dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Kredyt i budowa

    Witam i dzień dobry mam takie pytanie, jeśli w lipcu moja zdolność kredytowa wnosiła 380 tys
    To po podwyżkach cen ona spadnie ale nie wiem o ile, orientuje się ktoś może? I drugie pytanie czy np jeśli zbuduje sobie samemu z własnych pieniędzy fundament to to liczy się jako wkład własny i czy wtedy razem z tym fundamentem mam jeszcze realna szansę aby dostać to 380 tys
    Dodam jeszcze że w banku w lipcu pani powiedziała że działka będzie traktowana jako wkład własny.z góry dziękuję

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    275

    Domyślnie

    O jakiej podwyżce cen mówisz? Na zdolność mają wpływ Twoje zarobki i zobowiązania. Wszystko co zrobisz przed kredytem a podnosi wartość nieruchomości będzie zwiększało Twój wkład własny.

  3. #3

    Domyślnie

    Chodziło mi o wzrost stóp procentowych. Kiedy wzrosły rozumiem że moja zdolność się zmniejszyła z tych początkowych 380 tys i chciałbym się dowiedzieć mniej więcej ile jeśli się ktoś orientuje?? Pani w lipcu wyliczyła mi 380 tys.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    275

    Domyślnie

    Najlepiej dowiesz się tego w banku nie na forum. Bardziej na zdolność może wpływać wdrożenie rekomendacji S (bank liczy ci zdolność dla 25 lat spłaty zamiast 30).
    Trend stóp procentowych raczej będzie zwyżkowy więc jeśli masz zdolność na styki to będzie z czasem coraz gorzej.

  5. #5

    Domyślnie

    Witajcie,
    mam taki problem. Kupiliśmy już projekt domu i nawet mamy pozwolenia na budowę, ale... No właśnie. Nie mogliśmy się zdecydować co ma być na dachu. W projekcie jest blachodachówka i ona została. Ale jednak wolelibyśmy chyba dachówkę ceramiczną, chodzi o Monzę Plus konkretnie. Kosztorys mamy zrobiony na blachę i tak poszło do banku z wnioskiem kredytowym.Czy teraz trzeba odkręcać i pozwolenie i wniosek kredytowy? Może ktoś miał podobną sytuację? Z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony