dziwne to strasznie jest, że zainteresowanemu właściwie więcej nic o tym kotle nie napisał choć go na priv zaprasza, tylko że co !!!

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    I co to da skoro większość atakujących mą osobę przyczepi się i wytknie zasmoloną komorę załadowczą.
    Echch DUNIA.MD się tym nie martw i się tym nie przejmuj, bo jeśli debile znajdą się tacy, to ja ich wezmę na siebie i z nimi o tym gadać będę a skoro jak słusznie zauważasz, że tacy debile znaleźć się mogą, bo faktycznie takich debili nie brakuje o czym w wielu miejscach czyta się o tym – TO – zrób tylko foty wymiennika i z instalacji zabezpieczenie powrotu oraz właduj to na stronę a w tedy wszyscy w niepodważalny sposób się przekonają w kwestii tego czy prawdę o nim prawisz czy tylko tak sobie o nim gadasz zgodnie z tym jak to przypisywane jest tobie.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 21-10-2021 o 07:19

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.263

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    TO – zrób tylko foty wymiennika i z instalacji zabezpieczenie powrotu oraz właduj to na stronę
    Dobrze że jesteś, wróciłeś - tak zrobię.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Właściwie, to o co Ci z tym Atmosem chodzi – wszak i Ty go miałeś na oczach i pod nosem - # 37. Raptem się stałeś zwolennikiem tego kotła i chcesz innych nakłaniać do zakupu jego.
    Atmos to Atmos jest taki jaki jest i tyle - kosztuje ile kosztuje oraz tak działa jak działa o czym w #37 przeczytać możesz - jak i ma taką żywotność jak piszą o tym.
    Jeśli koniecznie dalej chcesz go bronić a tym samym zachwalać, to przedstaw wszystkim walory jego na tle kotła HG Defro np. uwzględniając w tym jego cenę.

    .
    O czym Ty piszesz, jestem ostatnia osobą ktora by zachecała kogokolwiek do zakupu kotła stałopalnego. Nie byłem, nie jestem i ngdy nie bede zawolennikem zadnego kotła na paliwo stałe. Nikogo nie naklaniam do zakupu Atmosa. Nie bronie i nie zachawalam walorów Atmosa i zadnego innego kotła. Nie interesuje mnie ile kosztuje i jaka ma zywotnosc.
    Chodzi mi tylko wyłacznie o kłamstwa Duni na temat sprawnosci tego kotła. Pisałem i piszę powtórnie jego sprawnosc nie wynosi ok 45 % a na tyle własnie okreslił choc własciwie byłoby napisac skłamał Dunia. Dlaczego tak twierdzi nie wiem, prawdopodobnie takie oszukiwanie ma zwiazek z jego działalnoscią gospodarczą. Kocioł czy to bedzie Atmos czy inny aktualnie dopuszczony do sprzedazy nie nie moze posiadac tak niskiej sprawnosci. Byc moze te dopuszczone kotły nie mają takiej sprawnosci jaka jest deklarowana ale na pewno nie jest ona tak niska. Oczywiscie Dunia twierdzi ze papier przyjmie wszystko, czyli sugeruje ze badana Atmosa zostały sfałszowane. To kolejne z jego klamstw. Gdybys czytał dokładnie ten wątek nie napisałbys o mojej checi zachwalania kotłow stałopalnych. To akurat Twoje kłamstwo na mój temat, zresztą pokaz moje wczesniejsze posty z innych watkow w których zachwalam ten rodzaj ogrzewania.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 22-10-2021 o 17:55

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Nie chce mi się z tobą polemizować, zobacz TU jak pracuje ATMOS i jaką ma sprawność w kotłowni a nie na papierze.
    W tej kotłowni czym mierzono tę sprawnosc?, nie ma tam ciepłomierza. Znasz sposób dokladnego pomiaru sprawnosci kotłow bez urzadzen pomiarowych, je nie, chociaz jestem metrologiem, moze Ty znasz. Jezeli tak podziel sie ta wiedzą, jej nigdy dosyc.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 22-10-2021 o 17:56

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    O czym Ty piszesz, ...
    Ano widzisz - #11 - W porównaniu do ATMOSA ta sam ilość drewna w MPM-ie pali się dwa razy dłużej.
    A cha i stąd to się wzięło : #27 - A gdzie wyniki pomiarów które pokazują tą dwukrotnie wiekszą sprawnosc, zakładajac nawet dla 90% dla MPM daje nam to ok 45% sprawnosci dla Atmosa.
    Wyniku czego to zaistniało : #38 - Udowodnij ze Atmos jest 2 razy gorszy albo inaczej , ma tylko ok 45% sprawnosci.

    No kurna : Kryptologia (z gr. κρυπτός kryptos, „ukryty”, i λόγος logos, „rozum”, „słowo”) – dziedzina wiedzy o przekazywaniu informacji w sposób zabezpieczony przed niepowołanym dostępem. Współcześnie kryptologia jest uznawana za gałąź zarówno matematyki, jak i informatyki; ponadto jest blisko związana z teorią informacji, inżynierią oraz bezpieczeństwem komputerowym.
    To o to tutaj chodzi czy zaś coś źle kumam ???

    Teraz słowo do tego zdania : Przeciez nikt takiego kotła nie dopusci do sprzedazy. V klasa nie moze miec tak niskiej sprawnosci.
    Oczywiście że masz rację a jak historia mpm-a głosi, to próbowali razy kilka z kotłem na drewno i w końcu i w końcu coś im się tam z tym udało, więc faktem jest, że nie ma tak, iż papier wszystko przyjmie, bo gdyby tak było to i tym co miały zostać do ogrzewania CWU też by V-e klasy nadali a mpm by miał papiery na drewno wszelkiego rodzaju w tym sosnę i węgiel wszelkiego sortu a czegoś takiego jak dobrze się orientuję nie ma i nie będzie - po mimo tego, że jest spore a może i bardzo duże zapotrzebowanie na tego tupu kotły.

    Tak że tak – sorki, że nie z czaiłem bazy i nie jako w środek zdania się wciąłem – bawcie się dalej, przeszkadzać już nie będę – ja zostanę przy swoim : #37 i #43 : „TO – zrób tylko foty wymiennika i z instalacji zabezpieczenie powrotu oraz właduj to na stronę a w tedy wszyscy w niepodważalny sposób się przekonają w kwestii tego czy prawdę o nim prawisz czy tylko tak sobie o nim gadasz zgodnie z tym jak to przypisywane jest tobie.” - i czekać będę. Pozdrawiam.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    .

    No kurna : Kryptologia (z gr. κρυπτός kryptos, „ukryty”, i λόγος logos, „rozum”, „słowo”) – dziedzina wiedzy o przekazywaniu informacji w sposób zabezpieczony przed niepowołanym dostępem. Współcześnie kryptologia jest uznawana za gałąź zarówno matematyki, jak i informatyki; ponadto jest blisko związana z teorią informacji, inżynierią oraz bezpieczeństwem komputerowym.
    To o to tutaj chodzi czy zaś coś źle kumam ???

    ..
    Czytanie ze zrozumieniem nie jest jak pokazuje przyklad tego forum rzeczą łatwą. O ile to zrozumienie moze sprawiac klopoty to przeczytanie czesci dyskusji na ktorej sie wypowiada nie powinno stanowic problemu, nie powinno, a jednak stanowi. Tych postów naprawde nie jest duzo, czy to lenistwo czy brak czasu nie wiem. Tak samo nie wiem co ma celu podanie definicji kryptologii w dyskusji na temat okreslania sprawnosci kotłow. Widac jestem mało domyslny.

  9. #49

    Domyślnie

    No teraz to, żeś pojechał – w tym przyczynę tego upatruję : Posty 10.399 lub może, że : Zarejestrowany Feb 2010, bo przecież faktycznie, to twoje biadolenie tu bez związku z tym : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8086899 – ma się dokładnie tak samo jak tu o tym napisałeś :
    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Czytanie ze zrozumieniem nie jest jak pokazuje przyklad tego forum rzeczą łatwą. O ile to zrozumienie moze sprawiac klopoty to przeczytanie czesci dyskusji na ktorej sie wypowiada nie powinno stanowic problemu, nie powinno, a jednak stanowi. Tych postów naprawde nie jest duzo, czy to lenistwo czy brak czasu nie wiem. Tak samo nie wiem co ma celu podanie definicji kryptologii w dyskusji na temat okreslania sprawnosci kotłow. Widac jestem mało domyslny.
    Nie pozdrawiam.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    No teraz to, żeś pojechał – w tym przyczynę tego upatruję : Posty 10.399 lub może, że : Zarejestrowany Feb 2010, bo przecież faktycznie, to twoje biadolenie tu bez związku z tym : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8086899 – ma się dokładnie tak samo jak tu o tym napisałeś : Nie pozdrawiam.
    Co do rzeczy ma ilosc postów? Co do rzeczy ma czas rejestracji?
    Pytanie retoryczne. Napisałes aby napisac i nic wiecej.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Pytanie retoryczne. Napisałes aby napisac i nic wiecej.
    No faktycznie, skoro tak, to jeszcze do powyższego i z powyższym trzeba, to połączyć :
    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Widac jestem mało domyslny.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    No faktycznie, skoro tak, to jeszcze do powyższego i z powyższym trzeba, to połączyć :
    Udowodniłes ze ten atmos ma faktycznie 45% sprawnosci i ze go sprzedaję.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Udowodniłes ze ten atmos ma faktycznie 45% sprawnosci i ze go sprzedaję.
    Chcesz personalnie gadać, to niech i tak będzie a skoro :
    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jezeli tak podziel sie ta wiedzą, jej nigdy dosyc.
    To ja też uważam, że z ciemnota i ciemniakami walczyć trzeba.
    Tych 45% się czepiłeś jak rzep psiego ogona, zaznaczając wcześniej do kogo i o co pijesz, więc żadnym problemem dla ciebie będzie określenie sprawności w ramie takiej : @natalia podała czym pali i ile tego spala – siedzisz OZC głęboko, więc żadnym problemem dla ciebie nie będzie określenie mniej więcej jakie zapotrzebowanie na ciepło może mieć ten budynek.
    Teraz znając kaloryczność spalanego paliwa i jego ilość można mniej więcej określić tą sprawność ale patrząc na to przez pryzmat spalanego paliwa.
    Byś mnie dobrze zrozumiał i zaś jakichś bzdetów nie wymyślał – luknij na to : https://forum.muratordom.pl/attachme...3&d=1568136035 i względem tego tą sprawność rozważaj, bo z tego co @natalia napisała i jak pamiętam, to nie było o tym mowy i trudno określić ile MJ/kg szło na pracę a ile na stratę – no i do tego jeszcze te temperatury na czopuchu.

    Nic mi do tego co se DUNIA.MD palnął ale 45% sprawności, to pochodzi od ciebie, więc drąż sobie ten temat w sposób nakreślony przeze mnie i kto wie może i wyjdzie te 45%.

    By jeszcze bardzie rzecz uwypuklić załóżmy, że Atmos ma w DTR-ce sprawność 90% i niech będzie, że przy stracie kominowej rzędu 200*C tylko ile ciepłomierz wykaże jeśli będzie się w nim palić mokrym dziadostwem, Do tego jak jeszcze pamiętam dobrze nie do końca wyjaśnione zostało to, jak w nim było z podawanym powietrzem a tym samym jak wyglądało w nim spalanie.
    Tu nadmienić ci jeszcze muszę, że z drewna jest tylko 30% węgla a 70% lotnych czyli gazu lub wywalonego przez komin dymu jeśli gaz nie zostanie spalony.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Chcesz personalnie gadać, to niech i tak będzie a skoro :
    To ja też uważam, że z ciemnota i ciemniakami walczyć trzeba.
    Tych 45% się czepiłeś jak rzep psiego ogona, zaznaczając wcześniej do kogo i o co pijesz, więc żadnym problemem dla ciebie będzie określenie sprawności w ramie takiej : @natalia podała czym pali i ile tego spala – siedzisz OZC głęboko, więc żadnym problemem dla ciebie nie będzie określenie mniej więcej jakie zapotrzebowanie na ciepło może mieć ten budynek.
    Teraz znając kaloryczność spalanego paliwa i jego ilość można mniej więcej określić tą sprawność ale patrząc na to przez pryzmat spalanego paliwa.
    Byś mnie dobrze zrozumiał i zaś jakichś bzdetów nie wymyślał – luknij na to : https://forum.muratordom.pl/attachme...3&d=1568136035 i względem tego tą sprawność rozważaj, bo z tego co @natalia napisała i jak pamiętam, to nie było o tym mowy i trudno określić ile MJ/kg szło na pracę a ile na stratę – no i do tego jeszcze te temperatury na czopuchu.

    Nic mi do tego co se DUNIA.MD palnął ale 45% sprawności, to pochodzi od ciebie, więc drąż sobie ten temat w sposób nakreślony przeze mnie i kto wie może i wyjdzie te 45%.

    By jeszcze bardzie rzecz uwypuklić załóżmy, że Atmos ma w DTR-ce sprawność 90% i niech będzie, że przy stracie kominowej rzędu 200*C tylko ile ciepłomierz wykaże jeśli będzie się w nim palić mokrym dziadostwem, Do tego jak jeszcze pamiętam dobrze nie do końca wyjaśnione zostało to, jak w nim było z podawanym powietrzem a tym samym jak wyglądało w nim spalanie.
    Tu nadmienić ci jeszcze muszę, że z drewna jest tylko 30% węgla a 70% lotnych czyli gazu lub wywalonego przez komin dymu jeśli gaz nie zostanie spalony.
    Wszystko sie da policzyc wiecej lub mniej dokladnie, podaj jakiej pojemnosci Natalia ma bufor

  15. #55

    Domyślnie

    No tak jak napisałeś i dalej piszesz o sobie :
    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    O ile to zrozumienie moze sprawiac klopoty to przeczytanie czesci dyskusji na ktorej sie wypowiada nie powinno stanowic problemu, nie powinno, a jednak stanowi. Tych postów naprawde nie jest duzo, czy to lenistwo czy brak czasu nie wiem. Widac jestem mało domyslny.
    No ale cóż, niech i tak ci dalej będzie : https://forum.muratordom.pl/showthre...-18-s-problemy. - #1.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    No tak jak napisałeś i dalej piszesz o sobie :
    No ale cóż, niech i tak ci dalej będzie : https://forum.muratordom.pl/showthre...-18-s-problemy. - #1.
    Skoro chcesz zeby cos policzył to podaj dane, nie mam ich zamiaru szukac.
    Wracając do kotła Natalii to na pewno nie jest to normalna sytuacja, nie wiem moze brak odpowiedniej regulacji, moze jekies uszkodzenie. Nie mozna i jnie powinno sie oceniac dane urzadzenie po jednostkowym przypadku. W innych wątkach forumowicze pisza o nieparadiłowej pracy kotła kondensacyjnego, pompy ciepła. Czy to autmatycznie oznacza ze dany model nie konkretne urzadzenie jest złe, zle zaprojektowane, ma oszukane certyfikaty. Trzeba naprawde miec duzo zlej woli aby tak twierdzic. Moze dam przyklad z innej dziedziny. W mojej Toycie Proace po 40 tys przebiegu, oczywiscie model z salonu uszkodziła sie pompka do Adblue. Naprawiono szybko w ramach gwarancji. Jednak przez fakt ze sie zepsuła mam sadzic ze wszystkie Toyoty to szajs nie wart zadnych pieniedzy. Jednostkowa awaria nie swiadczy o tym ze ta akurat pompa została zle zaprojektowana, byc moze była wada ukryta. Tak samo jest z tym nieszczesnym Atmosem, bo akurat na niego trafiło. Starałem sie znalesc inne wpisy o Atmosie z takim samym problemem, nie znalazłem, moze zle szukałem. Albo inni tego problemu nie mają, albo nie chcą o tym pisac, albo serwis problem im rozwiazal. W kazdym razie nie sądze aby producent przez co najmniej kilkanascie albo i wiecej lat nie rozwiazał problemu. Nie sadze równiez ze tzw. papiery zostały sfałszowane co imputuje Dunia.
    Prowidłowa analiza sprawnosci i prawidłowego działania wymaga sprawdzenia wielu egzemplarzy danego produktu. Jednostkowy przypadek o niczym nie swiadczy, chociaz dla nieuczciwej konkurencji jest jak znalazł

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Wszystko sie da policzyc wiecej lub mniej dokladnie, podaj jakiej pojemnosci Natalia ma bufor
    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Skoro chcesz zeby cos policzył to podaj dane, nie mam ich zamiaru szukac.
    Ci i wszem tak powiem, że rad jestem, iż przytomność wróciła do Ciebie.
    Przytomność wróciła do Ciebie – nie traktuj tego personalnie, bo wkroczyłeś w sferę której nie sposób ogarnąć i dzięki Ci za to, że wycofałeś się z liczenia tego o co Cię prosiłem.

    O tak – w pełni się z Tobą zgadzam, że wszystko policzyć można, bo papier wszystko przyjąć może (sowiety za cara gadali, że co piórem zapiszesz tego toporem nie wyrąbiesz) – tylko, że co i bo niby jak : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8087977.

    By nie było, że nasza dysputa spełzła na niczym acz się zakończyła wyrażeniem zdania o FM-mie ukraińca z zadupia – znanego tu dla zorientowanych pod kryptonimem operacyjnym między innymi „oponiarz”.

    By nie było, że próbuję się spoufalać lub naruszać przestrzeń, którą sobie odpłatnie na FM-mie zagwarantowałeś – no sorki ale ciekawość mam taką – obliczenie OZC – to droga jest impreza – jakieś widełki cenowe możesz podać – bo widzisz problem jest z tym straszny a to z tego powodu, iż masa ludzi (Polaków) jest zmuszona do wymiany źródła ogrzewania i za jasną cholerą nie wiadomo jak stare ma zastąpić nowym, właśnie między innymi przez wzgląd na moc urządzenia które musi być zastąpione.
    Doskonale wiem o tym, że jest Ci to znane : https://cieplo.app/start (ciepło właściwe-czysteogrzewanie). Czytałem co nie co o tym i na ten temat zdania są podzielone (@Juzefa w tej kwestii zdanie jest mi znane) – tylko co mają począć ci którzy na podstawie tego mają podjąć decyzje, które w przyszłości będą miały wpływ na ich bytność oraz ich potomstwa życie.
    Twoje www. patrzyłem jak i zmam Twe zdanie w sprawie kominków ale sorki jakoś cennika usług się nie dopatrzyłem u Ciebie na www.

    By nie było, że teraz ja Ciebie w ramach odwetu atakuje – no kuźwa mać takie narzędzie jest mi i mnie podobnym potrzebne do tego by ortodoksyjne wampiry nie mogły się pastwić nad ofiarami swymi – więc jak z tym jest, bo ja sam se u siebie to liczyłem i całkiem dobrze mi to wyszło ale jak komu wytłumaczyć czy powiedzieć o tym, że sam se to może obliczyć i że nie musi korzystać z @ciepłowłaściwe lub ja chce to może z Tobą gadać tylko, że jak.

    Tak że tak – jak byś był łaskaw, to racz się jakoś do tego odnieść, bo też masz tego świadomość, że rzecz którą poruszyłem nader istotną jest.

    Na zakończenie tego – jeśli o DUNIA.MD chodzi, to pisałem już o tym oraz ciekaw strasznie jestem jak się do Twych odniesie jak i do mojego :
    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    - tak zrobię.
    Pozdrawiam.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Ci i wszem tak powiem, że rad jestem, iż przytomność wróciła do Ciebie.
    Przytomność wróciła do Ciebie – nie traktuj tego personalnie, bo wkroczyłeś w sferę której nie sposób ogarnąć i dzięki Ci za to, że wycofałeś się z liczenia tego o co Cię prosiłem.

    O tak – w pełni się z Tobą zgadzam, że wszystko policzyć można, bo papier wszystko przyjąć może (sowiety za cara gadali, że co piórem zapiszesz tego toporem nie wyrąbiesz) – tylko, że co i bo niby jak : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8087977.

    By nie było, że nasza dysputa spełzła na niczym acz się zakończyła wyrażeniem zdania o FM-mie ukraińca z zadupia – znanego tu dla zorientowanych pod kryptonimem operacyjnym między innymi „oponiarz”.

    By nie było, że próbuję się spoufalać lub naruszać przestrzeń, którą sobie odpłatnie na FM-mie zagwarantowałeś – no sorki ale ciekawość mam taką – obliczenie OZC – to droga jest impreza – jakieś widełki cenowe możesz podać – bo widzisz problem jest z tym straszny a to z tego powodu, iż masa ludzi (Polaków) jest zmuszona do wymiany źródła ogrzewania i za jasną cholerą nie wiadomo jak stare ma zastąpić nowym, właśnie między innymi przez wzgląd na moc urządzenia które musi być zastąpione.
    Doskonale wiem o tym, że jest Ci to znane : https://cieplo.app/start (ciepło właściwe-czysteogrzewanie). Czytałem co nie co o tym i na ten temat zdania są podzielone (@Juzefa w tej kwestii zdanie jest mi znane) – tylko co mają począć ci którzy na podstawie tego mają podjąć decyzje, które w przyszłości będą miały wpływ na ich bytność oraz ich potomstwa życie.
    Twoje www. patrzyłem jak i zmam Twe zdanie w sprawie kominków ale sorki jakoś cennika usług się nie dopatrzyłem u Ciebie na www.

    By nie było, że teraz ja Ciebie w ramach odwetu atakuje – no kuźwa mać takie narzędzie jest mi i mnie podobnym potrzebne do tego by ortodoksyjne wampiry nie mogły się pastwić nad ofiarami swymi – więc jak z tym jest, bo ja sam se u siebie to liczyłem i całkiem dobrze mi to wyszło ale jak komu wytłumaczyć czy powiedzieć o tym, że sam se to może obliczyć i że nie musi korzystać z @ciepłowłaściwe lub ja chce to może z Tobą gadać tylko, że jak.

    Tak że tak – jak byś był łaskaw, to racz się jakoś do tego odnieść, bo też masz tego świadomość, że rzecz którą poruszyłem nader istotną jest.

    Na zakończenie tego – jeśli o DUNIA.MD chodzi, to pisałem już o tym oraz ciekaw strasznie jestem jak się do Twych odniesie jak i do mojego :
    Pozdrawiam.
    Zeby cokolwiek obliczyc musza byc dane do tych obliczen, Natalia tych danych nie przedstawi. Szacowanie i na jego podstawie obliczenia sprawnosci nie maja sensu bo bedą błedne, wiec po co liczyc.
    Odnosnie OZC to nie ma sztywnego cennika. Kazdy dom wyceniamy indywidualnie. Jaki jest zakres cenowy? od ok 500 dla nowego parteru (małego), gornej granicy nie podaje bo koszt liczenia kamienic wielolokalowych czy bloków raczej nie interesuje inwestorów budujacych swoj dom jednorodzinny. Jezeli chodzi o wymianę kotłow to mowienie o OZC jest fantastyką skoro chciazby na Podkarpaciu i Slasku wiekszosc posiadaczy kotłow 10 letnich i starszych nie wie ze zostało im tylko 2 miesiace do wymiany. Skoro nie wiedzą to i nie wymienią, tym bardziej ze jest kłopot z zakupem w hurtowniach kotłow gazowych i pomp ciepła. Co bedzie po 1 stycznia nie wiem, ne wiadomo czy wladze gminnie skorzystają z Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, która sie powoli zapełnia. Swoją drogą to informacja o tym obowiazku nie dociera, szczegolnie do osób starszych, jest to pole do poisu dla władz gminnych i miejskich.Bedzie ciekawie.

  19. #59

    Domyślnie

    Dzięki.

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.263

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    TO – zrób tylko foty wymiennika i z instalacji zabezpieczenie powrotu oraz właduj to na stronę
    Robię to tylko dla Ciebie.
    Tak wygląda:
    - wymiennik po wyczyszczeniu z popiołu:

    - ochrona powrotu kotła:

    - praca palnika:
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 06-11-2021 o 20:08

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony